wmaraci reklam
lidertakipci

Matematik Sorusu: Şahıs Şirketi mi Limited Mi Kurmalıyım?

27 Mesajlar 2.677 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

zangess zangess Ya Sev Ya Terket! Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webtasarim
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad U** i**
  • Mesajlar 1153
  • Beğeniler 339 / 275
  • Ticaret 13, (%100)
Yıllık 10 bin lira için bu dediklerin yapılır mı? Asgari ücretle çalışsan daha çok kazanırsın. 40 bin kazanıp kiraya 30 bin vermek ayrıca mantıksız. Daha yüksek hedefleyin bence.

https://biyokimlik.com
wmaraci
reklam

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
öncelikle muhasebeci arkadaşlar kadar bilgim yok. bir ara şirket kursam bir avantajım olur mu diye araştrmıştım. ltd mi şahıs mı arada kaldım. hangisi kim için avantajlı.

ltd %20 vergi verirken şahıs şirketi 35 e varan vergi ödüyor. fakat siz ltd de kazandığınız parayı şahsınıza alırken ek olarak %15 daha ödüyorsunuz ve eşitlenmiş oluyor. e ozaman ltd kurmanın mantığı ne?

mantığı şu. büyüme odaklı ve büyük yatırımlar yapma planlarınız var ise %20 vergi verip kazancınızı şahsınız üzerine almadan şirket adına yatırımlar yapabiliyorsunuz.

ben şu aşamada yatırım yapmayacağım, kazancımla zaten zar zor geçineceğim diyorsanız şahıs şirketi seçin.

sonuçta ben ikisini de kurmadım. şahsi yatırımlarla devan ediyorum. şirketlik bir olaya girmedim.

sizin konuya gelirsek şahıs şirketi mantıklı seçim. fakat senede 10bin kar etmek mantıksız. asgari ücretle çalışsanız daha çok kazanıyorsunuz.
telatabi

kişi bu mesajı beğendi.

telatabi telatabi istalya.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Social Media & Web Solutions
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 683
  • Beğeniler 282 / 122
  • Ticaret 19, (%100)

aykut5855 adlı üyeden alıntı

Hocam Kalite Yönetim sistemi gözeterek projelendiriyorum demişsiniz, bunu birazaçıklarmısınız? Diğer arkadaşlar istemiyorsa ö.m. atabilirsiniz. :)

Bu konu hakkında bir işi nasıl projelendirebiliriz. Öğrenebileceğim makale vs. varmıdır tavsiye ettiğiniz ?

Kalite Yönetim Sistemi eğitimi aldım ben bu işi daha önce aktif olarak uygularım. Şimdi de kendi projeme uygulamak istedim. Herkese tavsiye ederim. Döküman çok ama giriş seviyesinde size önerebileceğim şu. Dr.Deming denen ToYoTa şirketini kalkındıran ve Japonya'yı ayağa kaldıran adamı bi araştırın. Genellikle ona dayandırılır Kalite Y.S.
Kalite yönetim sistemi 4 temel üzerine kurulur. Planlama Uygulama Kontrol etme Önlem alma

zangess adlı üyeden alıntı

Yıllık 10 bin lira için bu dediklerin yapılır mı? Asgari ücretle çalışsan daha çok kazanırsın. 40 bin kazanıp kiraya 30 bin vermek ayrıca mantıksız. Daha yüksek hedefleyin bence.

Sayılar temsili idi.

noop adlı üyeden alıntı

öncelikle muhasebeci arkadaşlar kadar bilgim yok. bir ara şirket kursam bir avantajım olur mu diye araştrmıştım. ltd mi şahıs mı arada kaldım. hangisi kim için avantajlı.

ltd %20 vergi verirken şahıs şirketi 35 e varan vergi ödüyor. fakat siz ltd de kazandığınız parayı şahsınıza alırken ek olarak %15 daha ödüyorsunuz ve eşitlenmiş oluyor. e ozaman ltd kurmanın mantığı ne?

mantığı şu. büyüme odaklı ve büyük yatırımlar yapma planlarınız var ise %20 vergi verip kazancınızı şahsınız üzerine almadan şirket adına yatırımlar yapabiliyorsunuz.

ben şu aşamada yatırım yapmayacağım, kazancımla zaten zar zor geçineceğim diyorsanız şahıs şirketi seçin.

sonuçta ben ikisini de kurmadım. şahsi yatırımlarla devan ediyorum. şirketlik bir olaya girmedim.

sizin konuya gelirsek şahıs şirketi mantıklı seçim. fakat senede 10bin kar etmek mantıksız. asgari ücretle çalışsanız daha çok kazanıyorsunuz.

Yatırımdan kastınız nedir? Sonuçta şahıs şirketi de yatırım yapabiliyor

TolgaYilmaz TolgaYilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Wordpress Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 909
  • Beğeniler 394 / 399
  • Ticaret 3, (%100)
Limited açılışı kolay kapatması zordur. Şahıs şirketini kapatmak istediğinizde kısa sürede sorunsuz kapatabilirsiniz.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 683
  • Beğeniler 282 / 122
  • Ticaret 19, (%100)
HamdiCetin ve diğer arkadaşlar, peki e-ticareti basit usülle yapamıyor muyuz? ayrıca gerçek usül nedir?

ishakorhan ishakorhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Lojistik Uzmanı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad I** O**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 46 / 84
  • Ticaret 14, (%100)
telatabi Hocam. Celalbayar üniversitesi Uluslararası Ticaret mezunuyum. Hem üretim hem pazarlama hem ihracat hemde muhasebe dersleri aldım. Çekirdekten yetme esnaf çocuğuyum. Giyim üzerine bir işletmemiz var çok şükür. E-ticareti de 1 yıl kadar denedim uğraşamadım.

Şimdi hem kitaptan hem de tecrübelerden konuşacağım;

-Şahıs şirketi ile başlamanızı sizin faydanıza gördüm. Limited için gerekli şartları ve avantajı taşımıyorsunuz.
-Muhasebe ücretini şahıs şirketi şehre göre aylık 100-150 lira olarak öder ama ltd 500 ile bin lira arası bir mebla ödemek zorundadır.
-Kar 40 bin kira 30 bin ise kalan 10bin için git asgari ücret ile çalış diyenlere kesinlikle katılmıyorum. Sizin yıllık 10 bin liranız asgari ücretlinin 16 bin 800 Tl sinden daha aziz , daha bereketli olacağından hiç bir zaman şüpheniz olmasın. Başlangıç için az bir para olarak görünse bile siz çalıştıkça gelirinizi çok kısa sürede katlayabilirsiniz lakin asgari ücretlinin ya da 5 bin kazananın maaşı sabittir. Unutmayınız ki Maaş ile geçinilir, ticaret ile sermaye edinilir. Ben 1 yıl e ticareti denedim. Neredeyse hiç para kazanamadım. Fakat şu an e ticareti neden yapamadığım ile alaklı çok fazla bilgiye sahibim ve ben bu bilgiyi satarak 1 yıllık e ticaret maceramdan daha çok para kazandım.
-Her şeyin girşi mi olacak aman yarabbim ben onu kendim yapmıştım nasıl fatura alacam verecem derdine girmeyin olur öyle ufak tefek şeyler. Tüm herşeyi adabı ile yapmak isterseniz bence yapamazsınız :)

Kesinlikle kalite yönetim sistemi planı yapmalısınız ama evde ki hesabın % 20- 30 çarşıya uyduğunu göreceksiniz.

Mağazanızın sunumu ve konumu en can alıcı konudur. Mağazaya giderken ki neşeniz ve enerjinin Ne sattığınızdan daha önemlidir.

Satılamyacak ürün yoktur. O ürüne ait müşteriye ulaşılamamıştır. O çevre de o ürünü alacak müşteri yoktur.

Veresiye/ölesiye/akşama verecem/Biz dostuz/amca-dayı yegen ticareti yapmamanız en önemli unsurlardandır.

Fiziki mağazanızın 1 yıllık kirası ve en az 6 ay evinizi geçindirecek kadar bütçeniz hazır olması lazım.

E-ticaret için sosyal mecralarda hazır kurulu pazarlar da başlamanızı öneririm (n11-sanalpazar vs)

Hediyelik eşya fuarları hakkında araştırma yapmanızı en azından ziyaret etmenizi öneririm.İyi akşamlar dilerim
telatabi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 683
  • Beğeniler 282 / 122
  • Ticaret 19, (%100)
ishakorhan verdiğin değerli bilgiler için teşekkür ederim. İlk başlarda şahıs şirketi kurmayı düşünüyordum ama şimdi de "basit usul" ile kurabilir miyim diye düşünmeye başladım. Araştırmalarım yapmak istediklerimin basit usul şartlarına uymadığını gösteriyor. "Gerçek Usul" öneriliyor ama bu gerçek usul nedir bilmiyorum açıkçası, henüz muhasebeci ile görüşmedim.
Şuan toptancıları araştırıyorum, dükkan bakıyorum, ışık yakında az kaldı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al