wmaraci reklam
lidertakipci

Matematik Sorusu: Şahıs Şirketi mi Limited Mi Kurmalıyım?

27 Mesajlar 2.692 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

theCrawLe theCrawLe mobiluzman.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 2482
  • Beğeniler 615 / 615
  • Ticaret 12, (%100)
telatabi İşi prosedürlere uygun olarak yapacaksanız eğer açılış yaparken maliyeye ana faaliyet kodunuzu perakende alım satım ve imalat olarak belirtin o zaman kendi ürettiğiniz ürünleri satabilirsiniz yine ürünleri üretirken ki sağlanan hammadelerin faturalarını temin edersiniz, şunu da belirteyim maliyeden denetime gelip bu ürünü sen üretmişsin hani hammadde faturaları nerede diye kimse bir şey sormaz denedim Türkiye de %2 oranında falan aşağı yukarı.

Resmiyette ferzileyto 'nun da dediği gibi stoğunda olmayan bir ürünü satamazsın ama eğer imal ediyorsan faaliyet koduna belirtip imalat diyerek hammadde faturaları sağlarsın.

öksürüğe ne iyi gelir  https://neiyigelir.com/oksuruge-ne-iyi-gelir
wmaraci
reklam

telatabi telatabi istalya.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Social Media & Web Solutions
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 683
  • Beğeniler 282 / 122
  • Ticaret 19, (%100)

opencartim adlı üyeden alıntı

Hocam bu arada işinize yarayabilir, eğerki ailede 1. sınıf baba anne v.s emekli birisi var ise, onun üzerine şirketi açtığınız zaman, sigorta vergisi vermiyorsunuz. Yani bağkur ödemesi yapmıyorsunuz.

Bağkur sigorta vergisi zaten 450 tl civarıymış ama babam emekli, düşünebilirim ancak kosgeb den yararlanmak için ev hanımı olan eşimin üzerine düşünüyorum mağazayı

ferzileyto adlı üyeden alıntı

Sattığın her ürünün giriş faturasını almak zorundasın. Üretime dayalı ürün satıyorsan ve kendin ürettiğini beyan ediyorsan, ürettiğin ürünlerin hammaddesini, malzemesini vs aldığın faturayı bildirmek zorundasın. Komşunun ürününü komşundan alırken sana fatura kesme imkanı yok ise sen bunu fatura keserek satamazsın çünkü içeri girmedi

Dükkana giren geri ürününün bi ürün faturası olması lazım diyorsunuz teşekkür ederim

HamdiCetin adlı üyeden alıntı

telatabi İşi prosedürlere uygun olarak yapacaksanız eğer açılış yaparken maliyeye ana faaliyet kodunuzu perakende alım satım ve imalat olarak belirtin o zaman kendi ürettiğiniz ürünleri satabilirsiniz yine ürünleri üretirken ki sağlanan hammadelerin faturalarını temin edersiniz, şunu da belirteyim maliyeden denetime gelip bu ürünü sen üretmişsin hani hammadde faturaları nerede diye kimse bir şey sormaz denedim Türkiye de %2 oranında falan aşağı yukarı.

Resmiyette ferzileyto 'nun da dediği gibi stoğunda olmayan bir ürünü satamazsın ama eğer imal ediyorsan faaliyet koduna belirtip imalat diyerek hammadde faturaları sağlarsın.

Peki ben şahıs şirketi kurmaya karar verdim. Hediyelik ürün ve ahşap dekor malzemeleri üretmek için ek bi ruhsat başvurusu, almam gereken eğitim var mı. Yoksa hediye dükkanı olan herkes üretimde serbest ni

• Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 2482
  • Beğeniler 615 / 615
  • Ticaret 12, (%100)
telatabi ustalık, kalfalık belgesi ve bu tarz bir şey aranmaz butik tarzı bir şey açacaksınız sadece vergi dairesine bildirirken vergi levhanıza faaliyet kodu olarak imalat yaptığınızıda belirteceksiniz maliye yoklamaya gelecek imalat yaptığınız yeri ve satış yaptığınız yeri görecek ve işyeriniz açılacak bu kadar.

Hediye dükkanı olan herkese üretim serbest yada değil konuları vergi levhanızdaki faaliyet kodunuza bağlıdır, siz maliyeye bildirirken işyerinizi ben sadece satış yapacağım diye bildirirseniz imalat yapmanız doğru olmaz.
telatabi

kişi bu mesajı beğendi.

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)
ne şirketler biliyorum ltd iken patronu durdurup aman abi A.Ş olmayalım yükümlülükleri çok diyen. O yüzden ne kadar ufak o kdr iyi heleki başlangıçta
telatabi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Rastena Rastena WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 3776
  • Beğeniler 836 / 1380
  • Ticaret 190, (%100)
Şahıs firması kurun hocam , benimde şahıs firmam var rahatım :)
telatabi

kişi bu mesajı beğendi.

prestij

bilgehanbyk bilgehanbyk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci,Girişimci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
HamdiCetin Yakalamışken bende sorayım. Peki şahıs şirketinin kurulum ve devam maliyeti nedir? Mesela yılın ilk çeyreğinde 30bin üzeri kara geçtiğimizde vergi diliminden kurtulmak için anında limitede geçilebilir mi? Teşekkürler şimdiden..

• Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 2482
  • Beğeniler 615 / 615
  • Ticaret 12, (%100)
- 13.000 TL'ye kadar 15%
- 30.000 TL'nin 13.000 TL'si için 1.950 TL, fazlası 20%
- 70.000 TL'nin 30.000 TL'si için 5.350 TL, (ücret gelirlerinde 110.000 TL'nin 30.000 TL'si için 5.350 TL), fazlası 27%
- 70.000 TL'den fazlasının 70.000 TL'si için 16.150 TL, (ücret gelirlerinde 110.000 TL'den fazlasının 110.000 TL'si için 26.950 TL), fazlası 35%

bilgehanbyk şahıs şirketinin kurulumu ile alakalı olarak maliyeti şimdi size aktaramam burada tam olarak ama şu konuya göz atabilirsiniz bkz. http://www.iskuruyorum.com/sahis-sirketi-kurmak-sureci-ve-maliyeti-2017/haber/2930-.html
Ayrıca yeni işe atılacaksanız gelir ve giderlerinizi sürekli dengede tutmanızda fayda var, bunu muhasebecinize danışarak öğrenebilirsiniz, yılın ilk çeyreğinde fırlayan karı indirmenin yolları mutlaka vardır ;)

telatabi telatabi istalya.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Social Media & Web Solutions
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 683
  • Beğeniler 282 / 122
  • Ticaret 19, (%100)
Hamdi Bey'i konuya yazdığına pişman etmeyelim :D Herkese teşekkürler, şuan iş planımı Kalite Yönetim Sistemi gözetereek projelendiriyorum. Allah muvaffak etsin.

• Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 2482
  • Beğeniler 615 / 615
  • Ticaret 12, (%100)
telatabi önemli değil canım bildiğimiz kadar yardımcı oluyoruz :) Bu arada normalde danışma ücrete tabidir. Değerini bilin yani size beleş :D

aykut5855 aykut5855 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Matematik Öğretmeni,Web Tasarı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 11 / 10
  • Ticaret 4, (%100)

telatabi adlı üyeden alıntı

Hamdi Bey'i konuya yazdığına pişman etmeyelim :D Herkese teşekkürler, şuan iş planımı Kalite Yönetim Sistemi gözetereek projelendiriyorum. Allah muvaffak etsin.

Hocam Kalite Yönetim sistemi gözeterek projelendiriyorum demişsiniz, bunu birazaçıklarmısınız? Diğer arkadaşlar istemiyorsa ö.m. atabilirsiniz. :)

Bu konu hakkında bir işi nasıl projelendirebiliriz. Öğrenebileceğim makale vs. varmıdır tavsiye ettiğiniz ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al