wmaraci reklam

Superonline'ın Muhteşem Fiber Altyapısı(!)

11 Mesajlar 1.123 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

phpside phpside Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilg. Prog.
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 0 / 19
  • Ticaret 2, (%0)

Yine internet altyapı sorunlarıyla başımız dertte.

Yeni evime taşınalı yaklaşık 2 ay olacak. İlk başta vdsl 35 Mbps kadar internet aboneliğimi başlattım ilk 1 ay bu benim için yeterliydi. Sonraki süreçte sokakta her apartmanda bulunupta sadece bizim bloğumuzda bulunmayan fiber internet için kolları sıvadım. Günlerce superonline'ı bu konuda rahatsız, hatta çoğu zaman taciz ettim. Sizde az çok biliyorsunuz ISP'lerin üstüne gitmezseniz adamı oyalamaktan başka birşey yapmazlar. Vel hasıl baktım olmayacak Ulaştırma Bakanlığı'na bir mail gönderdim aradan 48 saat geçmeden gelip fiber kutusunu koyup gittiler bu seferde bağlantıları yapılmamış. Sabredelim dedik. Sabrettik. Dün telefon ede ede onuda yaptırdık. Hatta bağlantıları yaparken başlarında bekledim adamlarda illallah etmiştir. En sonunda fiber internete kavuştum diyerek çıktım eve ve modem arayüzünden max down ve max up miktarına göz attım.

Sonuç şu şekilde;

Upload hızı 242 Mbps iken download hızı 1 Mbps.

Şimdi size soruyorum ben evi datacentera mı çevireyim? Ne yapayım ben bu interneti? Adamla dalga geçer gibi birde apartmanın iç tesisatından kaynaklı diyorlar. İki değerde düşük olsa anlarımda milleti iyice keriz yerine koydular artık.

steel cthax

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

islamAydinn islamAydinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek AdSense
  • Konum Batman
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 36 / 86
  • Ticaret 58, (%100)
35 Mbps vdsl olan paketi bende kullanıyorum bulunduğum bölgede fiber olmadığı için.

Ben gayet memnunum hocam daha önce ***** kullanıyordum hiç memnun değildim onlardan superonline hızıne dicek bişi bulamıyorum.

http://i.hizliresim.com/Y4aQ1A.png

• Üyelik 16.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilg. Prog.
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 0 / 19
  • Ticaret 2, (%0)
İslamAydın

Hocam 35 Mbps'lik pakette benimde hiçbir sorunum yoktu. Ne zaman fibere geçtim sorun başladı.

islamAydinn islamAydinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek AdSense
  • Konum Batman
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 36 / 86
  • Ticaret 58, (%100)

phpside adlı üyeden alıntı

İslamAydın

Hocam 35 Mbps'lik pakette benimde hiçbir sorunum yoktu. Ne zaman fibere geçtim sorun başladı.

Paketinizi değiştiremiyor musunuz tekrar?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 16.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilg. Prog.
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 0 / 19
  • Ticaret 2, (%0)
İslamAydin

Maalesef. Artık fiber altyapı olduğu için vDSL paketlerini kullanamıyormuşum.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
aynı dertten muzdaripim nereye mail attınız

724SATINALCOM 724SATINALCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 43 / 94
  • Ticaret 0, (%0)
Fiber olunca Telefon aboneliğinden mi kurtulunuyor veya daha ucuz mu oluyor.. büyük ihtimalle böyle değildir...

Turk******* 2 sene önce fiberi daha ucuzdu dilekçe falan yazdım yada birçok kez gittim sokağın başında var bizim apartmanada bağlayın veya aynı fiyattan verin adsl'ye razıyım diye

sonuç yok doğal olarak 8mbps'ye kadar interneti ucuz fiyata denk getirdim aldım . Sonuçta fiberde olsa adsl'de olsa AKK olunca 3mbps'ye düşüyor AKK noktaları ya 35 yada 50 fazla değişmiyor hatta ilk hız fazla olunca 35 erken doluyor yani fiber olması kötü

enucuzmagaza.biz
amway.com.tr/user/enucuzmagaza/invite=yes
shop.flptr.com
Trendium.Moda

ecarpar ecarpar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek bilişim ve e-ticaret uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 23 / 90
  • Ticaret 0, (%0)
Fiber olunca Telefon aboneliği olmuyor, Daha iyi stabil hızda interneti aynı fiyata almış oluyorsunuz, Aynımı bilemedim (75 mbit fiber 55 tl 150 gb AKK lı)
1 yıl 25mbit ikinci yıl 50 ve sonrasında bana özel bir paket ile 75 m bit olarak kullandığım superonline dan hiç şikayetçi değilim bence fevri davranmaya hiç gerek yok, apartmana yeni geldiğinden sorun olmuştur, 3-5 denemeye düzeltirler sende mutlu olursun, bu şekilde olmaması gerekli ama böyle işliyor işler şikayete devam sıkılmak yılmak yok..
Tadını bi al zaten bırakamıycaksın..

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Hepsi aynı b*kun farklı soslusu, ***** de aynı, Üniversiteye geçtiğim için evdeki internet benim üzerimeydi taşıdım beraberimde orada 50 Mbps Hipernet kullanıyordum, benden sonra babam ve annem içinde yenisini bağlatmak istedim alt yapı yok dediler bağlamadılar ben 100 Mbps'e de çıkarmıştım gerektiğinde ay içerisinde oysa defalarca 3 yıldır kullandığım evde alt yapı yok dediler :D

Yeni taşındığım yerde Fiber varmış zorunlu geçiş yaptık, 24 bağladılar alt yapıyı göremiyorum dedi kendiniz arttırırsınız sonradan dedi 50 yapılması için başvuralı 5 gün oldu hergün arıyorum sistemde askıda kalmış gerekli ekibin müdahalesi gerek cart curt hala bekliyorum :D Taşınmada 12 gün askıda kalmıştı il müdürlüğüne gittim dayanamadım ordan manuel açtı adam söve söve işi yapması gereken çalışanlara bu gidişle yine aynısı olacak.

Zuperman Zuperman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğretmen Adayı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** Ü**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 55 / 97
  • Ticaret 5, (%100)
Bende superonline fiber kullanıyorum benimde ping sorunum var :)

Hayat seni yıkabilir ama önemli olan yıkıldığın zaman daha sağlam ayağa kalka bilmektir.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al