freelance iş ilanları

siyaset sitesi ve hukuk

30 Mesajlar 3.012 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

cwt cwt Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Activist ironsoft

bir arkadaşım sırf bir kullanıcının profiline eklediği linkten dolayı iki yıl hapis cezası aldı
iki yıllık ceza mahkemede iyi hali göz önüne alınarak bir yıl'a ardından da daha önce suç işlemediği için bir yıllık hapis cezası para cezasına çevrildi.
beş yıl boyunca suç işlememesi gerekiyor, suç işlemesi durumunda o bir yıllık cezayı da yatmak zorunda kalacak.
hakime facebook ve twitter'da da linklerin paylaşıldığını söylüyor
hakim de beni ilginendirmez diyerek elindeki ufak kırmızı kitabı göstererek bu kitapta suça aracılık etmek suç ve cezası bu diyor.
bu arada dava iki yıl sürdü ve üç avukat değişti, avukatlardan bir tanesi de galatasaray spor kulübü'nün avukatıydı.

istediğin kadar sözleşme ekle
bir terör örgütü ile ilgili bir paylaşımda site sahibine soruşturma açılabilir

umarım anlatabilmişimdir

wmaraci
reklam

sertacs sertacs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 70 / 53
  • Ticaret 6, (%100)
bu risk yoruma açık tüm sitelerde var. fakat tartışma sitelerinde ihtimal daha fazla.
konuyu biraz daha araştırayım olmadı farklı bir kategoriye geçerim.

• Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)

ironsoft adlı üyeden alıntı

sertacs bizzat değil fakat bir arkadaşım siyaset bilimi fakülteleri için bir forum kurmuştu bir çok kez aynı olayı yaşadı. İlk olayda üstüne çok gitmişlerdi fakat o durumu anlatıp kullanıcıların imzaladığı sözleşmedeki maddeleri karakolda okuyunca sorun kalmamıştı. Sonrasında hep aynı karakoldan bilgi için çağırılıyordu. Çocuk zaten bir gelirde elde etmiyordu kapattı şimdide herkes gibi kadın ve teknolojiye yöneldi :D

bir site aç proxy, vpn ile giriş yapıp sitede her türlü haltı yesinler sen de sözleşmede böyle yazıyor de, sıyır..
gerçekten insan hayret ediyor :)

SefaCanDemir SefaCanDemir Front-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)
Farklı sulardayız şuan. Bir sözleşme sanal ortamda dahi olsa imza(onay) aldığında o sözleşmedeki maddeler hukuki süreci etkiler. Biizat annem katibe ve ailem hukukçu dolu. Ve bir önceki yorumda da bahsettiğim üzere ayni olayları yaşadım. Facebook,Twitter vb. devasa siteler sizin dediğinize gore milyonlarca davaya bakıyor olmalı. Efendim o siteleri de bu durumdan kurtaran bahsettiğim gibi kullanıcı sözleşmesi dir. Umarım ben de anlatabilmişimdir.

cwt adlı üyeden alıntı

bir site aç proxy, vpn ile giriş yapıp sitede her türlü haltı yesinler sen de sözleşmede böyle yazıyor de, sıyır..
gerçekten insan hayret ediyor :)

Siz şaka mı yapıyorsunuz? Proxy ile cidden gizlenildiğini mi dusunuyorsunuz? Turkiye nın 3 Hat çıkışı var. Proxy serverına bağlanmak için bile o çıkışları kullanıyorsun sen. Ne sanıyorsun yoksa telepati yoluyla modemin amerikadaki servera mı bağlanıyor? :D hayır diyelim ki öyle yine de sözleşme hükmünü korur. Mobilden yazıyorum artık tartışmayalım siz doğru bildiğiniz ile yaşayın muhalefet olmaya devam.

sefacandemir.com.tr
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
kendiniz diyorsunuz facebook, twitter gibi "milyarlarca $ değerinde, hukuk departmanlarının olduğu" devasa siteler..
hukuk herkese aynı şekilde işlemez
baklava çalan çocuk 9 yıl hapis cezası alır ama devleti soyan ceza almaz.

• Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)
O siteler milyar dolarlar ile başlamadı yayın hayatına hatta çok dusuk gelirlerle buralara geldi ve o dönemlerde de aynı risk ve aynı durumlar söz konusuydu. Lütfen uzatma nın manası yok. Arkadas araştıracam dedi bırakın araştırsın kendi karar versin. Proxy ile gizlenildiğini düşünen birinin bilişim ve hukuk konusunda yaptığı yorumu sağlıklı bulmam. Kaldı ki her hangi bir belge de sunmuyorsunuz sadece konuşuyorsunuz. Mobilde olmasam buraya sözleşme ve hukuki sürece etkileri ile ilgili yasaları yığardım.

sefacandemir.com.tr

• Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)

ironsoft adlı üyeden alıntı

Siz şaka mı yapıyorsunuz? Proxy ile cidden gizlenildiğini mi dusunuyorsunuz? Turkiye nın 3 Hat çıkışı var. Proxy serverına bağlanmak için bile o çıkışları kullanıyorsun sen. Ne sanıyorsun yoksa telepati yoluyla modemin amerikadaki servera mı bağlanıyor? :D hayır diyelim ki öyle yine de sözleşme hükmünü korur. Mobilden yazıyorum artık tartışmayalım siz doğru bildiğiniz ile yaşayın muhalefet olmaya devam.

Fuat Avni gibi hükümet karşıtı paylaşım yapanlar o çıkışları kullanmıyor galiba? :)
Gece gece güldürdün :)

• Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)
cwt Craft Network Launches ( http://www.craftbusiness.com ) firmasının verdiği hizmet ile uydu bağlantılı internet hizmetleri alınabiliyor. Bu sayede Türkiye ile alaka kesiliyor. Bunun yanı sıra Kıbrıs'taki rum hat çıkışlarına bağlı serverlar da kullanılabiliyor. Bir çok gizlenme alternatifi var fakat bu alternatifler sizin bizim gibi normal insanların tercihi olamaz (maddi açıdan) Çünkü CNT(BCN British Craft Network olarak da geçer) Hizmeti aylık 1760$ civarı bir bedele sahip (100GBit garantisi) ile.

Daha fazla yorum yapmayacağım bu son yorumum du. Bir konuda fikir sahibi olmadan yorum yapmak yerine araştırmayı tercih edebilirsiniz. Proxy Server nedir, Çalışma Prensibi nedir. Türkiye'nin İnternet çıkışları (İzmir-Yunanistan(Bulgaristan da olabilir),Mersin-Kıbrıs,İstanbul-Yunanistan) dışında Türkiye'den internete bağlanma yöntemleri nelerdir gibisinden araştırma yapabilirsiniz. Her kaynakta göreceksinizdir. Proxy Serverlar gizlenme yöntemi değildir. Sadece varmak istediğiniz yola başka yoldan gitmenizdir. Kimliğinizi gizlemez. Şöyle düşünün bu gün bu caddede yol çalışması var. Arka caddeden gideceğim.

Bu arada neredeyse tüm Proxy servisleri de log kaydı tutar. Hukuki işlemler için log kayıtlarını paylaşırlar.

sefacandemir.com.tr

• Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
bu arada şaka yapmıyorum, sen 4 yaşındayken ben ilk internet sitemi açmıştım
proxy, vpn, tor'u, deepweb'i, offshore hosting'i bir araştır istersen.

• Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)
cwt akıl yaşta değil başta derler....
4 senelik veri tabanı programlama okudum lisede şuan da da yazılım müh.

Tor = Tarayıcının içine entegre edilen proxy servera bağlantı sağlar. Ve bu proxy serverı log tutar. Amerika da bir çok davada da TOR bu logları şüphesiz paylaşmıştır.

Proxy = http://doctus.org/showthread.php?t=263 lütfen okuyun sonra yorum yapın.

DeepWeb = Dünya üzerindeki internet ağının dışında kullanılan bir internet ağıdır. Bazı serverler(TOR) hem bu ağ ile hemde global ile bağlantı kurmaktadır. Bu sayede global ağ ile bu ağ arası bağlantı sağlanır.

VPN = VPN, birçok farklı protokol ve teknolojiyi kullansa da temel olarak bilgisayarınızın fiziksel olarak bulunduğu yerden karşıdaki ağa şifreli (kripto anlamında) bir tünel açar. Bu tünel içinden iletilen bilgi dışarıdan bakıldığında şifreli olduğu için dışarıdan görüntülenemez. Konuya hakim güvenlik uzmanları şifreli veri aktığını görür ama içeriğinin ne olduğunu (çok zayıf bir güvenlik kullanmıyorsa) anlayamaz. VPN çözümleri bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza özelleşmiş bir ağ sürücüsü kurar (veya mobil cihazlarda bu gömülü olarak gelir) ve bu noktada sanal bir ağ bağdaştırıcısı gibi davranarak size karşıdaki ağdan bir IP numarası da verir. Bu sayede izin verilen uygulamalara veya yerel adreslere erişebilirsiniz.

Bulunduğunuz ağ üzerinde kendinizi görünmez olmasa da anlaşılmaz hale getirebileceğiniz genel VPN hizmetlerinde, hizmet sağlayıcı tarafında çeşitli kayıt sistemleri kullanılıyor. Bu kayıt sistemleri elbette birçok ülkeye (yani hizmeti sağlayan şirketin ülkesine) göre değişiyor. Bunu satın aldığınız hizmetin sağlayıcısından öğrenebilirsiniz. Sizi farklı ülkeye taşıdıktan sonra internete taşıyan sistemlerde çıkış yaptığınız andan o ülkenin internet regülasyonları sizi olumlu veya olumsuz şekilde etkileyebilir. Şirketinize doğru veya şirketinizdeki ağ üzerinden yapacağınız erişimlerde ise, eğer iyi bir sistem yönetim kadronuz varsa, VPN erişimiyle nerelere bağlandığınızın kaydı tutulacaktır. Dolayısıyla VPN teknolojisi sizi görünmez yapmaz; yapacağınız işi daha güvenli şekilde yapmanızı sağlar.

Ben ilk internet sitemi (Hosting ve domain dahilinde düşük html bilgim ile 2004 yılında 11 yaşımda açtım.)

4 yazmışım düzeltiyorum (6) yaşımdan beri de şuan yazılım müh. dayım ile büyüdüm. Ve bu mesleği bana çocukluğumdan aşılayan kendidir.

ARAŞTIRIN. Araştırmak kötü değildir. Konu sapmaya başladı. Cidden artık düz kafalılığı bırakıp biraz araştırın. Kulaktan dolma bilgiler ile hareket etmeyin. Yaşınızı dahi bilmiyorum kim bilir kaç yaşındasınız ama belli ki hiç araştırma yapmadan kulaktan dolma bilgiler ile yaşamışsınız.

sefacandemir.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al