wmaraci reklam

Sıfır Bütçeyle İngilizce Haber Sitesi Açmak ?

23 Mesajlar 5.068 Okunma
wmaraci reklam

Kanyon Kanyon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Herzaman aklımın bir köşesinde bulundurmuşumdur. Biraz geç kaldım , seçimlerden önce iyi hit yakalayabilirdim.

Dediğim gibi bütçe sıfır. Türkçe veya ingilizce haber siteleri olanlar nasıl yol izlememi söylerlerse çok memnun olurum.

Google keyword planner kullanarak verilere baktım.İyi görünüyor. Sizce böyle bir siteye yabancıların ilgisi ne olur ? Veya ingilizce bilip ortak olmak isteyeyeniniz varmı ?

wmaraci
reklam

Sirvaliente Sirvaliente White Power! Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Youtuber
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 19 / 106
  • Ticaret 2, (%100)
Zor herşey 0 bütçe ile çok zor.

Her kim bize karşı ayaklanırsa kendisini ölü kabul etmelidir.

• Üyelik 23.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

Sirvaliente adlı üyeden alıntı

Zor herşey 0 bütçe ile çok zor.

Zaten zorluk yaşamadan para kazanamayacağımı biliyorum. Benim burda sormak istediğim nasıl bir yol izlemem gerektiğidir. İlginiz için teşekkürler.
myKnow

kişi bu mesajı beğendi.

drcag drcag WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek doktor
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 3 / 107
  • Ticaret 2, (%50)
Bize DHA'dan ingilizce haber geliyor ama tıklayan çok az...

Son Haberler www.haberdetaylari.com
wmaraci
wmaraci

OktayEfendi OktayEfendi WordPress Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 449
  • Beğeniler 89 / 91
  • Ticaret 35, (%100)
0 bütçe ile başlıyanlar genelde kopyala/yapıştır içerik kullanıyolar. Diğer özgün içerikleriyse "Son hali görenleri şaşırtıyor"-dan başka birşey değil.
Yusufberki UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

drcag adlı üyeden alıntı

Bize DHA'dan ingilizce haber geliyor ama tıklayan çok az...

Site zaten ingilizce olucak. Sosyal medyadan desteklenip Özgün ve merak edilen konu girişi yapılırsa iyi bir trafik sağlayacaktır diye düşünüyorum. Aklımda şimdilik türkçe haber sitelerindeki 'dünya' kategorisine girebilecek ölçüdeki haberleri ingilizceye çevirmek var. Böylece telif sıkıntısıda yaşamam. Ama bütçe sıfır ve dil yok.
İlginiz için teşekkürler.

Ek Olarak:

Oktay Efendi adlı üyeden alıntı

0 bütçe ile başlıyanlar genelde kopyala/yapıştır içerik kullanıyolar. Diğer özgün içerikleriyse "Son hali görenleri şaşırtıyor"-dan başka birşey değil.

Maalesef , Tr sektörü. Elde olan bu.
Ama ingilizce sektörü öyle değil. Tek tıka 6 lira alan var. Acaba Tr sektöründe 6 lira için kaç tık gerekli ?
Bu yüzden İngilizceye yönelmek zorundayım. Mesela geçenlerde günlük 1K Yabancı tekil hite günlük 50-70 arası alana şahit oldum.

freetorrent freetorrent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek MEMUR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 97 / 79
  • Ticaret 4, (%100)
ingilizceniz olmadan ingilizce haber sitesi kurmanız mantıksız özellikle de sıfır bütçeyle pek mümkün görünmüyor.

• Üyelik 23.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

freetorrent adlı üyeden alıntı

ingilizceniz olmadan ingilizce haber sitesi kurmanız mantıksız özellikle de sıfır bütçeyle pek mümkün görünmüyor.

Şöyle düşünelim. Daha önce hiç araba almadım ve şimdi bütçem yok. Sizden öneri bekliyorum. Araba nerden alınır , hangi araba iyidir gibi.

Bütçem ne kadar sıfır desemde 100 tl ye kadar çıkabilirim. Bu proje için. Siteyide bloggerdan açıp bir tema koyarım olur. Asıl iş bundan sonra başlıyor zaten. Ne gibi yollar izlememi tavsiye edersiniz.

freetorrent freetorrent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek MEMUR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 97 / 79
  • Ticaret 4, (%100)

Kanyon adlı üyeden alıntı

Şöyle düşünelim. Daha önce hiç araba almadım ve şimdi bütçem yok. Sizden öneri bekliyorum. Araba nerden alınır , hangi araba iyidir gibi.

Bütçem ne kadar sıfır desemde 100 tl ye kadar çıkabilirim. Bu proje için. Siteyide bloggerdan açıp bir tema koyarım olur. Asıl iş bundan sonra başlıyor zaten. Ne gibi yollar izlememi tavsiye edersiniz.

domain , host bunlar işin kolay kısmı kardeşim , benimde ingilizcem çok iyi değil yazın bu yüzden kursa gitmeyi düşünüyorum, ingilizce bir site kurup güzel gelir elde etmek istiyorsan o dile hakim olman gerekir yani kopya içeriklerle siteyi ilerletemezsin , ayrıca global bir dil olduğu için türkçe içerikli bir siteden daha fazla rekabet olacaktır , sıfır bütçe ve dil yok dediğin için bunları yazıyorum yani dil kısmını halledersen çok az bütçeyle de emek harcayarak bir şeyler yapabilirsin , tabi bunlar benim görüşlerim yine de kendin deneyip görebilirsin,kolay gelsin.

• Üyelik 23.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

freetorrent adlı üyeden alıntı

domain , host bunlar işin kolay kısmı kardeşim , benimde ingilizcem çok iyi değil yazın bu yüzden kursa gitmeyi düşünüyorum, ingilizce bir site kurup güzel gelir elde etmek istiyorsan o dile hakim olman gerekir yani kopya içeriklerle siteyi ilerletemezsin , ayrıca global bir dil olduğu için türkçe içerikli bir siteden daha fazla rekabet olacaktır , sıfır bütçe ve dil yok dediğin için bunları yazıyorum yani dil kısmını halledersen çok az bütçeyle de emek harcayarak bir şeyler yapabilirsin , tabi bunlar benim görüşlerim yine de kendin deneyip görebilirsin,kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim. Güzel bir yazı
Aslında biraz imkansız gibi istediğim ama biliyorum ki bu işi yapmazsam olmaz. Şöyle bir örnek vereyim. 10 gün oldumu bilmiyorum. İngilizce site açtım Türkiye hakkında 245 kişi gelmiş. Özellikle istanbulla alakalı bir yazıya millet bayılmış. Yani kıytırık bir bloga bile bu kadar geliyorsa acaba böyle bir proje ne derece rağbet görür.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al