freelance iş ilanları

Sizce yatırım yapmalı mıyım ?

17 Mesajlar 1.544 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
Selamün aleyküm,

Arkadaşlar bir teknooji sitem var adında ortalama 2k hitli ve 700-800 tl gibi bir param var sizce yatırım yapmalı mıyım ? Dönüşü olur mu ve ne tür bir yatırım yapardınız tanıtım yazısı , makale vs.

wmaraci
reklam

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam yatırım yapacaksanız genel sektör değilde tek bir sektöre yatırım yapmanızı tavsiye ederim. Bu siteye yatırım yapsanız nasıl yapacaksınız ki hangi kelimeye falan yani.

• Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
MertUslu
Hit aldığı konular için yapmayı düşündüm.

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

tayfun29 adlı üyeden alıntı

MertUslu
Hit aldığı konular için yapmayı düşündüm.

Hocam tabi isteğiniz makul ama şöyle bir şey var, markalaşamazsınız, mesela diş macunu sitesi açsanız ve ona 700 tl bayılsanız, en üstte çıksanız, bir süre sonra insanlar diş macunu ile ilgili bir durum olduğunda google'de aramadan direk size bakabilirler. Ama örneğin siz bu meraklı sitenin örneğin dizi kategorisi olsa ona kökleseniz, bir bakan olur iki bakan olur, ama akıldan direk sizin siteye zor yani bence.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
MertUslu Hocam benim yapmak istediğimde markalaşmak adına değilde daha çok google'de ön plana çıkmak örneğin ;

Her gün 6-7 kelimeden fazla bir hit akışı oluyor 3-4 aydır ve daha uzun zamandır bunlar 3-5 gün hit getirecek kelimeler değil.Misal etimek tatlısı tarifi tarzı ben bunu yazdım mı en üstte çıkartayım sitemi hit daha çok artsın tarzında mı bir çalışma yapayım yoksa kelimeler bulup onlar için mi alayım örneğin teknoloji haberleri vs.

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

MertUslu Hocam benim yapmak istediğimde markalaşmak adına değilde daha çok google'de ön plana çıkmak örneğin ;

Her gün 6-7 kelimeden fazla bir hit akışı oluyor 3-4 aydır ve daha uzun zamandır bunlar 3-5 gün hit getirecek kelimeler değil.Misal etimek tatlısı tarifi tarzı ben bunu yazdım mı en üstte çıkartayım sitemi hit daha çok artsın tarzında mı bir çalışma yapayım yoksa kelimeler bulup onlar için mi alayım örneğin teknoloji haberleri vs.

Hocam bence teknoloji haberleri gibi geniş çaplı kelimede üst sıraya çıkmak daha kârlı olur. Ama çıkacağınız kelimeyi de iyi ayarlamak lazım, google'de teknoloji haberleri diye aratan fazla değildir ama güncel haber yazan çoktur. Geniş çaplı keyword de seçseniz çok arananını seçmek lazım. Zaten etimek tatlısı sürekli popüler olmaz, bunu şöyle örnekleyeyim, mesela bugün kartal araba çıktı var sayın, siz kartal arabaya yatırım yaptınız, ertesi gün ferrari çıktı ona yatırım yapmanız gerekecek, ama direkt olarak "Araba" kelimesine yatırım yapsanız, kafanız rahat olur. Bence böyle yani işin daha iyi bileni bir yorum yazarsa daha iyi aydınlatabilir ama benim kanaatim bu.

• Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
MertUslu

Hocam örneğin tatlı tarifleri kelimesine yapsam sizce o miktar ile nasıl bir kayda değer başarı elde ederim ?

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

MertUslu

Hocam örneğin tatlı tarifleri kelimesine yapsam sizce o miktar ile nasıl bir kayda değer başarı elde ederim ?

Onu bilmiyorum, keyword'ün iyice bir araştırmasını yapmak lazım, gelişigüzel sallarsam tutmaz. Keyword Planner Tool vb. araçlar ile aranma hacmine falan bakabilirsiniz. Keyword güzel ama, ne yemek tarifleri kadar iddaalı ne de baklava tarifi kadar iddiaasız, ortalarda bir yerde. Biraz daha araştırma yaparsanız yolunuzu bulursunuz bence.

• Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
MertUslu Bende getirisi olur diye düşünüyorum yemek tarifleri çok genel ve büyük bir alan baklava vs. de dar alan

ekin0011 ekin0011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 45 / 17
  • Ticaret 8, (%88)
Siteni biraz inceledim bence tanıtımını forumlar yardımıyla sürdürmelisin . Mesela link aldığın konulara baktım

http://forums.tr.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=93017
http://forums.tr.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=122429
https://forum.donanimhaber.com/m_50550280/tm.htm
https://forum.shiftdelete.net/threads/lol-ping-sorunu.413240/

Kelimen için kafa sitelerden kendi sitene yönlendirme yapmamışsın . Böyle alakalı konulardan yönlendirme yaparsan hem doğal olur hemde birebir aynı konu üzerine olacağı için etkisi fazla olur . Bedava backlink almış olursun

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al