wmaraci reklam
lidertakipci

Tek il ve ilçelerine özel 2.el sitesi fikrim var

6 Mesajlar 583 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

avsamerkezcom avsamerkezcom www.avsamerkez.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webtasarım and grafik
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 177
  • Beğeniler 31 / 19
  • Ticaret 3, (%100)
Bulunduğum ilde 2. el sitesi vs yok arkadaşlar. Benim sanal ortamda 2. el piyasasını elde etmek gibi niyetim var. Sadece bulunduğum il ve ilçeleri için bahsediyorum.

Site php tabanlı olacak muhtemelen. Ücretsiz ilan ekleme niyetim yok. Amaç satış yapmak isteyenlerin ürünlerini gidip telefonculara satmasından daha uygun fiyatlara satabilmek.

İlanlar için 500TL'ye kadar 10 TL 500TL-1000TL arası 20TL ve 1.000TL üzeri fiyatlı ürünlerde 30TL komisyon bedeli ile hizmet verebilirim.

Tabi bu hizmet tek kişi ile olmayacak 3-4 kişilik ekip ile. Sizce bu iş tutar mı ?

Elektronik eşyalar var telefon vs var araç işleri var aynı zamanda iş yerlerinden reklam toplama şansımda var ne diyorsunuz ?

not : bütcem 5.000TL yani il ilçe odaklı face google reklamları ve pano reklamları verebilirim bir süre.

wmaraci
reklam

eusanmaz eusanmaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ticaret Rehberi İşletmeni
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 132 / 36
  • Ticaret 2, (%100)
Ücretli ilan vererek para kazanman çok zor. Hele ki ismi olmayan yeni bir site ile. Sahibinden.com zaten bütün piyasayı elinde tutuyor. Adamlar sahibinden.com a ücretsiz ilan vermek varken neden senin sitene ilan versin ?

Eğer ücretsiz yaparım anasayfa reklamlarından üç beş birşeyler kazanırım dersen ona tamam. Ama ücretli ilan olayı tutmaz hocam.

cenktolga cenktolga Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web designer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 454
  • Beğeniler 89 / 85
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşa katılıyorum, ücretli ilan olayı yeni bir sitede çok zor ancak ücretin karşılığında ilan eklemelerine izin vermek yerine ürün satışı yapacak olanlara üyelik paketleri oluşturup ücretli üyelik satabilirsin. Tabi bunun birde karşılığı olmalı ki bunu başlangıçta yapmalısın. Ücretli üyelik satın alanlara ürünlerini ücretsiz kargolama imkanı sunabilirsin.

Dipnot: Eğer bulunduğun ilçeye özel yapmayı düşünürsen başlangıçta kendin 1 motorlu kurye elemanı alarak ürünü satıcıdan alıcıya ulaştırıp kargo hizmetini verebilirsin.
(Saçma bir fikir gibi gelebilir ancak mutlaka birşey yapmalısın ücret talep edeceksen)

avsamerkezcom avsamerkezcom www.avsamerkez.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webtasarım and grafik
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 177
  • Beğeniler 31 / 19
  • Ticaret 3, (%100)

cenktolga adlı üyeden alıntı

Arkadaşa katılıyorum, ücretli ilan olayı yeni bir sitede çok zor ancak ücretin karşılığında ilan eklemelerine izin vermek yerine ürün satışı yapacak olanlara üyelik paketleri oluşturup ücretli üyelik satabilirsin. Tabi bunun birde karşılığı olmalı ki bunu başlangıçta yapmalısın. Ücretli üyelik satın alanlara ürünlerini ücretsiz kargolama imkanı sunabilirsin.

Dipnot: Eğer bulunduğun ilçeye özel yapmayı düşünürsen başlangıçta kendin 1 motorlu kurye elemanı alarak ürünü satıcıdan alıcıya ulaştırıp kargo hizmetini verebilirsin.
(Saçma bir fikir gibi gelebilir ancak mutlaka birşey yapmalısın ücret talep edeceksen)

Kardeşim dediğini bende düşündüm. Şimdi şöyle düşünün sahibinden var ama halen ufak yerlerde kullanan yok. Benim amacım il ve ilçelerine özel sistem. 2.el ürünü alıp diğer alıcıya vermek bu aradaki işleride dediğin gibi ufak bir motosiklet ekibi ile halledebilirim.

İşini özü elinde telefon var bunu telefoncuya satarken 500 e veriyosun ama bireyler bunu telefoncudan 2.el olarak 700 den alıyor. Bu durumda 500 liradan fazlasını alacak müşteri. Sahibinden açıkcası beni korkutmuyor. Çünkü ben yerel yapıcam için daha seri ve anlaşılır şekilde çalışma yapabilirim. Önerileriniz fikirleriniz için teşekkür ederim.

wmaraci
wmaraci

doctor doctor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 271
  • Beğeniler 54 / 43
  • Ticaret 16, (%100)
hocam anlamadıgım birşey var Bulunduğum ilde 2. el sitesi vs yok arkadaşlar. Benim sanal ortamda 2. el piyasasını elde etmek gibi niyetim var. şu kısmı anlamadım neyin sitesi yok ? neyin 2. el piyasasını elde edeceksiniz.

arkadaşların söylediği gibi 2 el işini sahibinden, sanal pazar gibi siteler götürüyor, ile ilçeye özel yapmak zor olur türkiyeye hitap etmesi gerekir. örneğin kişi google de adana 2. el telefon yazmaz, 2. el telefon yazar direkt olarak eger site kendi popüleritesini oluşturacaksa sahibinden sanal pazar gibi reklam yapman gerekir.

insanlar sende ucun olan ürünü satın almazlar sahibinden de gitti gidiyorda 50-100tl fazla verir ordan alırlar çünkü bu iş güven meselesidir.

insanlar için güven çok önemlidir ödedikleri parayı güvenceye almak gerekir.

benim tavsiyem ise türkiyeye hitap eden 100-500 tl arası yada 2. eli kolay bulunmayan ürünler için bir site yap.

fevzib fevzib WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)
Bence, sadece bir şehire yönelik niche ilan sitesi gayet mantıklı ve olabilir. Fakat ilanların tamamı ücretsiz olmalı. Sadece reklamlardan para kazanabilirsin. Yada ilanınızı ana sayfada şu ücrete yayınlayabiliriz şeklinde gelir elde edilebilirsiniz. Aynı şehirde olan insanlar ürünleri elden alabileceği için kontrol etme imkanları olacaktır. Fakat reklam yapmanız gerekecektir internet reklamı yanında el ilanları basıp halka ve esnaflara dağıtabilirsiniz. (İnternet sitesi için el ilanı basma fikri biraz pahalı olacaktır. Ama düşünüp araştırılabilir.)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al