wmaraci reklam
lidertakipci

Neden seo ile uğraşıyorum ki?

15 Mesajlar 1.713 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

deryaerdil deryaerdil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 595
  • Beğeniler 84 / 223
  • Ticaret 11, (%100)
Arkadaşlar suanda sozlesme sözleşme ile çalıştığım bir halı yıkama firması var.
Aylık 4000tl civarı bana ödemeleri var.
Adwordsten inceledim az önce reklam versem dönüşüm oranı %2 olsa, günlük 1-2 müşteri getiriyor. Yaz dönemi için.
Bana maliyeti ise 1700tl civarı.
Sizce organik seo yapmak yerine -rakiplerim çok güçlü- uğraşmayıp adwords çıksam daha karlı olmaz mı?
mxaksoy

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

mxaksoy mxaksoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 482 / 344
  • Ticaret 3, (%100)
Backlink ve adwors mantıklı.

• Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 595
  • Beğeniler 84 / 223
  • Ticaret 11, (%100)

mxaksoy adlı üyeden alıntı

Backlink ve adwors mantıklı.

Hocam seo için ekipteki arkadaşa 2000tl veriyorum. Onun yerine adwordsu ben çıksam 500liralikta ona backlink calismalari yaptirsam makale yazdirsam mantıklı olmuyor mu?
mxaksoy

kişi bu mesajı beğendi.

mxaksoy mxaksoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 482 / 344
  • Ticaret 3, (%100)
deryaerdil aynısını yaparsan paran hem sana kalır hemde etkili olur.
deryaerdil

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2761
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Bir Süre Adwords reklamı ver etkili olucaktır sonra siteye yazı girmeye devam et haftada 1 tane yazı girsen yeterli olur.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

belorin belorin Dijital Pazarlama Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 2 / 84
  • Ticaret 8, (%100)
Welcome to real world

https://www.canyurekli.com

Eflaki Eflaki Ekşi Sözlük Kimlik Onayı
  • Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 188 / 247
  • Ticaret 162, (%100)
Edit.

Yazıyı tekrar okudum. Konuyu açan arkadaşı ben halı yıkamacısı sandım.
SEO için anlaşma yapıldı ise Sıralama alması için, etik olarak SEO devam edilmeli bence.
Ama daha önce bir arkadaşıma Adwords çıktık, hedeflemeyi güzelce yaparsanız %50 kazanç sağlıyor. Yani 50 tl harcayıp 100 tl kazanıyordu diye hatırlıyorum yaklaşık.

cpolat cpolat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Masaüstü Yazılım & Web Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 21 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
deryaerdil google adworse başladığınızda zaten size 1 aylık danışman ya sizi arıyor yada gmail hesabınıza size bir danışman yönlendiriliyor ikisinden biri mutlaka olacaktır.Danışman sizi zaten yönlendiriyor. Verim alırsanız eğer danışmandan ister devam edersiniz ister kendiniz yaparsınız adwors işini. Yanlız kendiniz yapmanız için Google Analytics ve Adwors tıklama/siteye giriş çıkış işlemlerini de kontrol etmenizde fayda var çünkü reklamın verimini ölçmeniz için analiz bir takım bilgileri bilmeniz şart. Benimde şu anda anlaşmaya vardığım grafik/matbaa firması var sitelerini yeni teslim ettim bende kendi yöntemimle gidiyorum.Konuya dönecek olursak Facebook, instagram gibi alanlardan da reklam verebilirsiniz. Son olarak backlinkten uzak durun ben çevremdeki arkadaşlarıma da önermiyorum backlink şişirilmiş balon gibi ne zaman patlayacağı belli değil illaki backlink ile alakalı yakın bir konu bulurum dedim forumda buldum da çok da yeni olmuş bir olay arkadaş umarım sitesini düzeltir fakat iş işten geçmesin.

Ayrıca reklam yönetim işinde firmanın sosyal medya hesapları sizde mi ? hesapların durumu nedir ? varsa müşteri datası ulaşılması onlardan geri dönüş alınması bunlarda satışı arttıracak etkenler. Yazmak istediğim bu kadar ile sınır değil çok iş var yani baclinki zaten unutun. kaldı geriye adwors tek adwors ile olacak iş değil . ben şu an anlaşmalı olduğum firmaya dosya hazırlayıp koyuyorum önüne 1 yıllık şu anda taslağını hazırlıyorum. Kim nasıl çalışıyor bilmiyorum fakat ben böyle çalışıyorum.Tekrar söylüyorum backlinkten uzan durun artı şu konuyu da inceleyin işinize yarar, tarihlere de dikkat ederseniz konu güncel yani.

https://wmaraci.com/forum/yeni-baslayanlar/tum-backlinkler-bosaymis-518445.html
babayagaa

kişi bu mesajı beğendi.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Makale yazdırıp tanıtım yazısı + direk adwords çık
deryaerdil

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 595
  • Beğeniler 84 / 223
  • Ticaret 11, (%100)

ntka adlı üyeden alıntı

Bir Süre Adwords reklamı ver etkili olucaktır sonra siteye yazı girmeye devam et haftada 1 tane yazı girsen yeterli olur.

Evet hocam müşteri benden biraz etki istiyor. Etki alırsam o aylık bütçeyi artırırım.

belorin adlı üyeden alıntı

Welcome to real world

:((

Eflaki adlı üyeden alıntı

Edit.

Yazıyı tekrar okudum. Konuyu açan arkadaşı ben halı yıkamacısı sandım.
SEO için anlaşma yapıldı ise Sıralama alması için, etik olarak SEO devam edilmeli bence.
Ama daha önce bir arkadaşıma Adwords çıktık, hedeflemeyi güzelce yaparsanız %50 kazanç sağlıyor. Yani 50 tl harcayıp 100 tl kazanıyordu diye hatırlıyorum yaklaşık.

%50den daha fazlada kazanç sağlanabiliyor hocam o sizin ürünüzün değerine bağlı. 1tllik reklamdan 20tllik rezervasyonda alabilirsiniz, 200tllik bir rezervasyonda..

cpolat adlı üyeden alıntı

deryaerdil google adworse başladığınızda zaten size 1 aylık danışman ya sizi arıyor yada gmail hesabınıza size bir danışman yönlendiriliyor ikisinden biri mutlaka olacaktır.Danışman sizi zaten yönlendiriyor. Verim alırsanız eğer danışmandan ister devam edersiniz ister kendiniz yaparsınız adwors işini. Yanlız kendiniz yapmanız için Google Analytics ve Adwors tıklama/siteye giriş çıkış işlemlerini de kontrol etmenizde fayda var çünkü reklamın verimini ölçmeniz için analiz bir takım bilgileri bilmeniz şart. Benimde şu anda anlaşmaya vardığım grafik/matbaa firması var sitelerini yeni teslim ettim bende kendi yöntemimle gidiyorum.Konuya dönecek olursak Facebook, instagram gibi alanlardan da reklam verebilirsiniz. Son olarak backlinkten uzak durun ben çevremdeki arkadaşlarıma da önermiyorum backlink şişirilmiş balon gibi ne zaman patlayacağı belli değil illaki backlink ile alakalı yakın bir konu bulurum dedim forumda buldum da çok da yeni olmuş bir olay arkadaş umarım sitesini düzeltir fakat iş işten geçmesin.

Ayrıca reklam yönetim işinde firmanın sosyal medya hesapları sizde mi ? hesapların durumu nedir ? varsa müşteri datası ulaşılması onlardan geri dönüş alınması bunlarda satışı arttıracak etkenler. Yazmak istediğim bu kadar ile sınır değil çok iş var yani baclinki zaten unutun. kaldı geriye adwors tek adwors ile olacak iş değil . ben şu an anlaşmalı olduğum firmaya dosya hazırlayıp koyuyorum önüne 1 yıllık şu anda taslağını hazırlıyorum. Kim nasıl çalışıyor bilmiyorum fakat ben böyle çalışıyorum.Tekrar söylüyorum backlinkten uzan durun artı şu konuyu da inceleyin işinize yarar, tarihlere de dikkat ederseniz konu güncel yani.

https://wmaraci.com/forum/yeni-baslayanlar/tum-backlinkler-bosaymis-518445.html

Adwordste tecrübem var ekibimde bu işi yapanlarda var. Onlardan destek alacağım.

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Makale yazdırıp tanıtım yazısı + direk adwords çık

Bende bu şekilde yapmayı düşünüyorum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al