wmaraci reklam

LYS Sonuçlarına Karşı Bakışım

10 Mesajlar 1.258 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

lMarjinal lMarjinal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 57 / 51
  • Ticaret 5, (%100)
Daha önce hiç bu tarzda bir yazı yazmadım, yazdığımı hatırlamıyorum. İlk olacak diyebilirim o yüzden. Daha 10 dakika önce ders çalışmayı bırakıp bilgisayarın başına geçtim ve bugün gördüğüm bir olay sonucunda birden tiksinme tarzında geri bildirim aldım. Diğer paragrafa geçelim ve başlayalım.

LYS ve YGS’ye girmiş öğrenciler facebook’ta bir grupta puanlarını ve sıralamalarını paylaşıyordu. Ben de seneye o telaşa, heyecana, meraka, korkuya gireceğim için merak edip göz gezdirdim paylaşılanlara. Durumları o kadar acınılacak halde ki anlatamam ya da bana öyle geliyor.

Karşılaştığım bir paylaşım ile devam edeyim. Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere. Sıralaması 500 bin ve 4 yıllık hangi üniversite geleceğini söyleyen bir arkadaş. Hangi bölüm hangi üniversite olduğunu geçmiş artık 4 bölüm olsun onun için yeterli. Böyle paylaşımlar gördükçe utandım resmen. Keşke zamanında kazansaydı ya da eğer çalışma imkanı varsa seneye bir kez daha tekrar hazırlansa da iyi ve güzel bir yere girebilse.

Bir diğer konu ise yaklaşık 50-60 gönderiye baktığım ilk 50 binde ya 2 ya da 3 kişi gördüm. Diğerleri hep 100 bin ve üstünde idiler. Bu sıralamaları gördükçe beni biraz korku bastı haliyle. Ama şuan günlük minimum 5 saat gibi bir çalışma içindeyim. Zaman geçtik bu saatlere 1-2 saat daha eklenecek ve soru çözümlerini arttırmayı düşünüyorum. Okula başlamadan YGS dersleri bitecek ve soru çözümlerini okul başlamadan bitirmeyi düşünüyorum. Böyle çalıştığım için de korkumu yenebiliyorum. Çünkü emeğimin karşılığını alacağımı düşünüyorum.

Dediğim gibi ilk kez bu tarza bir yazı yazıyorum ve son olmaması ümidiyle. Karşılaştığım böyle konularda tekrar yazmak ümidiyle, esenle kalın!

Orjinal link : http://www.512mb.org/lys-sonucuna-karsi-bakisim.html
Arestr

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

JimmyJoker JimmyJoker Web Developer Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek WordPress Uzmanı
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 80 / 196
  • Ticaret 17, (%100)
Birşeyler yazardım da neyse şimdi boşver.

Sonuçlarını dört gözle bekliyorum bakalım.
moris

kişi bu mesajı beğendi.

KryssLuck KryssLuck Afroman Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)
Dikkat et zamanla geçmesin bu hevesin 1 senene yazık etme benim gibi :D

abdlkrm abdlkrm HABER SİTESİ KURULUMU YAP Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Haber Sitesi Kurulum
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 282
  • Beğeniler 87 / 62
  • Ticaret 5, (%100)
Ygs yorumdur. Bol Bol kitap okuyun . fazla ygs ye kafanızı vermeyin. önemlisi lys dir. bende bu sene girdim. 340 puanım var ama lys ye çalışmadan girddim . Bazı sebeblerden dolayı. Ben de seneye tekrar gireceğim. Ygs ye çalışmıyom Lys ye veriyom tüm saatimi.
lMarjinal

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Önemli olan çok çalışmak değil, sorunun ne sorduğunu anlayabilmek ve heyecanını kontrol altında tutabilmek, bunları yapabilirsen zaten rahat 50.000 civarında bir sıralama yaparsın.

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Önemli olan çok soru çözerek soru çeşitlerini görmek ve böylece o konudan hangi soru çıkarsa çıksın yapabilmektir. Çok soru çözmekte düzenli ders çalışmaya bağlı. Bu yüzden bilgisayarda çok fazla vakit geçirmek yerine şimdiden ders çalışma temposuna girersen seneye kazanan sen olursun.
lMarjinal

kişi bu mesajı beğendi.

Celcius Celcius sadecefen.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ÖĞRETMEN
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 22 / 27
  • Ticaret 4, (%100)
İlk 10 bin, 20 bin, 30 bine giren adam girip oraya neden yazsın ki o adam zaten bilinçlidir öyle yerlerde nere gelir diye sormaz. Nereye gideceğini kendisi bilir o yüzden görememiş olabilirsiniz ;)
lMarjinal NovemberNight

kişi bu mesajı beğendi.

marsel221 marsel221 Eternidade__ Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 4, (%100)
başarılar diliyorum

Tamamen güncel ve özgün PR5 forum sitesinden link çıkışı için pm

AzX66 AzX66 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1457
  • Beğeniler 846 / 453
  • Ticaret 14, (%100)
o çalışırsa onun yerine başkası düşecek seneye çok çalışıp girersen başkası onun durumuna düşecek ve seneye girecek birilerinin düşmediği senaryo yok aynı döngü

lMarjinal lMarjinal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 57 / 51
  • Ticaret 5, (%100)

JimmyJoker adlı üyeden alıntı

Birşeyler yazardım da neyse şimdi boşver.

Sonuçlarını dört gözle bekliyorum bakalım.

Güzel bir üslup ile söylerseniz dinlemek isterim.

KryssLuck adlı üyeden alıntı

Dikkat et zamanla geçmesin bu hevesin 1 senene yazık etme benim gibi :D

İnşallah geçmez :)

abdlkrm adlı üyeden alıntı

Ygs yorumdur. Bol Bol kitap okuyun . fazla ygs ye kafanızı vermeyin. önemlisi lys dir. bende bu sene girdim. 340 puanım var ama lys ye çalışmadan girddim . Bazı sebeblerden dolayı. Ben de seneye tekrar gireceğim. Ygs ye çalışmıyom Lys ye veriyom tüm saatimi.

Aynen öyle LYS bilgiye dayalı diyorlar. Ben şuan ygsyi bitirdim sayılır işte LYS ye geçecem en yakın zamanda. Kolay gelsin.

burakisci adlı üyeden alıntı

Önemli olan çok çalışmak değil, sorunun ne sorduğunu anlayabilmek ve heyecanını kontrol altında tutabilmek, bunları yapabilirsen zaten rahat 50.000 civarında bir sıralama yaparsın.

Heyecan yok ama olursa da sınavın en fazla 10 dakika içerisinde olur diye düşünüyorum. Dediğin gibi ise iyimiş :)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

Önemli olan çok soru çözerek soru çeşitlerini görmek ve böylece o konudan hangi soru çıkarsa çıksın yapabilmektir. Çok soru çözmekte düzenli ders çalışmaya bağlı. Bu yüzden bilgisayarda çok fazla vakit geçirmek yerine şimdiden ders çalışma temposuna girersen seneye kazanan sen olursun.

Soru çözme işini yakın bir zamanda ağır bir tempo için de yapmayı düşünüyorum. Bilgisayara ara verdim zaten, normal de gün boyu bilgisayar başındaydım en fazla 2 saat bakıyorum. O da işimi yapmıyorum öyle forum ve blogları geziyorum. Çünkü işimi yaparsam aklım orada kalır ve kendimi bir türlü derse odaklayamam.İnşallah dediğiniz gibi olur :)

Celcius adlı üyeden alıntı

İlk 10 bin, 20 bin, 30 bine giren adam girip oraya neden yazsın ki o adam zaten bilinçlidir öyle yerlerde nere gelir diye sormaz. Nereye gideceğini kendisi bilir o yüzden görememiş olabilirsiniz ;)

Siz de haklısınız :D

AzX66 adlı üyeden alıntı

o çalışırsa onun yerine başkası düşecek seneye çok çalışıp girersen başkası onun durumuna düşecek ve seneye girecek birilerinin düşmediği senaryo yok aynı döngü

Siz de haklısınız

Teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al