freelance iş ilanları

Reklamda Facebook mu yoksa Google mı?

24 Mesajlar 2.586 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)
Arkadaşlar bir forum sitem var ve üye sayımın üye sayısına bağlı olarak aktif üyemin artmasını istiyorum bu konuda düşüncelerinizi bekliyorum
Facebook reklamlarının avantajı nedir?
Google reklam vermenin avantajı nedir?
Ücretlendirmesi nedir?
Foruma üye sayısını ve konu açmalarını nasıl sağlarım?
Foruma hangi özellikleri katarsam üyelerim daha fazla aktif olur?
Teşekkür ederim

Cepedit- 29.12.2014 Tarihli Site Analiz Raporu:
Google Pagerank: 0

Google Indexi: 11.300
Google Görsel Indexi: 1.550
Google Backlink: 0
Alexa Dünya Sırası: 779.481
Alexa Ülke Sırası: 9.885
Alexa Backlink: 37
Yandex Index: 16.125
Dmoz Kaydı: yok
Domain Yaşı: 1 yıl 1 ay
Site Lokasyonu: Türkiye
Detaylı Bilgi: http://wmaraci.com/site-analizi/cepedit.com

wmaraci
reklam

Muhsin ASLAN Muhsin ASLAN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 1086 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Aslında cevabı biliyorsun,

Şuanada kadar 98 tane konu açmışsın neden farklı bir foruma açmadın bunları. Bu siteyi nasıl buldun? gibi soruları kendine sormalısın.
Mesela sen site analizi kullanmışsın belkide bu tür özellikler seni bu foruma itti.
Ben her forum sitesine kayıt olmuyorum içeride gerçekten işime yarayacak bir bilgi olduğunda kayıt oluyorum. Beni kayıt olmaktan iten şey ise kayıt olurken çok fazla bilgi vermem gerekiyor. Birde mail doğrulaması.

İlk başlarda sitene kayıt olan direk konu açmaz. Sen google kelime aracına girip forumundaki kategorilere çok aranan bir konu açacaksın ki adamlar sitene girip burası çok güzelmiş diyecekler(şahsi fikrim).

İyi Çalışmalar Dilerim..

Durotan Durotan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek 3D Sanatçı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 1676
  • Beğeniler 204 / 340
  • Ticaret 2, (%100)
bd Widget Framework eklentisini kurarak sağ panele son yorumlar, son yazılar gibi bileşenler ekleyebilirsiniz.

Edit: Zaten benzer bir uygulama varmıştı.

oguz10 oguz10 www.akvaryumbaliklari.org Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 12 / 36
  • Ticaret 3, (%100)
bence artık forum sistemi değişti eskisi gibi değil normal konular açarak ilerlemiyor. genelde warez forumlar çok iş yapıyor

www.kastamonugezgini.com | www.ozkaharita.com | Yekta Balık Üretim - Youtube - http://bit.ly/2knWXWR
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)

Muhsin ASLAN adlı üyeden alıntı

Aslında cevabı biliyorsun,

Şuanada kadar 98 tane konu açmışsın neden farklı bir foruma açmadın bunları. Bu siteyi nasıl buldun? gibi soruları kendine sormalısın.
Mesela sen site analizi kullanmışsın belkide bu tür özellikler seni bu foruma itti.
Ben her forum sitesine kayıt olmuyorum içeride gerçekten işime yarayacak bir bilgi olduğunda kayıt oluyorum. Beni kayıt olmaktan iten şey ise kayıt olurken çok fazla bilgi vermem gerekiyor. Birde mail doğrulaması.

İlk başlarda sitene kayıt olan direk konu açmaz. Sen google kelime aracına girip forumundaki kategorilere çok aranan bir konu açacaksın ki adamlar sitene girip burası çok güzelmiş diyecekler(şahsi fikrim).

İyi Çalışmalar Dilerim..

Hocam ilk dediğinize cevap vermek istiyorum hocam gerçekten bilmiyorum:) ki konu açtım
özellik olarak slında merak edilenleri ekliyorum örnek olarak Cep telefonu hakkında bilgi alabilecek bir bölümüm var ancak geliştirmede ve yeni özellikler eklemekteyim başka bu konuda fikrinz varsa yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum

Ek Olarak:

oguz10 adlı üyeden alıntı

bence artık forum sistemi değişti eskisi gibi değil normal konular açarak ilerlemiyor. genelde warez forumlar çok iş yapıyor

W4rez tehlikeli hocam :) giremiyorum :D

Ek Olarak:

Durotan adlı üyeden alıntı

bd Widget Framework eklentisini kurarak sağ panele son yorumlar, son yazılar gibi bileşenler ekleyebilirsiniz.

Edit: Zaten benzer bir uygulama varmıştı.

Hocam siz Xenforo da kullandığınız eklentileri yazabilir misiniz? yada önerdiğiniz

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Geçenlerde ben verdim haftalık 50 kişi anca beniyor sayfayı. Linke tıklasınlar diyorsaan oda çok az.

cagdaskorkmaz.com.tr

• Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)

Oyun Editoru adlı üyeden alıntı

Geçenlerde ben verdim haftalık 50 kişi anca beniyor sayfayı. Linke tıklasınlar diyorsaan oda çok az.

Desene abartıldığı gibi değl

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

ismail03 adlı üyeden alıntı

Desene abartıldığı gibi değl

Aynen hocam hiç bir katkısı yok şahsen benim oyun blogum var. İlgili kelimeleri özenle seçtim. Ama olmadı. Twitch den reklam yaptık yayıncılarımız sayesinde 1 günde 350 kişi beğendi. Fabok gerçekten hiç işe yaramıyor.

Google dersen şuan verme derim. Adblock varken ben vermiyorum.
ismail03

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

Muhsin ASLAN Muhsin ASLAN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 1086 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Valla hocam forum sitelerine nasıl reklam yapılır bilmiyorum açıkcası facebook veya google reklamları forum sitesi için garip olur. işine yaramaz gibi sadece çekiliş olarak işine yarayabilir. Mesela ödüllü çekiliş düzenleyebilirsiniz. Bu sayede facebook ve google'dan daha iyi reklam yapmış olursunuz. Özelliklere gelince şuan için herhangi bir özelliğe gerek yok sadece içerik bakımından rakiplerinizden daha iyi olmalı. Maxicep biraz sıkıntı fakat yapmak zorundasın. Symbian artık pek kullanılmıyor. Symbian artık ağırlık verme. Android ve ios daha mantıklı olacaktır. İçerik olarak rakiplerini araştırıp tek bir kalıpta toplamalısın tüm içerikleri.

Mesela telefonla ilgili haber ekle sonra facebook'ta paylaş ilginç bişey olsun sen paylaştıktan sonra hem ziyaretçi gelir hemde başkaları paylaşabilir.

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

Muhsin ASLAN adlı üyeden alıntı

Valla hocam forum sitelerine nasıl reklam yapılır bilmiyorum açıkcası facebook veya google reklamları forum sitesi için garip olur. işine yaramaz gibi sadece çekiliş olarak işine yarayabilir. Mesela ödüllü çekiliş düzenleyebilirsiniz. Bu sayede facebook ve google'dan daha iyi reklam yapmış olursunuz. Özelliklere gelince şuan için herhangi bir özelliğe gerek yok sadece içerik bakımından rakiplerinizden daha iyi olmalı. Maxicep biraz sıkıntı fakat yapmak zorundasın. Symbian artık pek kullanılmıyor. Symbian artık ağırlık verme. Android ve ios daha mantıklı olacaktır. İçerik olarak rakiplerini araştırıp tek bir kalıpta toplamalısın tüm içerikleri.

Mesela telefonla ilgili haber ekle sonra facebook'ta paylaş ilginç bişey olsun sen paylaştıktan sonra hem ziyaretçi gelir hemde başkaları paylaşabilir.

Facebookdaki reklammız 100 tl deyerinde hediye çekiydi. hiç kimsenin katılmaması nekadar güzel :D

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al