wmaraci reklam

Papatya.com 48.000 liraya satılmış

48 Mesajlar 6.305 Okunma
wmaraci reklam

Simurg Simurg Yazılım Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1109
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 19, (%100)
20tl veririm

wmaraci
reklam

baranos baranos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

Vermeniz önem arz etmez, önemli olan alabilmektir.

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Yorumların çoğu webmaster kafasıyla yazılmış ve gereksiz. Böyle rakamlara satılan domain için aylık aranma hacmi üzerinden fiyat belirlendiğini mi zannediyorsunuz?

Domain değerleme konusunda kendine güvenenler aşağıdaki alıntıyı okuyup tekrar düşünsün;

Yaklaşık olarak son 6 ay içerisinde 99.999 adet olan 5 rakam .net domainlerin 82.423 adeti kayıt edilmiş durumda. İçerisinde 4 rakamı olmayan tüm 5 rakam .net domainler an itibarıyla alınmış durumda. Düşük bütçeli olup uzun vade elinde bekletmeyi göze alabilecek yatırımcılara tavsiyem şimdiden 5 rakam .net domain stoğu yapmaları olacak. Özellikle 2 li ve 3 lü kombin olanlar şuanda $100 sınırına dayandı diyebilirim. oşta bulunan 5 rakam net domainleri istek dahilinde buradan paylaşabilirim ama hepsinde 4 rakamı mevcut. Bu nedenle değerlenmesi oldukça uzun zaman alacaktır. Öncelik 4 rakamını içermeyen domainler olmalı...

İstek üzerine, dün belirttiğim alınabilir durumdaki 5 rakam .net domainlerin listesi:

http://pcteknik.net/d/input.TXT

xalx xalx webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
com.tr'nin sahibi olan şirket almış olabilir com'unu.

wmaraci
wmaraci

semantik semantik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 6 / 84
  • Ticaret 22, (%100)
Marka yapılabilecek alan adı ancak 48 bin eder mi tartışılır.

DEPHT DEPHT Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 335
  • Beğeniler 0 / 53
  • Ticaret 23, (%96)
Alanadlari eşi benzeri olmayan bir platformdur. Ve yapılan satışların tamamı gerçektir. Bundan yaklaşık 4.5 ay kadar önce bir firmanın proje danışmanlığını yapıyordum, projeye uygun alan adı bulmakta sıkıntı çekiyorduk ancak alanadlarina hiç bakmamıştık oradan açık arttırma ile 4000 dolara domain aldık ve hala yapım aşamasında alınan domain.

Papatya ya gelecek olursak o domaine adamlar o kadar para verdilerse verdikleri paranın 3 katınıda proje için vereceklerdir yani uzun zaman o domain yapım aşamasında kalacak.

Simurg Simurg Yazılım Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1109
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 19, (%100)

baranos adlı üyeden alıntı

Vermeniz önem arz etmez, önemli olan alabilmektir.

ben aslında başka bişeyi anlatmak istemiştim ama
çokta önemi yok k.g

amatoryus amatoryus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** G**
  • Mesajlar 1531
  • Beğeniler 253 / 293
  • Ticaret 1, (%0)
Hepsini takip edin %90 ı öylece duracak. Bunlar domain piyasasını hareketlendirme çabalarından başka bir şey degil bence
Rekomedya smuldur

kişi bu mesajı beğendi.

ProThemes ProThemes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 74 / 317
  • Ticaret 76, (%100)
Hocam pek sanmıyorum 48.000 TL satılamaz o :) ha böyle düşünürüm büyük bir firma alabilir.

www.osmanlidavetiyeci.com

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

amatoryus adlı üyeden alıntı

Hepsini takip edin %90 ı öylece duracak. Bunlar domain piyasasını hareketlendirme çabalarından başka bir şey degil bence

Bir haber uydurup reklamlarını yapmış oluyorlar işte. Bende sizin gibi düşünüyorum . Pek inandırıcı gelmiyor ki domainin sonra ki durumuna bakınca da bizi haklı çıkarıyor . Hiç bir projede kullanılmamış çoğu atıl durumda duruyor ya da tekrar satışa çıkıyor.

Ben bu parayı etmez de demiyorum eder ama genelde bu tür haberler viral amaçlı çıkarılıyor.

Bu forumdan 8000 yada 18000 euroya dandik bi alan adını hollandalılara satan bi çocuk vardı. Deri çanta aksesuar falan yapan ultra elit bir markanın satış sitesi yapılmıştı.

Ben hayatımda bir kaç alan adı satabildim birinden 400 lira aldım birinden site de kurarak 5000 lira aldım bir kaç tane de 50-250 arası satışım oldu, bir tane de 850 lira teklif alıp son anda satmaktan vazgeçip site kurduğum oldu. Bir tanesi hariç hiç biri .com değildi. Neredeyse hepsinin tüm uzantıları doluydu. Hepsinin ortak noktası keyword domainlerdi aranma hacimleri yüksek iş yapacak şeylerdi. Markalaşacak kısa .com domainlerime selam veren dahi olmadı . Gaza gelip işe girecek olan varsa keyword domainlere baksın.

Yalan olmasın markalaşacak .com bi domainime yanılmıyorsam bir teklif gelmişti ama ya satmamıştım/vazgeçmişti yada üçkağıtçı mı öyle bir şey çıkmıştı. Çok oldu bu mevzuyu unutmuşum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al