freelance iş ilanları

Tanıtım Yazısız Olmuyor Mu

12 Mesajlar 1.356 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Kordinator Kordinator Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Editör, Acil tıp teknisyeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 24 / 93
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar x anahtarlar kelimesinde bir domain aldım iki ay uyudu boş olarak sonra bir aydır düzenli makale giriyorum ve makaleleri şu şekilde örnek verecek olursak domain oyunu makalede araba oyunu ben ana anahtar kelimede değilde diğer kelimede makalerde yükselmek istiyorum adam akıllı bir şey yapmadan ilk yirmi otuzlara giriyorum ilk sayfa için ne yapabilirim. Tanıtım yazısı ve link almak olmuş resmen seo. Bir kaç sorum daha var bir siteden link almadan önce yararını zararını önceden nasıl anlarım

wmaraci
reklam

creed74 creed74 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
Tanıtım yazısının mantığını yanlış anlamışsınız. Tanıtım yazısı adı üstünde başka sitede sizi tanıtıp oranın ziyaretçisi içerisindeki hedef kitleyi size göndermek içindir.

İkinci sorunuzun cevabı da tanıtım yazısı mantığıyla aynı, örneğin sitenizin ağırlıklı konusu" model uçak yapımı" üzerineyse hedef kitleniz model uçaklarla ilgilenecek kişilerdir. Link aldığınız ve/veya tanıtım yazısı yayınladığınız siteye öncesinde göz gezdirip sitenin hedef kitlesinin sizin hedef kitlenize yakın olduğunu hissederseniz sorun yok.

komedyatube komedyatube ig: @coksevimliler Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Elektrik Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 186 / 235
  • Ticaret 28, (%100)
Hocam olay doğal olmak google gözünde senin kurallarına uyuyorum u göstermektir genel manada. Bana kalırsa kendinle kategorinle alakalı sitelerde kendince backlink almaya çalış veya ücretiyle tanıtım yazısı al. Tanıtım yazısı özgün olsun işlevli olsun backlink aldığın site de düzgün olsun zarar vermez. Bir tanıtım yazısını heryerde kullanma bir kere kullan at. Sosyal medyada konularını paylaş google plusta paylaşım yap ki google desin ha bu adam sosyal medyayı da kullanıyor. Rekabetin de düşükmüş böylece kolay yükselme sağlarsın.

ademaydogan ademaydogan www.seoajani.com Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo-Tanıtım Yazısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 110 / 109
  • Ticaret 37, (%97)
creed74 Amaç ziyaretçi göndermek değil sadece tanıtım yazısı başka sitenin yayınlamış olduğu yazıda diğer siteye link vererek o siteyi referans göstermesidir. Amaç ziyaretçi çekmek olsa reklam alınır. Amaç burda anahtar kelimede google da yükselmek ve domain değerlerinin artması.

wmaraci
wmaraci

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Önce sayfa içi seo kavramını tamamlamalısınız. Hangi kelimeleri hedefliyorsanız bu kelimeleri ön plana çıkarmalısınız. Tanıtım yazısı ve linkler daha sonra düzgün bir planlama ile yapılabilir.

• Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
Sayın ademaydogan , siz seo ile ilgilenen birisiniz gördüğüm kadarıyla, eminim siz de biliyorsunuz ki google ve diğer arama motorları açısından linklerin geldiği siteler konunuza ne kadar yakınsa o kadar değerlidir. Söyleyin bakalım benim dekorasyon bloğu bir web sitem var, bir film sitesinde tanıtım yazısı yayınlasam ve link alsam başka bir dekorasyon bloğundaki yazımdan veya linkimden daha mı değerlidir veya değersizdir.

scobur scobur WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Elektrik Elektronik
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 379
  • Beğeniler 218 / 78
  • Ticaret 4, (%75)
Paravan blog açın 2 adet blogger ve 1 adet wordpress bunlara biraz içerik girdikten sonra yavaş yavaş siteyi linkleyin. Ben faydasını gördüm.

Uğraştırıcı olmaması için spinleyebilirsiniz makaleleri paravan blogta ancak özgün olursa daha iyi olur.

** Bunu herkes bilirde ben yinede not geçeyim belki faydalanan olur. Konularda çıkmak istediğiniz anahtar kelimeyi yoğun olarak kullanın mutlaka etkisini göreceksiniz.

• Üyelik 09.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 110 / 109
  • Ticaret 37, (%97)

creed74 adlı üyeden alıntı

Sayın ademaydogan , siz seo ile ilgilenen birisiniz gördüğüm kadarıyla, eminim siz de biliyorsunuz ki google ve diğer arama motorları açısından linklerin geldiği siteler konunuza ne kadar yakınsa o kadar değerlidir. Söyleyin bakalım benim dekorasyon bloğu bir web sitem var, bir film sitesinde tanıtım yazısı yayınlasam ve link alsam başka bir dekorasyon bloğundaki yazımdan veya linkimden daha mı değerlidir veya değersizdir.

O ayrı bir mesele. Siz ziyaretçi göndermekten bahsettiniz. Tabi ki aynı kategoriden alınmalıdır yazılar. Ama ziyaretçi gönderme amaçlı değil. Google da sıra yükselme amaçlı.

• Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
Ayrısı gayrısı yok sayın ademaydogan , tahmin ederim ki siz benden daha çok bilgiye sahipsiniz ben sadece hatırlatmak amacıyla bir iki laf etmek istiyorum yanlışsa düzeltin lütfen, biraz inatçı bir mizaca sahibim cevap vermeden duramıyorum affedin.

Ziyaretçi gönderme amaçlı değil demişsiniz. Şimdi siz bir sitede yazı yayınladığınızda yazıyı okuyan ziyaretçi linkinize tıklayıp sitenize gelsin istemiyormusunuz? Bu ziyaretçi göndermek değil de nedir? Yazıya link verirken amaç yazıyı okuyan benim siteme de gelsin değilmidir? Amaç ziyaretçi göndermek değilse, sadece google koddan linki görüp işlem yapsınsa neden tanıtım yazısı alırken hite bakıyorsunuz. Seo dediğiniz olayda zaten amaç ziyaretçiyi çoğaltmak, sıralamada yükseldiğimizde aranan kelimeden daha çok ziyaretçi gelmesi değilmi?

Amaç ziyaretçi çekmek olsa reklam alınır sözünüze gelecek olursam tanıtım yazısı da zaten reklamdır.
MuhammedAVCI

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 110 / 109
  • Ticaret 37, (%97)
creed74 Hocam hite bakıyorsunuz demişsiniz de ben hiç bir zaman hite bakmam. Domain değerlerine bakarım. İsterse hiti günlük 1 kişi olsun domain değeri iyiyse alırım. İsterse hiti günde 100k olsun değerleri iyi değilse almam.

Örnek http://www.milligazete.com.tr/haber_okurken_artik_bunaliyor_musunuz/417723

Bu haberi kaç kişi okur kaç kişi linke tıklar. Max 3-5 kişi. Eğer 3-5 hadi 100 kişi için tanıtım yazısı alacaksam tanıtım yazısına para vereceğime facebook sayfalarında paylaşım yaparım daha az masraflı olur. Aynen dediğiniz gibi asıl amaç google ın kodu görüp siteyi referans olarak görmesi. Ben hite alexa ya hiç bakmam. Hiç bir faydası yok. Alexa tr 50k da olan sitelerden de tanıtım alırım :) Ama alexa tr 200 lerde olsun değerleri iyi değilse almam.

Domain Authority
Trustrank
Domain Yaşı
Aldığı Backlinkler

gibi değerlere bakarım. Alexa ve hitin hiç önemi yok. Sadece 3-5 ziyaretçi gelir. Hadi max 100 kişi gelir ki eğer tanıtım yazısında url değil de anahtar kelimeye link verildiyse o kadar da gelmez. 1-2 gün ziyaretçi gelir sonra kesilir. Misal milligazete.com.tr nin değerlerine bakın. Alexa Tr 50k olsa yine alırım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al