wmaraci reklam

Niche Satışı?

21 Mesajlar 1.645 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)

ramazayn adlı üyeden alıntı

Bizim bir aralar 5 kişi gireceğimiz işti sonra unuttuk gitti. Ben fikiri şahsen beğeniyorum ama ilk etapta site yapıp siz kazanırken satmak daha mantıklı çünkü domainler elinizde patlıyabilir.

Hocam zamanim olsa keşke kendim yaparım siteyi de satmam açıkçası kendim kazanırım. Ama yok ışte. Teşekkür ederim düşünceleriniz icin.

mecid adlı üyeden alıntı

Niche son günler forumda trend haline gelmiş. Merak ediyorum da, kimse niche sitesini ve ya blogumu öm göndere bilir mi? Ben de açmak istioyorum, sadece örnekler görmek istiyorum. Ve site adresi göstermeden kazanç tablolarınızı görmek isterdim. Yalnızca ben değil her kes görmek ister bence :)

Hocam konu da da belirttim kendi zamanım olsa kendim yaparım pm kutusunu göstereyim size niche ile ilgili 7-8 kişiye yardım ettim forumda. Belki o arkadaşlar konuya da yapabilirler yardimlarimi. Ben kimseye şu kadar kazanırsın ya da kazanıyorum demem. Bu alanda emeğinin karşılığını alırsın her zaman. Kazanç tablom yok olsa da yine gostermezdim. Kimseye nispet yapacak değilim. Önceden kazandım e ticaret olsun niche olsun. Şimdi tekrar bir heves ettim ama işim yeterince zor. Bu yüzden destek vermek daha çok işime geliyor. Bu konudkonuda fikrinizi sordum size de şu kadar kazanıyorum size de kazandirayim demedim.

aliveli adlı üyeden alıntı

Detayları pm atabilir misiniz?

Hocam neyi pm istiyorsunuz? Satış yapmıyorum yapsam mi diye soruyorum 😊
aliveli

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

aliveli aliveli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 279 / 37
  • Ticaret 1, (%100)
satış yaparsanız diye rezerve edeyim o zaman hocam :)
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)

aliveli adlı üyeden alıntı

satış yaparsanız diye rezerve edeyim o zaman hocam :)

Sizi de aklımda tutuyorum hocam. Bir kaç arkadaş daha yazdı sağolsunlar. Teşekkür ederim 😊

mecid mecid WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek web editor
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 574
  • Beğeniler 42 / 50
  • Ticaret 4, (%100)
hkccrn

Merak ediyorum da, kimse niche sitesini ve ya blogumu öm göndere bilir mi? Ben de açmak istioyorum, sadece örnekler görmek istiyorum. Ve site adresi göstermeden kazanç tablolarınızı görmek isterdim. Yalnızca ben değil her kes görmek ister bence

Bu sözlerimi bizzat size yazmadım. Kim ki bu işle uğraşıyor, onlara dedim genel olarak.
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

aries aries WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 827
  • Beğeniler 150 / 383
  • Ticaret 1, (%100)

hkccrn adlı üyeden alıntı

Ben de dediğiniz gibi düşünüyorum açıkçası. Domaini almadan sadece keywordu ve domain önerisini ayrıca spin yapabileceği kaliteli yerleri bir kaç konu başlığı ve aynı özelliklere sahip bir kaç tane daha keyword versem yeterli olur mu diye düşünüyorum. Lakin alıcı da önemli. Bakalım. Teşekkür ederim düşünceniz için.

Bu sekilde bir çalışma yaparsanız talep olacaktır hocam.... ben şahsen niş site açacak olsam başlangıç için böyle bir çalışmaya para verirdim....
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)

mecid adlı üyeden alıntı

hkccrn

Bu sözlerimi bizzat size yazmadım. Kim ki bu işle uğraşıyor, onlara dedim genel olarak.

Hocam benim de sözüm herkese aslında kimse kazancını paylaşmak istemez gerçekten kazaniyorsa ve kimse sitesini gostermez cunku inanin cok fazla kopya oluyor adam sizin siteyi kopyalayip sizden öne geçiyor seoyla. Siz olsanız muhtemelen siz de paylaşmazdiniz ama niche ile gerçekten güzel kazanma imkanı var işini bilene.
mecid

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)

aries adlı üyeden alıntı

Bu sekilde bir çalışma yaparsanız talep olacaktır hocam.... ben şahsen niş site açacak olsam başlangıç için böyle bir çalışmaya para verirdim....

Teşekkür ederim hocam düşünceleriniz için. 😊

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Anahtar kelime rekabeti dediğiniz şeye Google Ads'ten bakıyorsanız o kelimelerin niş olduğu fikrini aklınızdan çıkarmanızı ve satın almak isteyenlere satmamanızı öneririm. Anahtar kelime TBM'si denen şey ise başlı başına bir aldatmaca. O kelimede faaliyet gösterenler O TBM'yi kazanmaz, o kelimeye SERP reklamı vermek isteyenler Google'a o parayı öder sadece, yani sizle alakası olmaz.

Bir anahtar kelimenin niche olduğunu belirleyen 3 faktör vardır. Bunlar Keyword Difficulty Index, Competition ve Search Volume'dür. Com. %5-15 arasındayken KDI %75-80 ve üstüyse o kelime niche sayılamaz. Aynı şekilde KDI %40-50 iken comp. eğer %40 üstüyse o kelimede çalışma yapmak kaçıklık ister. Comp. %20'nin, KDI de %60'ın altında olan bir kelime grubu buldunuz ama aranma hacmi ayda 300-400 dolaylarında. Ne yazık ki bu kelime niş olsa da taşıdığı gelir potansiyeli hayli düşüktür.

Bir sektör fikri olanlara niche kelime taraması, site kurulum-optimizasyon, danışmanlık ve SEO & içerik teknikleri konusunda ücretli destek veren biri olarak söyleyebilirim ki bu saydığım 3 maddedeki özellikleri taşıyan herhangi bir siteyle faaliyet göstermeye başlarsanız site kurulum, danışmanlık ve SEO gibi işler için ödediğiniz paranın amortisi bile 2-3 sene alır :).
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

.

• Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)

FurkanHisamioğlu adlı üyeden alıntı

Anahtar kelime rekabeti dediğiniz şeye Google Ads'ten bakıyorsanız o kelimelerin niş olduğu fikrini aklınızdan çıkarmanızı ve satın almak isteyenlere satmamanızı öneririm. Anahtar kelime TBM'si denen şey ise başlı başına bir aldatmaca. O kelimede faaliyet gösterenler O TBM'yi kazanmaz, o kelimeye SERP reklamı vermek isteyenler Google'a o parayı öder sadece, yani sizle alakası olmaz.

Bir anahtar kelimenin niche olduğunu belirleyen 3 faktör vardır. Bunlar Keyword Difficulty Index, Competition ve Search Volume'dür. Com. %5-15 arasındayken KDI %75-80 ve üstüyse o kelime niche sayılamaz. Aynı şekilde KDI %40-50 iken comp. eğer %40 üstüyse o kelimede çalışma yapmak kaçıklık ister. Comp. %20'nin, KDI de %60'ın altında olan bir kelime grubu buldunuz ama aranma hacmi ayda 300-400 dolaylarında. Ne yazık ki bu kelime niş olsa da taşıdığı gelir potansiyeli hayli düşüktür.

Bir sektör fikri olanlara niche kelime taraması, site kurulum-optimizasyon, danışmanlık ve SEO & içerik teknikleri konusunda ücretli destek veren biri olarak söyleyebilirim ki bu saydığım 3 maddedeki özellikleri taşıyan herhangi bir siteyle faaliyet göstermeye başlarsanız site kurulum, danışmanlık ve SEO gibi işler için ödediğiniz paranın amortisi bile 2-3 sene alır :).

Hocam söyledikleriniz dogru buna eminim ama sadece google ads ile bakan kişiye söyleyin bunu. ben detaylı bir rapor vermekten bahsettim farkındaysanız. Zaten google adse bakarak bir çok kişi niche diyip dalıyor bu tür bir işe. bunun yerine saglam başlasınlar diye belirli alanlarda seo önerisine kadar destekleyecek raporlarla teslim edicem çalışmayı. sanırım tbmsi yüksek dedigim için çıkarım yaparak böyle bir açıklama geregi duydunuz. Ama söylediklerinize katılmak zorundayım.
FurkanHisamioglu

kişi bu mesajı beğendi.

Since1912 Since1912 Metaren.net.tr Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 118 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
hkccrn belirttiğiniz şekilde .tr uzantılı bir domain fikrini satışa çıkartıcaktım, forumda konum kaldırıldı ;) Düşün burada kendi aramızda bile bu tarz bir satış yapmaya çalışırken güven veremiyoruz. Bence çok kafa yorma bu işe. Emeğinin karşılığını tam anlamıyla alabileceğini düşünmüyorum. Yada sen söyle ben bir düşüneyim diyerek, domaini satın alıp o işe başlayanlarla uğraşmak zorunda kalabilirsin. Fikri verir parayı alamazsın falan..

Edit: Benim direkt domain olarak satamama sebebim .tr de satış yasağı olması, o yüzden domainide alamıyordum müşteriye satamayacağım diye.
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

Metaren.NET.TR
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al