creed74 Hocam hite bakıyorsunuz demişsiniz de ben hiç bir zaman hite bakmam. Domain değerlerine bakarım. İsterse hiti günlük 1 kişi olsun domain değeri iyiyse alırım. İsterse hiti günde 100k olsun değerleri iyi değilse almam.

Örnek http://www.milligazete.com.tr/haber_okurken_artik_bunaliyor_musunuz/417723

Bu haberi kaç kişi okur kaç kişi linke tıklar. Max 3-5 kişi. Eğer 3-5 hadi 100 kişi için tanıtım yazısı alacaksam tanıtım yazısına para vereceğime facebook sayfalarında paylaşım yaparım daha az masraflı olur. Aynen dediğiniz gibi asıl amaç google ın kodu görüp siteyi referans olarak görmesi. Ben hite alexa ya hiç bakmam. Hiç bir faydası yok. Alexa tr 50k da olan sitelerden de tanıtım alırım :) Ama alexa tr 200 lerde olsun değerleri iyi değilse almam.

Domain Authority
Trustrank
Domain Yaşı
Aldığı Backlinkler

gibi değerlere bakarım. Alexa ve hitin hiç önemi yok. Sadece 3-5 ziyaretçi gelir. Hadi max 100 kişi gelir ki eğer tanıtım yazısında url değil de anahtar kelimeye link verildiyse o kadar da gelmez. 1-2 gün ziyaretçi gelir sonra kesilir. Misal milligazete.com.tr nin değerlerine bakın. Alexa Tr 50k olsa yine alırım.