freelance iş ilanları

Organik ürünlerin satışı için site açsak?

27 Mesajlar 2.264 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

president president WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 54 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba, yorumlariniz icin tesekkur ederim. Vergi icin erken diye dusunuyom. Simdi baslangictayiz, hadsbecs evet haklisiniz ama tadiyla yemek varken niye ilac kupunu yesin sizde biliyorsunuzki herseye tonlarca ilac sikiliyor, bence sagligina deger veren alir diye dusunuyorum. Mesajimda belirttigim gibi yedigi meyvenin agacini bile gorecek tuketici.

Ek Olarak: Mesela siz ceviz aliyorsunuz kabuklu cogu curuk cikabiliyor ve bu saticinin hic umrunda olmuyor halbuki ceviz agirligindan ve renginden anlasilir, ustelik ceviz adi, bahri ve asi olarak ayrilir. Cevizin yasida lezzetlidir yani kurumamis sekli basip olursa onuda tuketiciye sunmak istiy
orum

wmaraci
reklam

makalehizmeti makalehizmeti Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Sağlık Memuru
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 27 / 73
  • Ticaret 8, (%100)

president adlı üyeden alıntı

Merhaba, yorumlariniz icin tesekkur ederim. Vergi icin erken diye dusunuyom. Simdi baslangictayiz, hadsbecs evet haklisiniz ama tadiyla yemek varken niye ilac kupunu yesin sizde biliyorsunuzki herseye tonlarca ilac sikiliyor, bence sagligina deger veren alir diye dusunuyorum. Mesajimda belirttigim gibi yedigi meyvenin agacini bile gorecek tuketici.

Ek Olarak: Mesela siz ceviz aliyorsunuz kabuklu cogu curuk cikabiliyor ve bu saticinin hic umrunda olmuyor halbuki ceviz agirligindan ve renginden anlasilir, ustelik ceviz adi, bahri ve asi olarak ayrilir. Cevizin yasida lezzetlidir yani kurumamis sekli basip olursa onuda tuketiciye sunmak istiy
orum

Hem e-ticaret hemde bir blog içerisinde makale paylaşımı vs yaparsanız da olur hocam.
Ayrıca blog'a (e-ticaret sayfasına değil) adsense reklamı da koyabilirsiniz.
Ancak e-ticaret kısmına koymayın çünkü kurumsal sitelerde uygun düşmediğini düşünmekteler.

dtmuratcan dtmuratcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 487 / 104
  • Ticaret 10, (%100)
Sorun şu ki "organik" yazabilmeniz için her ürünün her kademesini içeren, toprak analizlerinin yapılmış onaylanmış ve en az 2 yıl süre ile izlenmiş olması gerekiyor.

Kısacası organik lisansı almamış ürünler için "organik" ibaresi geçtiği anda kesin ve kati olarak suçlusunuz. Organik tarım ve hayvancılıkla doğrudan ilgilenmedim ama Gökçeada'da yaşıyorum, burada her yere sınırsız organik teşviği var olmasına rağmen organik lisansınız olmadığı anda hiç bir etiket veya mecrada bu ibareyi kullanamıyorsunuz.

Bu konuda kesinlikle dikkatli olmanızı öneririm, ayrıca organik yerine bahçeden sofranıza gibi ibareleri kullanmak illa satışını düşünüyorsanız daha mantıklı ve hayat kurtarıcı bir pazarlama yöntemi olur.

Ayrıca kendim sağlık alanında yöneticilik yaptığım için; Toplum ya da Halk Sağlığı müdürlüklerine şikayet geldiğinde, sizden yer konum ve belge talepleri olacaktır. Bu şikayetler doğrultusunda mutlak surette imalattan satışa tam olarak hangi tarihte geçtiğinizi, kime ne kadar satış gerçekleştirdiğinizi de öğrenmek isteyecekler, ibraz edememeniz durumunda mali olarak sıkıntı yaşayacağınız gibi sattığınız ürünlerin belirli testlerden geçmemiş olması nedeniyle toplum sağlığını tehlikeye atma suçuyla suçlanabilirsiniz.

Bunları niye belirttim? Çünkü iyi niyetle hareket ederek güzel bir üretim gerçekleştirebilirsiniz ancak bugünkü piyasa koşullarında organik sertifikası için yıllarını veren firmalar en ufak işletmeyi, manavı, bahçeciyi bile ezelim diye her gün onlarca şikayet gönderiyorlar. Toplum sağlığı müdürlükleri ve il tarım müdürlüklerinde çalışanlar kime ne yazacağına karar veremez hale geliyorlar.

Güzel ve temiz bir girişim, bence en başından dikkatli bir planlama yaparsanız daha da büyük düşünebilirsiniz. Hayırlı olsun.
Last Ottoman

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 54 / 36
  • Ticaret 1, (%100)

dtmuratcan adlı üyeden alıntı

Sorun şu ki "organik" yazabilmeniz için her ürünün her kademesini içeren, toprak analizlerinin yapılmış onaylanmış ve en az 2 yıl süre ile izlenmiş olması gerekiyor.

Kısacası organik lisansı almamış ürünler için "organik" ibaresi geçtiği anda kesin ve kati olarak suçlusunuz. Organik tarım ve hayvancılıkla doğrudan ilgilenmedim ama Gökçeada'da yaşıyorum, burada her yere sınırsız organik teşviği var olmasına rağmen organik lisansınız olmadığı anda hiç bir etiket veya mecrada bu ibareyi kullanamıyorsunuz.

Bu konuda kesinlikle dikkatli olmanızı öneririm, ayrıca organik yerine bahçeden sofranıza gibi ibareleri kullanmak illa satışını düşünüyorsanız daha mantıklı ve hayat kurtarıcı bir pazarlama yöntemi olur.

Ayrıca kendim sağlık alanında yöneticilik yaptığım için; Toplum ya da Halk Sağlığı müdürlüklerine şikayet geldiğinde, sizden yer konum ve belge talepleri olacaktır. Bu şikayetler doğrultusunda mutlak surette imalattan satışa tam olarak hangi tarihte geçtiğinizi, kime ne kadar satış gerçekleştirdiğinizi de öğrenmek isteyecekler, ibraz edememeniz durumunda mali olarak sıkıntı yaşayacağınız gibi sattığınız ürünlerin belirli testlerden geçmemiş olması nedeniyle toplum sağlığını tehlikeye atma suçuyla suçlanabilirsiniz.

Bunları niye belirttim? Çünkü iyi niyetle hareket ederek güzel bir üretim gerçekleştirebilirsiniz ancak bugünkü piyasa koşullarında organik sertifikası için yıllarını veren firmalar en ufak işletmeyi, manavı, bahçeciyi bile ezelim diye her gün onlarca şikayet gönderiyorlar. Toplum sağlığı müdürlükleri ve il tarım müdürlüklerinde çalışanlar kime ne yazacağına karar veremez hale geliyorlar.

Güzel ve temiz bir girişim, bence en başından dikkatli bir planlama yaparsanız daha da büyük düşünebilirsiniz. Hayırlı olsun.

Bilgilendirme icin tesekkur ederim, dikkate alacagim. Erken bozulan urunler konusunda hassasim ve bunun bilgilendirmesini yapiyorum. Kiraz ve visne uzun mesafelerde bozulabilir. Ama fasulye ve ceviz icin o kaygiyi tasimiyorum. Fasulyeyi yetistirdigimiz toprak ise en verimli toprak yani surulup dinlendirilmis toprak.

wmaraci
wmaraci

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kimlik Onayı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3963
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
hocam bu iş için çok sayıda personel lazım. Bunların oranik olduğunu denetlemek için gıda mühendisleri ve bir çok belge almanız gereklidir.
president Last Ottoman

kişi bu mesajı beğendi.

armoniy armoniy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)
Tazegunluk.com
omanav.com

Boş alabilirsiniz

Last Ottoman Last Ottoman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Makaleci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 17 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
@dtmuratcan ve @HeroTürk çok haklısınız. Ben de aynı konudan bahsedecektim, gerek kalmadı. Eskiden çok olağan iken günümüzde "organik" çok özel bir üretim alanı maalesef...
president dtmuratcan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 54 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Dogru soyluyorsunuz arkadaslar, ben tek basimayim, bu iste eleman lazim ama fasulye ve cevizde sansimi denemek istiyorum. Belki sansimiz yaver gider basarili oluruz. Ama bazi arkadaslar vergi, fatura derken bu isin yasal sorumlulugu basimizi agritacak gibi ama ileriki zamanlarda bu forumdan ceviz ve fasulye isteyen olursa temin edebilirim. Uyarilariniz icin tesekkur ederim. Suan kirsaldayim, urunler daha yetisme asamasinda. Fasulye ve cevizde karar kildim. Yetistigi zaman buradan gonderecegim fikrinizi belirtirsiniz ve duruma gore devam edip etmeyecegim o zaman belli olacak. Tekrardan yorumlariniz icin sagolun.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Cevizde amerikan cevizi ülkemizde epey var ve ihracatı sorunsuz yapılıyor kabuğu ince bizim türk cevizlerine göre ama sakın organik falan yazma başına bela alırsın doğal yada köy usulü yazmanda fayda var ama tekrar diyorum pazara tezgah aç daha kârlı ve zahmetsiz olur

Ek Olarak:

armoniy adlı üyeden alıntı

Tazegunluk.com
omanav.com

Boş alabilirsiniz

Bravo güzel domainler yakalıyorsun

armoniy armoniy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)

ermaneray adlı üyeden alıntı

Cevizde amerikan cevizi ülkemizde epey var ve ihracatı sorunsuz yapılıyor kabuğu ince bizim türk cevizlerine göre ama sakın organik falan yazma başına bela alırsın doğal yada köy usulü yazmanda fayda var ama tekrar diyorum pazara tezgah aç daha kârlı ve zahmetsiz olur

Ek Olarak:

Bravo güzel domainler yakalıyorsun

forumda 2 tane DOMAİN önerdim

hemen aldılar

otarif.com
hizlifirsat.com

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al