wmaraci reklam

Makale Yazarlığı Yapmak İstiyorum

21 Mesajlar 4.704 Okunma
wmaraci reklam

Kozba Kozba SEO ve Editörlük Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 594
  • Beğeniler 6 / 174
  • Ticaret 12, (%100)

TheCompany adlı üyeden alıntı

Bence kendine bir domain alarak web sitesi açsan ve orada kendine istediğin konularda makaleler yazsan çok daha iyi olur zamanla reklamda alır başkalarına makale yazmaktan daha fazla kazanırsın.

Bence bu tavsiye de çok iyi. Lakin ne kadar legal ve ilgi duyulan alanda yazsanda en az 100 makalenden para kazanman güç. Denedim oradan biliyorum :) Tabi SEO alanında iyiysen orasını bilemem.

wmaraci
reklam

mbatuhan mbatuhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 46 / 37
  • Ticaret 0, (%0)

Bence kendine bir domain alarak web sitesi açsan ve orada kendine istediğin konularda makaleler yazsan çok daha iyi olur zamanla reklamda alır başkalarına makale yazmaktan daha fazla kazanırsın.

Aklımdan geçen bi' fikir de o fakat kişisel blogla ilgilenmezsem hitleri anında düşer, sıralama geriler vs. ama diğer türlü istediğim an iş alımlarını durdurabilirim. O yüzden bloga sıcak bakmıyorum.

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Aylık kaç makale yazabilirsin? Ve çalışmak istediğin model nedir? Aylık maaş şeklinde mi yoksa yazdığınkadar haftalık almak mı? Eğer bu işi layıkı ile yaparım diyorsan iş bulabilirsin. Ancak üç gün yazıp beş gün yatarsan dirayetli olmazsan pek iyi değil geleceğin açısından. Nasıl çalışmak istediğini yazarsan çalışabileceğin bir çok yer bulabilirim.

TheCompany TheCompany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Ardahan
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 16 / 40
  • Ticaret 5, (%100)
Tabi eğer kendimi bu işe sürekli veremem diyorsan dediğinde haklısın , çünkü google güncellikte ister. ben sadece uzun vadede yararları olacağı için söyledim çünkü şimdi kendi sitende yazdığın bir makale sana 2 sene sonrada hit yani aynı zamanda para getirir fakat sattığın makale aldığın parayla sınırlıdır. Bir de gözlemlerim bu makale işinde profesyonelleşen arkadaşların kendi sitelerini açtığı yönünde.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 46 / 37
  • Ticaret 0, (%0)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Aylık kaç makale yazabilirsin? Ve çalışmak istediğin model nedir? Aylık maaş şeklinde mi yoksa yazdığınkadar haftalık almak mı? Eğer bu işi layıkı ile yaparım diyorsan iş bulabilirsin. Ancak üç gün yazıp beş gün yatarsan dirayetli olmazsan pek iyi değil geleceğin açısından. Nasıl çalışmak istediğini yazarsan çalışabileceğin bir çok yer bulabilirim.

Şimdi zaten bu işle uğraşamam. Uğraşsam da zevk için hafta da 1- 2 yazı şeklinde. Ama yazın ciddi bir şekilde yapmayı düşünüyorum.

İşin içine daha önce hiç girmediğim için ayda - günde kaç makale yazabileceğim konusunda emin değilim. Ama günde 3 - 4 makale olabilir. Fakat iş alımları başlayınca kapasitemi öğrenirim neticede. Ona göre bir plan çizerim.

Kazanca gelirsek yazdığım kadar haftalık almak daha iyi olur diye düşünüyorum.

Çalışmak istediğiniz model derken neden bahsettiğinizi anlayamadım. Biraz daha açar mısınız?

Tabi eğer kendimi bu işe sürekli veremem diyorsan dediğinde haklısın , çünkü google güncellikte ister. ben sadece uzun vadede yararları olacağı için söyledim çünkü şimdi kendi sitende yazdığın bir makale sana 2 sene sonrada hit yani aynı zamanda para getirir fakat sattığın makale aldığın parayla sınırlıdır. Bir de gözlemlerim bu makale işinde profesyonelleşen arkadaşların kendi sitelerini açtığı yönünde.

Hmm. Haklınısınız. Düşüneceğim dediklerinizi.

Gandak Gandak Web Master & Yazar Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master & Yazar
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 36 / 49
  • Ticaret 25, (%100)

Kozba adlı üyeden alıntı

İlk iki paragrafta konu hakkında bilgi vermeniz gayet iyi.
Yine anahtar kelimeleri kalın harflerle yazman gayet iyi.
Makale yazım kurallarına uymuşsunuz.
Unutmayın ki ne kadar çok konu hakkında bilginiz varsa okadar para kazanırsınız. Makale yazarlığı sanalda yapılacak en kolay işlerden birisidir.
Başarılar.

En kolay iş demeniz biraz yanlış olmuş hocam :)

• Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 594
  • Beğeniler 6 / 174
  • Ticaret 12, (%100)

Gandak adlı üyeden alıntı

En kolay iş demeniz biraz yanlış olmuş hocam :)

En kolay işlerden birisidir dedim hocam, yanlış anlaşılmasın :) Yazı yazmaya ilgisi olan ve herhangi bir alana ilgili olan herkes yapabilir. Ben bile yazı yazmayı sevmesem bile çok makale yazıp sattığım oldu.
Gandak

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 46 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
Bu arada ilk ciddi işimi yapmış bulunmaktayım :) http://wmaraci.com/forum/makale-and-ceviri-yazilar/sadece-2-adet-ucretsiz-makale-yazilacaktir-100792.html

• Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 594
  • Beğeniler 6 / 174
  • Ticaret 12, (%100)
Hayırlı olsun ozaman :)

19aLi03 19aLi03 TeknoAtak Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 52 / 49
  • Ticaret 0, (%0)
@TheCompany ' nin dediği gibi kendine blog tarzı bi site açıp oraya yazman daha mantıklı başkaları için yazdığın zaman bir işe yaramayacak :/
ben 2 satır yazıyı zor yazıyorum düşün düşün düşün :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al