wmaraci reklam

Bizim sosyal ağ projelerimiz niye tutmuyor

13 Mesajlar 1.477 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Fanitter Fanitter WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 27 / 16
  • Ticaret 14, (%93)
- Proje

Öncelikle bizim nasıl bi sosyal ağ yapacağımızı kafamızda ölçüp biçmiyoruz düşüncelerimiz hep dört temel sosyal ağ üzerinden gidiyor farklı fikir yok bakın askfm sitesi tek farklı fikirle yeni bir sektörün tek hakimi oldu arkasından açılan hiçbir soru cevap sitesi tutmaz artık çünkü o alanda ilk gelen büyük site

- Script

türkiyede sosyal ağ geliştirebilecek çok fazla kişi olduğunu düşünmüyorum bir ekip ve azim gerek ama oda türkiyede pek bulamazsınız zaten mesela mark facebook scriptinin temelini attı ama geliştirilmesi hep büyük bir ekip tarafından yapıldı belki sizde bir scriptin temelini atıp ondan sonra geliştirebilecek bir ekip kurabilirseniz iyi yerlere gelebilirsiniz

- Dil

Genelde sosyal ağ açma fikri içinde olanların dil bilgisi genellikle yok ben türkçe site açayım beş on milyon türk girer ordan parayı kırarız sesleri duyuyorum ama malesef öyle değil arkadaşlar dil çok önemli site evrensel olmalı ve siz herkese destek vermek zorunda olmalısınız

- Kemik kullanıcı

Genelde sosyal ağ işine girmek istiyenin hayali büyük olur ama hayal kırıklığınada hazır olmak zorundasınız sitenizin önce bir kemik kullanıcı kitlesi olmalı zaten site beğenildikçe bu kişiler tarafından mutlaka yayılır

mesela okulda tanıtıma başladınız okuldakiler çok beğendi arkadaşlarına anlattı tabi bunlar eksik kalmaz hemen onlarda girdi sonra onun arkadaşı derken bi bakmışsın okuldaki öğrenciler senin kemik kadronu oluşturmuş

- Tanıtım

Gözünüzü seveyim sosyal ağ tanıtımlarınızı artık forumlardan yapmayın mark bile site tanıtımını gidip forumdan yapacağına koskoca oxford ağından yapmış gelip forumlarda tanıtım veriyorsunuz sonra siteye bakıyorum hep erkek üye ee kardeş ben 50 erkeğin bulunduğu yere niye gireyim bana ne gibi faydası var sosyal ağ dediğin kaynaşma yeri kimsenin birşey paylaşmak umrumda değil asıl amaç çevre yapmak.

not ; canım sıkıldı dışarı çıkmadan birşeyler yazayım dedim yanlış yazdığım birşeyler varsa kusura bakmayın biraz düzenleyip makale olarak sitenizdede yayınlayabilirsiniz isterseniz iyi forumlar
sokrates andredoria

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

sosyalmedya sosyalmedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 28 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Yazınızın bazı yerlerine katılmamakla birlikte ben de forumda Türkiye'nin yeni sosyal ağı,İlk sosyal ağı gibi konulardan çok sıkıldım.Girip bakıyorsunuz hazır scriptler kullanılmış, hepsi birbirinin aynısı işler hiç farkları yok.Boşa zaman ısrafı, internetin çöplükleri.

Öncelikle web üzerinde her alana yönelik sosyal ağı bulunmakta.Ve hepsi artık bir dev yani aynı şeylerle onlara rakip olamazsınız.Bakın Google bile elindeki imkanlara, kullanıcılara yönelik zorlamalara rağmen kendi sosyal ağını tam oturtamıyor.Microsoft kapattı.

Burada önemli olan farklı tasarımla sosyal ağ açmak değil, eksiklikliği giderecek şeyler üretmekte yatıyor.Mevcut sosyal ağlarda bir şeyler eksik olmalı ve mutlaka da vardır.Onu bulup ona göre akıllı haraket edilmeli.Eksik derken illa olmayan değil, var olan şeyleri farklı yorumlayarak da olur.Kafayı çalıştırmak gerek.Yoksa bırak 50 dolara hazır scriptle yapılmış sosyal ağını, Facebook'un aynısını kendin sıfırdan kodlasan yine olmaz.Olmaz arkadaş.

dargman69 dargman69 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** G**
  • Mesajlar 1300
  • Beğeniler 262 / 261
  • Ticaret 35, (%100)
hocam sadece başlığını okuyarak cevap veriyorum. bizim sosyal ağ projelerimiz tutmaz. sebebi gayet basit. profosyönelce, ekipçe, sağlam bütçeyle yapılan birşey yok ortada. bazen konularda denk geliyorum, türkiyenin ilk sosyal ağı diye gülüp geçiyorum sadece. bu işler öyle isimtescilden, gitip host domani almakla, hazır bir tema kurup onu düzenlemekte, 300 500 lira harcamayla olmaz.
anonymated RHEngineer

kişi bu mesajı beğendi.

konusanbiblo konusanbiblo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Askeri Personel
  • Konum Van
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 9 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle bu işin yazılımı için minimum 20 bin tl yazılım ios android vb için 300 400 bin tl reklam mutlaka tv reklamı ve büyük radyolarda reklam ve ünlülerle yapılan anlaşmalar .

Kafadan 500 bin tl ile bu sektöre saglam bir giriş yaparsanız sadece girişi bu :) devam etmek için reklam reklam reklam tabi stabil çalışan ve degişik bir proje

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Onvr Onvr # Root Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek AR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 88 / 166
  • Ticaret 1, (%100)
Para yok

YagizGuler YagizGuler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Mobile Software Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 4 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
feedback servisleri ile kullanıcının istediği doğrultuda ilerlemedikleri için
reklama yeterince önem verilmediği için
finansal hesapların gözardı edilmesi sebebiyle
genelde orjinal bir fikir olmayışından dolayı
yaptıkları işi de para için yaptıkları için. Türkiye'de yapılan hiçbirşey para göz ardı edilerek yapılmıyor. Para ihtiyaç ama bir işi yaparken amacınız para olursa o iş tutmaz...

rtsa rtsa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ELEKTRONİK
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad V** E**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 38 / 38
  • Ticaret 20, (%100)
ilk önce söylemek istediğim ASK.fm alanında tek değildi forumspring vardı hatta yıllar önce ama Ask.fm popüler oldu yani sadece bilinmeyeni yapmak değil, reklamını tanıtımınıda yapman gerekiyor.

saltuntas saltuntas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek blog yazarlığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 42 / 391
  • Ticaret 92, (%99)
Sorunun cevabı çok basit. Öncelikle ortada proje yok. Proje olsa belki tutar. Ama olmayan bir şeyin tutması ya da tutmaması beklenemez.

Olric Olric WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1178
  • Beğeniler 0 / 247
  • Ticaret 42, (%100)
Bir şeyin aynısını hatta daha kötüsünü yapıp o şeyden daha başarılı olmayı beklemek için beyin yoksunu olmak gerekiyor

Fanitter Fanitter WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 27 / 16
  • Ticaret 14, (%93)

rtsa adlı üyeden alıntı

ilk önce söylemek istediğim ASK.fm alanında tek değildi forumspring vardı hatta yıllar önce ama Ask.fm popüler oldu yani sadece bilinmeyeni yapmak değil, reklamını tanıtımınıda yapman gerekiyor.

forumspring tam bir soru cevap sitesi değildi bir kere ismi bile bu alana hitap etmiyorduki şuanda siteyi değiştirtiler askfm daha kalıcı bir isimdeydi askfm reklamıda yapılmadı insanlar kendileri keşfetti ayrıca askfmnin videolu yanıt özelliği vardı forumspring bu yoktu hediye sistemi ve populer hesaplar sistemide yoktu her türlü askfm forumspring beş kat daha gelişmişiydi bunları kıyaslamak bile akıl mantık işi değil

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al