wmaraci reklam
lidertakipci

Laptop alıyorum tecrübeleri ve fikirleri alabilir miyim?

26 Mesajlar 3.103 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Angelyus Angelyus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Müşteri İlişkileri Uzmanı
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 122 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
No casper yes Monster

wmaraci
reklam

MimarKaan MimarKaan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 19 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Monster seç neden işlemci test videolarını bizzat firmanın yayınladığı test videosuna bakmalısın neredeyse tüm testleri yapmışlar casper dan performans olarak çok üstün ve ücretsiz 6 ayda bir iç temizlik ve termal macun yenileme hizmeti var ben iki firmanın ürünlerini kullanmadım ama işlemci, ekran karto vs. tüm parçalarını araştırdım zamanında :)

ahmetce33 ahmetce33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek turizm
  • Konum -
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 257 / 262
  • Ticaret 150, (%100)
sıfır casper almıştım almaz olaydım bir ayda batarya elimde kaldı yani ucuz olabilir ama mesele ne kadar sağlam olduğudur

Bir yalana inanmak sizi aptal yapmaz Saf olmak Şerefsiz olmaktan iyidir...

Sdr1034 Sdr1034 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 530
  • Beğeniler 18 / 69
  • Ticaret 32, (%100)
Bana da ikinci el 300-400 arası önerenilecek var mı? Pek mümkün değil biliyorum fakat elimde bir laptop var ikincil olarak office programlarını kullanacağım bir laptop arıyorum.

wmaraci
wmaraci

AnlatBakim AnlatBakim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SMMM
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Y** M**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
1 ay önce Monster Abra A5 V15.2 aldım. Daha önce yüksek performanslı bir bilgisayarım olmadığı için bana uçak gibi geldi :)

Online olarak bir tek CS Go oynuyorum. Fps Rekabetçide 150-160 altına düşmüyor. Onun dışında single player Battieldfield 5'i indirdim. Fps ölçmedim ama kasma donma olmadan bitirdim oyunu.

Bir de laptobun tanıtım videosunu çektim. 5-6 dakikalık 1080p'lik videoyu 8 dakika'da falan renderladı.

Senin almayı düşündüğün Tulpar ve benim bahsettiğim laptop arasında ekran kartı farkediyor. Tulparda 1660 Ti Abra'da 1650 var. Yani benim yaptıklarımı daha yüksek performansta yaparsın. Monster'ın teknik destek vs olayları da, ben laptop alırken monsterı tercih etme sebeplerinden biriydi.

Teknoseyirde bir arkadaş Abra A5'in detaylarını güzelce incelemiş, istersen ona da bakabilirsin ( İnceleme Linki )

Kendi çektiğim youtube videosu linki

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)
Monster 9. nesil işlemci + 1660 ekran kartı ile dalga mı geçiyorsun der gibi durmuş :)

Primer Primer WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 31.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Güvenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 16 / 60
  • Ticaret 8, (%100)

alemburda adlı üyeden alıntı

Monster 9. nesil işlemci + 1660 ekran kartı ile dalga mı geçiyorsun der gibi durmuş :)

Haahah tecrübe ve fikirlere önem veriyorum diyelim :)

AnlatBakim adlı üyeden alıntı

1 ay önce Monster Abra A5 V15.2 aldım. Daha önce yüksek performanslı bir bilgisayarım olmadığı için bana uçak gibi geldi :)

Online olarak bir tek CS Go oynuyorum. Fps Rekabetçide 150-160 altına düşmüyor. Onun dışında single player Battieldfield 5'i indirdim. Fps ölçmedim ama kasma donma olmadan bitirdim oyunu.

Bir de laptobun tanıtım videosunu çektim. 5-6 dakikalık 1080p'lik videoyu 8 dakika'da falan renderladı.

Senin almayı düşündüğün Tulpar ve benim bahsettiğim laptop arasında ekran kartı farkediyor. Tulparda 1660 Ti Abra'da 1650 var. Yani benim yaptıklarımı daha yüksek performansta yaparsın. Monster'ın teknik destek vs olayları da, ben laptop alırken monsterı tercih etme sebeplerinden biriydi.

Teknoseyirde bir arkadaş Abra A5'in detaylarını güzelce incelemiş, istersen ona da bakabilirsin ( İnceleme Linki )

Kendi çektiğim youtube videosu linki

Muhtemel monster tercih edecem zaman ayırıp fikrini bizimle paylaştığın için teşekkürler :)

ahmetce33 adlı üyeden alıntı

sıfır casper almıştım almaz olaydım bir ayda batarya elimde kaldı yani ucuz olabilir ama mesele ne kadar sağlam olduğudur

Evet Casper'dan bu tarz şikayetler çok geliyor bu yüzden fikirleri almak istedim ne tarz başka şikayetleri var öğrenmek istedim :)

MimarKaan adlı üyeden alıntı

Monster seç neden işlemci test videolarını bizzat firmanın yayınladığı test videosuna bakmalısın neredeyse tüm testleri yapmışlar casper dan performans olarak çok üstün ve ücretsiz 6 ayda bir iç temizlik ve termal macun yenileme hizmeti var ben iki firmanın ürünlerini kullanmadım ama işlemci, ekran karto vs. tüm parçalarını araştırdım zamanında :)

Değerli yorumun için teşekkür ederim :)

Angelyus adlı üyeden alıntı

No casper yes Monster

Yes yes monster :)

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
İki pc aynı nesil olmadıkları için karşılaştırma yapmak mümkün değil. Biri diğerinden her konuda üstün.

Aynı nesil benzer pc leri seçerseniz bu mümkün olabilir.

Yüksek performans bilgisayarında iç dizayna da bakmalısınız. Soğutma önemli bir faktör.

Primer Primer WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 31.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Güvenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 16 / 60
  • Ticaret 8, (%100)

farukkarahan adlı üyeden alıntı

İki pc aynı nesil olmadıkları için karşılaştırma yapmak mümkün değil. Biri diğerinden her konuda üstün.

Aynı nesil benzer pc leri seçerseniz bu mümkün olabilir.

Yüksek performans bilgisayarında iç dizayna da bakmalısınız. Soğutma önemli bir faktör.

Karşılaştırma nedenim bir tanesi yerel mağazada mevcut en yüksek statüte olan cihaz diğeri de sipariş ile getirtebileceğim cihaz :)

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Benim tavsiyem farklı olacak. İşlemci ve ekran kartına fazla takılmayın. Neticede bunları en üst performansta belki hiç kullanmayacaksınız. Bilgisayarın keyif veren diğer bileşenlerine odaklanın. Ekran çözünürlüğü 4k veya en az 1080p olsun. Klavyesi ışıklı olsun alışınca diğer klavyeler çok demode geliyor gerçekten. Ses sistemi kaliteli olsun. Bunlara odaklanın bence.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al