wmaraci reklam
lidertakipci

Metin2 ile para kazanma?

16 Mesajlar 9.028 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MuhammedAVCI MuhammedAVCI İlla Edep! İlla Edep! Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Professional SEO Expert
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 106 / 279
  • Ticaret 31, (%97)

dreamfancy adlı üyeden alıntı

Bu iş oldukça masraflıdır mesela sana M2-Hero örnek verebilirim. Kurucusu Osman çok iyi işler başardı. Ama bu işler risklidir mesela adam 50 bin tl reklam masrafı evet yanlış duymadın 3 ayda cebinden 50 Bin türk lirası cebinden çıktı karşılığını neredeyse hiç alamadı gibi bir durum söz konusu oldu. Bir de bunların sunucusu parası, saldırı dertleri, oyunda çıkacak problemler hileler ve bug açıklar ile oyundaki oyuncularla ilgilenmek ve ticket gibi şeylere bakmak için ekipler gerekiyor. Benim adımı metin2 oynayan bir kaç kişi belki duymuştur. Ben bile kendime özel server açmayı hiç düşünmedim. Açtığımdaysa sonuçlarını gördüm ve bu kadar zahmete katlanılmayacağını gördüm. Kazandığın para ne ki? Veriyosun veriyosun karşılığını çok az bir şekilde alıyorsun yani, emeğine değmez. Bu işi yapacaksan ancak hobi olarak denemeni tavsiye ederim. Benim görüşüm budur, ve gameforge şirketi avukatı Tobias Buturoaga italyada yaptığı toplantıda metin2 pvp servere karşı savaş açacak bir proje sundu şirket yönetimine bundan sonra bazı pvp'lerin kapandığını görürseniz şaşırmayın. İşler knight koxp gibi olacak yasal suçlar gibi ben bile şuan davalık oldum gameforge şirketi tarafından, neyse ifade vermeye gittim iş uluslar arası mahkemeye gidecek artık hayırlısı herşey

10bin tl lik bir bütçemiz ve arkamızda sosyal medya ajansımız var 15 kişilik bir ekip, sizce başarılı olma oranımız nedir? aylık gelir gider ne olur mümkün ise bana özelden pm olarak atabilirseniz çok sevinirim.

wmaraci
reklam

LOB LOB WebAys Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 4 / 12
  • Ticaret 1, (%100)

Bu iş oldukça masraflıdır mesela sana M2-Hero örnek verebilirim. Kurucusu Osman çok iyi işler başardı. Ama bu işler risklidir mesela adam 50 bin tl reklam masrafı evet yanlış duymadın 3 ayda cebinden 50 Bin türk lirası cebinden çıktı karşılığını neredeyse hiç alamadı gibi bir durum söz konusu oldu. Bir de bunların sunucusu parası, saldırı dertleri, oyunda çıkacak problemler hileler ve bug açıklar ile oyundaki oyuncularla ilgilenmek ve ticket gibi şeylere bakmak için ekipler gerekiyor. Benim adımı metin2 oynayan bir kaç kişi belki duymuştur. Ben bile kendime özel server açmayı hiç düşünmedim. Açtığımdaysa sonuçlarını gördüm ve bu kadar zahmete katlanılmayacağını gördüm. Kazandığın para ne ki? Veriyosun veriyosun karşılığını çok az bir şekilde alıyorsun yani, emeğine değmez. Bu işi yapacaksan ancak hobi olarak denemeni tavsiye ederim. Benim görüşüm budur, ve gameforge şirketi avukatı Tobias Buturoaga italyada yaptığı toplantıda metin2 pvp servere karşı savaş açacak bir proje sundu şirket yönetimine bundan sonra bazı pvp'lerin kapandığını görürseniz şaşırmayın. İşler knight koxp gibi olacak yasal suçlar gibi ben bile şuan davalık oldum gameforge şirketi tarafından, neyse ifade vermeye gittim iş uluslar arası mahkemeye gidecek artık hayırlısı herşey

Acexbax adlı üyeden alıntı

dreamfancy hocam siz xxxxx bu sitenin sahibimisiniz? :)

2011 De salay *******da metin2 pvp satmaya başladım sektörde 2014 e kadar devam ettim sonra artık çoluk çocuk illallah geldi ve bıraktım. Ama 2011 den beri sürekli metin2 kapanacak avuk o bu bu dedikodular oldu.
Dosyalar paylaşılıyor ? kapanacağını hiç sanmam.
dreamfancy Acexbax

kişi bu mesajı beğendi.

Acexbax Acexbax Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** H**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 81 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
LOB Artık Olay Şu Oldu 1GB 1Aylık Al Birde Emek Server Bir Ay K.c'ını Yırt İtem Kas 1 Ay Sonra Server Kapansın :) Olay Buydu Hâlâ Bu çoluk çocuk doldu Artık PVP Oynanmaz, TR İse Artık Cıttı

dreamfancy dreamfancy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 154 / 71
  • Ticaret 3, (%100)
Ben sadece bende olan bilgiyi sizlerle paylaştım. Mesela gameforgenin bana açmış olduğu mahkemenin uluslar arası bildiri kağıdı aşağıdaki gibidir. Yaptıkları toplantıda hatta onu karıştırmayım, direk derindarbenin açıklamasından yola çıkarak şunu belirteyim pvp serverlere karşı bir çalışma düzenleyeceklerini bildirdiler. Çünkü şirketin maddi, manevi geliri ve istatistikleri büyük ölçüde düşmüş durumda olduğunu gözlemlemişler. Bu istatistiklere her yıl bakıldığında 2015 ve 2016 yılına kadar sürekli düşüşte olduğunu görmüşler. Haliyle soluğu alan babasından parayı koparan herkez pvp açtığı için ve şirketin maddi gelirleride düştüğü için bu yola başvurmuşlar. Şirketin öncelikli olarak *************a dava açacağını düşünüyorum ve *************un bazı sunucuları inceleyecek elemanlar görevlendirip bu erişimleri suspend edeceği yönündeyim. Henüz pvp serverler için bir yasal bildiri çıkmadı fakat yakında haberlerini görebiliriz.

Edit // :)
Acexbax

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

LOB LOB WebAys Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 4 / 12
  • Ticaret 1, (%100)

Ben sadece bende olan bilgiyi sizlerle paylaştım. Mesela gameforgenin bana açmış olduğu mahkemenin uluslar arası bildiri kağıdı aşağıdaki gibidir. İtalyada yaptıkları toplantıda hatta onu karıştırmayım, direk derindarbenin açıklamasından yola çıkarak şunu belirteyim pvp serverlere karşı bir çalışma düzenleyeceklerini bildirdiler. Çünkü şirketin maddi, manevi geliri ve istatistikleri büyük ölçüde düşmüş durumda olduğunu gözlemlemişler. Bu istatistiklere her yıl bakıldığında 2015 ve 2016 yılına kadar sürekli düşüşte olduğunu görmüşler. Haliyle soluğu alan babasından parayı koparan herkez pvp açtığı için ve şirketin maddi gelirleride düştüğü için bu yola başvurmuşlar. Şirketin öncelikli olarak *************a dava açacağını düşünüyorum ve *************un bazı sunucuları inceleyecek elemanlar görevlendirip bu erişimleri suspend edeceği yönündeyim. Henüz pvp serverler için bir yasal bildiri çıkmadı fakat yakında haberlerini görebiliriz.

Açıkca söylemek gerekirse bu tür şeyler o zamanda geliyordu :)

Acexbax adlı üyeden alıntı

LOB Artık Olay Şu Oldu 1GB 1Aylık Al Birde Emek Server Bir Ay K.c'ını Yırt İtem Kas 1 Ay Sonra Server Kapansın :) Olay Buydu Hâlâ Bu çoluk çocuk doldu Artık PVP Oynanmaz, TR İse Artık Cıttı

Potansiyeli hala var oynayan kitle hala afaki değerde kayda değer :) Tabikide kitlenin %90 nı 18 yaşından küçük..
Acexbax

kişi bu mesajı beğendi.

aaksu aaksu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 310
  • Beğeniler 3 / 62
  • Ticaret 3, (%100)
Metin 2 server işi oldukça zor ve karışık bir durumda. 300-500 tl nizi çöpe atmayınız. kaliteli ekip ve yüksek reklam bütçesi şart maalesef. ayrıca gameforge Türkiye ofisi açılacağı söyleniyor. Tüm pvp serverlere çökecekler büyük ihtimal.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al