wmaraci reklam

Sosyal Ağ Projesi [Ciddi Anlamda]

76 Mesajlar 9.125 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Onvr Onvr # Root Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek AR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 88 / 166
  • Ticaret 1, (%100)
Konu sahibi, yorum yazan arkadaşlara karşı tavrınızı hiç beğenmedim eğer ki eleştirilere açık değilseniz sorup görüşlerini almayacaksınız !!!

Bu arada olan sosyal ağların scriptini alıp sosyal ağ kurmanızı da anlamış değilim zaten var olan bir şey bunlar neden size gelsin kullanıcılar, açıklamaya Türk sosyal ağı diye yazarak olacak işler değil bunlar....

wmaraci
reklam

championur22 championur22 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad O** P**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 44 / 63
  • Ticaret 20, (%100)
IByRed Cebinde kaç paran var dostum? Daha 19 yaşında veletsin kalkmış bana 49 dolarlık tema ile milyon dolarlık siteye kafa tutmaya çalışıyorsun. Millet eleştiri yapınca da aptalca cevaplar veriyorsun. La az ötede oyna hadi yavrum hadi.

Bu konu tutulsaydı 2. konusun söylüyorum. Sngine v2 temasını alacak sponsor arıyorum.
3. Konu site tanıtım bölümü olurdu.

Yav dostum git bak az ötede çocuklar için bir site var orada oyna. Hadi yavrum burası sana göre değil bir kere kendinden yaşça büyük insanlara saygın olsun. Adam ol sonra gel Hadi yavrum az ileriye.

NovaCep NovaCep WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Sistem Yöneticiliği
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 2980
  • Beğeniler 544 / 257
  • Ticaret 16, (%100)
Sosyal ağ projesi olarak yola çıkıp başarılı olan tek bir site biliyorum: quup.com

Youtube: NovaMobi Teknoloji

IByRed IByRed WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İşçi
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 18 / 14
  • Ticaret 1, (%100)

Onvr adlı üyeden alıntı

Konu sahibi, yorum yazan arkadaşlara karşı tavrınızı hiç beğenmedim eğer ki eleştirilere açık değilseniz sorup görüşlerini almayacaksınız !!!

Bu arada olan sosyal ağların scriptini alıp sosyal ağ kurmanızı da anlamış değilim zaten var olan bir şey bunlar neden size gelsin kullanıcılar, açıklamaya Türk sosyal ağı diye yazarak olacak işler değil bunlar....

Arkadasin yazdigi yorumu gormedin herhalde ?

Ek Olarak:

championur22 adlı üyeden alıntı

IByRed Cebinde kaç paran var dostum? Daha 19 yaşında veletsin kalkmış bana 49 dolarlık tema ile milyon dolarlık siteye kafa tutmaya çalışıyorsun. Millet eleştiri yapınca da aptalca cevaplar veriyorsun. La az ötede oyna hadi yavrum hadi.

Bu konu tutulsaydı 2. konusun söylüyorum. Sngine v2 temasını alacak sponsor arıyorum.
3. Konu site tanıtım bölümü olurdu.

Yav dostum git bak az ötede çocuklar için bir site var orada oyna. Hadi yavrum burası sana göre değil bir kere kendinden yaşça büyük insanlara saygın olsun. Adam ol sonra gel Hadi yavrum az ileriye.

Adamligi senin gibilerden ogrenicksek way halimize adam gibi cevap yazocak ozaman simdi sen yol al

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

hairmed hairmed WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Full Stack Web Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** Ü**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 14 / 66
  • Ticaret 5, (%100)
Böyle ciddi projeler geliştirmek profesyonel bir ekip ve finans çalışması isteyen işler. Bu noktada genç arkadaşlar biraz heyecanlı davranıyorlar tabi. Normal karşılamak lazım. Belki 10 sene önce olsaydı, her şey daha kolay olabilirdi. Bırakın yeni fikirleri, mevcut sitelerin kopyaları bile iş yapıyordu. Düşünün birbirinin kopyası yüzlerce arkadaşlık sitesi ücretli üyelik satıp trilyonlar kazandı bu ülkede. Sonra hepsi bir bir kapandı. Çünkü artık Facebook var ve bedava... Sadece mail adresin ve cep telefonunun ile onmilyonlarca insana bağlanman mümkün. Facebook gibi onlarca global sosyal ağ var şimdi. Hepsi ücretsiz. Her şeyi senin için en ince ayrıntısına kadar düşünüyorlar. Senin siteyi rahat kullanabilmen için arkaplanda yüzlerce insan çalışıyor... Facebook, Twitter, Pinterest, Linkedin, Foursqare gibi siteler varken bunların benzerlerini yapmaya çalışmak suyun üzerinde yürümeye çalışmak gibi birşey.

Günümüz internetinde orjinal bir fikir de yetmiyor artık. Eskiden olsa yeterdi. Hemen duyulabilirdin. Şimdi milyarlarca site var. Kendini duyurmak için ciddi reklam ve PR çalışmaları yapman lazım. Profesyonel bir ekiple projeni yürütmen lazım. Yazılım mühendislerin, SEO ekibin, front-end, back-end developerların olması lazım. Bunların hepsi para... Hemde büyük paralar. Ülkeden bir Gittigidiyor markası çıktı. 15 sene öncesinde bile 7 kişilik bir ekiple, o zamanın parasıyla onmilyarlar harcıdılar.

Rusya'nın VK'sı var. Türkiye'nin neden olmasın. Olur. Bir şekilde olur; N11 gibi 30 milyon TL reklam bütçesi hazırlarsın olur. 35 kişilik tasarım ve geliştirme ekibin olursa olur. Ülkenin en iyi PR ajanslarıyla çalışıp her ay 250.000 liranın üzerinde ödeme yaparsan olur. Öyle 50$'lık scriptleri alıp kurmakla olmaz bu işler.

Bırakın Facebook'u, VK'yı. Armut.com gibi, Mekanist gibi daha küçük, butik bir proje için İstanbul'da alanında lider bir ajansla görüşmüştük. Aylarca üzerinde çalıştığımız ciddi bir projeyi masaya yatırdık. Bizden sadece başlangıç için 150.000 lira istediler. Bu paraları ödemeden internette bir marka olmak, büyük oynamak mümkün değil.

Özellikle altyapı işini çok kolay sanıyoruz. Bugün Türkiye'nin en çok ziyaret edilen internet sitelerinin her biri asgari 30 sunucu üzerinden çalışıyor. Çoğu yazılım konusunda yurtdışından destek alıyor çünkü ülkede hiçbir yazılımcının bilmediği programlama dilleri ile çalışıyorlar.

Bugün Facebook PHP kodunu C++'ya çevirerek çalışıyor. Daha hızlı çalışmak için MemCached, Haystack, BigPipe, Cassandra, Scribe, Hadoop, Hive, Thrift, Varnish teknolojilerini kullanıyorlar. Twitter "Real Time Web" dediği kendi sistemini geliştirdi. Her gün onmilyonlarca, yüzmilyonlarca ziyaretçiye ulaşıyorsan ASP.net ile PHP ile o yükü kaldıramazsın. Arkanda devasa bir IT ekibi olması lazım.

50$'a satılan script 100.000 ziyaretçisi depatlar. Sen o ziyaretçiyi kaldıracak yeni yazılımı mevcut veritabanına entegre etmeye çalışırken site unutulur gider.
Bilbaz

kişi bu mesajı beğendi.

Sevgiweb Sevgiweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Gıda Sektörü
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Bence Son Sözü ve En doğru paylaşımı @hairmed arkadaşımız yapmıştır daha fazla konuyu uzatarak gereksiz yorumlar yapmaya ve birbirimizi kırmaya hiç gerek yok

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al