- Proje

Öncelikle bizim nasıl bi sosyal ağ yapacağımızı kafamızda ölçüp biçmiyoruz düşüncelerimiz hep dört temel sosyal ağ üzerinden gidiyor farklı fikir yok bakın askfm sitesi tek farklı fikirle yeni bir sektörün tek hakimi oldu arkasından açılan hiçbir soru cevap sitesi tutmaz artık çünkü o alanda ilk gelen büyük site

- Script

türkiyede sosyal ağ geliştirebilecek çok fazla kişi olduğunu düşünmüyorum bir ekip ve azim gerek ama oda türkiyede pek bulamazsınız zaten mesela mark facebook scriptinin temelini attı ama geliştirilmesi hep büyük bir ekip tarafından yapıldı belki sizde bir scriptin temelini atıp ondan sonra geliştirebilecek bir ekip kurabilirseniz iyi yerlere gelebilirsiniz

- Dil

Genelde sosyal ağ açma fikri içinde olanların dil bilgisi genellikle yok ben türkçe site açayım beş on milyon türk girer ordan parayı kırarız sesleri duyuyorum ama malesef öyle değil arkadaşlar dil çok önemli site evrensel olmalı ve siz herkese destek vermek zorunda olmalısınız

- Kemik kullanıcı

Genelde sosyal ağ işine girmek istiyenin hayali büyük olur ama hayal kırıklığınada hazır olmak zorundasınız sitenizin önce bir kemik kullanıcı kitlesi olmalı zaten site beğenildikçe bu kişiler tarafından mutlaka yayılır

mesela okulda tanıtıma başladınız okuldakiler çok beğendi arkadaşlarına anlattı tabi bunlar eksik kalmaz hemen onlarda girdi sonra onun arkadaşı derken bi bakmışsın okuldaki öğrenciler senin kemik kadronu oluşturmuş

- Tanıtım

Gözünüzü seveyim sosyal ağ tanıtımlarınızı artık forumlardan yapmayın mark bile site tanıtımını gidip forumdan yapacağına koskoca oxford ağından yapmış gelip forumlarda tanıtım veriyorsunuz sonra siteye bakıyorum hep erkek üye ee kardeş ben 50 erkeğin bulunduğu yere niye gireyim bana ne gibi faydası var sosyal ağ dediğin kaynaşma yeri kimsenin birşey paylaşmak umrumda değil asıl amaç çevre yapmak.

not ; canım sıkıldı dışarı çıkmadan birşeyler yazayım dedim yanlış yazdığım birşeyler varsa kusura bakmayın biraz düzenleyip makale olarak sitenizdede yayınlayabilirsiniz isterseniz iyi forumlar