freelance iş ilanları

Proje Destekleyen Kurumlar-Kişiler

11 Mesajlar 1.408 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

unal unal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Barista
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** B**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 38 / 14
  • Ticaret 11, (%100)
Merhabalar. İnternet üzerinde kurmayı düşündüğüm bir site projem var. Birkaç yere maliyet hakkında araştırma yaptım. 2-5 bin tl arasında rakamlar söylendi sitenin tüm işleri için.

Şu an için bu maliyeti karşılayamadığımdan projeye destek çıkabilecek kurumlar veya kişiler var mı öğrenmek istiyorum.
Hesaplamalarıma göre 5 bin tl'lik bir maliyeti site kurulup yayına geçtikten en geç 3-4 aya zararı kapatıyorum.

wmaraci
reklam

Tevfik Tevfik tevfik.org Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3623
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)
İnsanlar senden "kesin" almayacakları parayı, sana vermezler. Hatta faizi ile almaya çalışırlar, bunun için resmi evraklar düzenlerler. Kimse; bu proje sağlammış 5 bin TL vereyim diyeceğini zannetmiyorum. Bir şekilde batarsan, bir tekmede sana parayı veren kişi atar.

kişisel bloğ • tevfik.org

• Üyelik 14.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Barista
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** B**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 38 / 14
  • Ticaret 11, (%100)

tevfikaktunc adlı üyeden alıntı

İnsanlar senden "kesin" almayacakları parayı, sana vermezler. Hatta faizi ile almaya çalışırlar, bunun için resmi evraklar düzenlerler. Kimse; bu proje sağlammış 5 bin TL vereyim diyeceğini zannetmiyorum. Bir şekilde batarsan, bir tekmede sana parayı veren kişi atar.

Tevfik Bey cevabınız için teşekkür ederim. Sözleşme olayını düşünmüştüm zaten. Böyle bir işe sözleşme olmadan girilmez.
Açıkcası batabilecek kadar kötü bir proje olmadığını bildiğimden bu konuda bir şüphe veya korkum yok.
Benim için önemli olan projeme destek çıkabilecek birilerini bulmaktır. Tekrardan teşekkürler.

hatuu hatuu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 31 / 29
  • Ticaret 17, (%100)
Birçok girişim proje yarışmaları mevcut Türkiye'de. Şuan aklıma gelenler Girişim Fabrikası ve Pilott oldu mesela. Bunları araştırabilirsin.

Ama benim tavsiyem parayı kendi iç sermayende bulmandır. Eğer bir yatırımcı bulursan sağlam bir hisse isteyecektir senden, eğer projene bu kadar çok güveniyorsan 5 bin TL gibi küçük rakamlar için hissenden feraagat etmek yerine kredi gibi riskler almanı öneririm.

wmaraci
wmaraci

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)
Öncelikle, yazılarınızın hepsini kalın olarak yazmayın kurallara aykırı hocam, proje konusunda tavsiyem, 5 bin tl ye halledilecek bir proje için yatırımcı, devamında da ortak almamanız yönünde olur, madem korkunuz yok güveniniz tam, 5000 Tl kredi çekin, faizi çok olmayacaktır. Başarılar dilerim.

• Üyelik 14.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Barista
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** B**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 38 / 14
  • Ticaret 11, (%100)

hatuu adlı üyeden alıntı

Birçok girişim proje yarışmaları mevcut Türkiye'de. Şuan aklıma gelenler Girişim Fabrikası ve Pilott oldu mesela. Bunları araştırabilirsin.

Ama benim tavsiyem parayı kendi iç sermayende bulmandır. Eğer bir yatırımcı bulursan sağlam bir hisse isteyecektir senden, eğer projene bu kadar çok güveniyorsan 5 bin TL gibi küçük rakamlar için hissenden feraagat etmek yerine kredi gibi riskler almanı öneririm.

Pilott sitesi proje almıyor şimdilik. Girişim Fabrikası sitesini karışık buldum biraz.
Hocam yatırımcıyı bulursam tüm sorunları ortadan kaldıracağımı düşünüyorum. Konuşarak illaki ortak bir nokta bulacağım. Tek başıma yapabileceğim bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Ek Olarak:

AlfaOis adlı üyeden alıntı

Öncelikle, yazılarınızın hepsini kalın olarak yazmayın kurallara aykırı hocam, proje konusunda tavsiyem, 5 bin tl ye halledilecek bir proje için yatırımcı, devamında da ortak almamanız yönünde olur, madem korkunuz yok güveniniz tam, 5000 Tl kredi çekin, faizi çok olmayacaktır. Başarılar dilerim.

Moderatörlerden gerekli mesaj geldi :)
Hocam site işlerinden fazla bir şey anlamıyorum. Beni yönlendirecek birisi lazım. Tek başıma bu yüzden girmiyorum.

hatuu hatuu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 31 / 29
  • Ticaret 17, (%100)

unal adlı üyeden alıntı

Pilott sitesi proje almıyor şimdilik. Girişim Fabrikası sitesini karışık buldum biraz.
Hocam yatırımcıyı bulursam tüm sorunları ortadan kaldıracağımı düşünüyorum. Konuşarak illaki ortak bir nokta bulacağım. Tek başıma yapabileceğim bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Ek Olarak:

Moderatörlerden gerekli mesaj geldi :)
Hocam site işlerinden fazla bir şey anlamıyorum. Beni yönlendirecek birisi lazım. Tek başıma bu yüzden girmiyorum.

Dediğim gibi küçük meblağlar için yatırımcıya ben şahsen sıcak bakmıyorum. Önere bileceğim bir diğer yöntem Kosgeb girişimcilik eğitimlerini araştırman. Eğitimleri aldıktan sonra şirketleşme ve girişim maliyetlerinin 30 bin TL'ye kadar sana geri ödemesini yapıyorlar. Yani sen kredi çekerek şirket kurup projeni yaparsan bunu devletten talep edebiliyorsun. Tabi karmaşık ve zor bir yol olduğu söyleniyor, araştırmanı tavsiye ederim.

• Üyelik 14.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Barista
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** B**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 38 / 14
  • Ticaret 11, (%100)

hatuu adlı üyeden alıntı

Dediğim gibi küçük meblağlar için yatırımcıya ben şahsen sıcak bakmıyorum. Önere bileceğim bir diğer yöntem Kosgeb girişimcilik eğitimlerini araştırman. Eğitimleri aldıktan sonra şirketleşme ve girişim maliyetlerinin 30 bin TL'ye kadar sana geri ödemesini yapıyorlar. Yani sen kredi çekerek şirket kurup projeni yaparsan bunu devletten talep edebiliyorsun. Tabi karmaşık ve zor bir yol olduğu söyleniyor, araştırmanı tavsiye ederim.

Sağolun hocam, araştıracağım.

sacmaliyoruz sacmaliyoruz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek programcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 832
  • Beğeniler 65 / 138
  • Ticaret 1, (%100)
Türkiye ' de sadece fikre yatırım yapan proje yarışmaları onlarda sayısı az, haric kimse para vermez. Etohum vs bunların hepsi canlı bir örnek görmek ister.

EvoTECH EvoTECH Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 56 / 19
  • Ticaret 10, (%50)
pm den iletişime geçin lütfen.......

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al