Rakip sitelerin hitlerini öğrenme

26 Mesajlar 3.549 Okunma
smmexpress

aliozgenc aliozgenc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, eticarete yeni atılmış bir siteyiz, bu işler benim için yeni, size bir kaç şey sormak istiyordum, mesela;
Biz rakip sitelerimizin günlük tekil hitlerini, hangi google aranmalarında daha fazla hit aldıklarını görebilmemizin bir yolu var mı? Kötü bir niyet gütmüyoruz yalnızca sektörün büyüklerinin hitlerini ve hacimlerini öğrenerek kendimize bir yol çizmek istiyoruz. Teşekkürler...

wmaraci
reklam

bkrknk bkrknk sağlık ve teknoloji Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 13 / 0
  • Ticaret 4, (%100)
http://website.informer.com/ burdan günlük hitlere bakabilirsin

Sebilisim Sebilisim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Php Coder
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 4 / 85
  • Ticaret 3, (%100)

Burdan nasıl göreceğiz ben anlamadım...

sefagedik sefagedik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 522
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 13, (%100)
hocam siteye kaç kişi girdi nerden girdi bunu öğrenmek için sitenin içerisine bir kod yerleştirmek gerekiyor. Analytics mantığı gibi. Aksi takdirde izlemenin bir yolu olduğunu düşünmüyorum bilmiyorum...

wmaraci
wmaraci

muhendiss muhendiss tavsiyelazim.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)

Bu siteler tamamen uydurmadır. Bunlara inanmayın lütfen. Birde buralardan örnek verip reklam satmaya çalışanlar var. Ki kendi sitesi olmasına rağmen ekran görüntüü paylaşmak yerine insanları kandırmaya çalışıyorlar. Rakip site hitini görmek benim bildiğim mümkün değil.

• Üyelik 07.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba, bende üstteki siteyi buldum ancak başka bir yolu var mı? insanların bir kısmı tutturuyor derken bir kısmı alakası yok diyor. Başka bir kaynak olsa takip edebileceğimiz en azından ikisini karşılaştırırdık. Cevaplar için teşekkürler

oktayt oktayt İş olsun işte Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Bilişim/İnternet
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 93 / 93
  • Ticaret 34, (%100)
Özellikle e-ticaret ile ilgli siteler ziyaretçilerini adwords ve benzeri reklamlar sayesinde kazanıyorlar. Bunu dışarıdan öğrenmeniz çok zor. Google dan gelen ziyaretçiler için rakip sitenin anahtar kelimelerdeki pozisyonlarına bakıp kendi adınıza olan bir adwords hesabına girerek Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı ile o kelimenin arama hacmini öğrenip ortalama bir rakam tahmin edebilirsiniz. Anahtar kelimede çıkan arama hacmini baz aldığınızda genelde ilk sıradaki siteler hitin yüzde 70-75 i alıyor 2. yüzde 10 3. yüzde 5 gibi düşünebilirsiniz. Kalanların Allah yardımcısı olsun çok büyük bir arama hacmi yoksa mecbur Adwordse devam. Tabi bu rakam sadece google dan gelen rakam ticari sitelerin gerek reklam gerekse sosyal medyayıda aktif olarak kullandıklarını göz ardı etmeyin.
Not: Fikir vermesi açısından https://metrica.yandex.com.tr/tops/?category=4 adresindeki e ticaret sitelerinin hitlerine göz atabilirsiniz.

Wordpress Php düzenleme işleriniz yapılır

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Ziyaretçi gizliliğinden dolayı. Değil siteler, google analytics bile kullanıcının hangi kelimelerden geldiğini göstermiyor.

googlenin https'ye geçişinin temel amacı kullanıcının gizliliğini sağlamaktır. Bahsettiğiniz durum sadece site sahibi tarafından gözlemlenebilir ki dediğim gibi hangi kelimeden geldiğini göremez ( Ziyaret ettiği sayfayı görüntüleyebilir). Bu yüzden bu arayışın içine girmektense, insanların neleri arayabileceğini düşünerek kendinize yol çizmeniz daha doğru olur.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)

aliozgenc adlı üyeden alıntı

merhaba, bende üstteki siteyi buldum ancak başka bir yolu var mı? insanların bir kısmı tutturuyor derken bir kısmı alakası yok diyor. Başka bir kaynak olsa takip edebileceğimiz en azından ikisini karşılaştırırdık. Cevaplar için teşekkürler

evet var :) google adwordse reklam verenler, adwords reklamı olan sitelerin haftalık gösterim sayılarını görebilir. mesela wmaraci 1-1,5 milyon.

• Üyelik 07.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

yakupqqq adlı üyeden alıntı

evet var :) google adwordse reklam verenler, adwords reklamı olan sitelerin haftalık gösterim sayılarını görebilir. mesela wmaraci 1-1,5 milyon.

Hocam bunu nasıl görebiliriz adwords hesabımız var tabii ki, kısaca anlatır mısınız?

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al