freelance iş ilanları

türkler için sosyal ağ kurmak

72 Mesajlar 8.927 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

WebmasterBurada WebmasterBurada Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 63 / 113
  • Ticaret 1, (%100)
Sosyal ağ projesi, ilk olarak Ruslar ve Araplar İstanbulda 3 yıl çalıştılar %10 tamamlanamadan rafa kalktı. Şimdilerde %80'i tamamlandı ama ilk açılış gününde sunucular yetersiz kaldı ve 2 aydır kapalı. Sistem kısaca şöyle çalışıyor: Beleş 5 dakika telefon görüşmesi, + ücretsiz mesajlaşma sağlayan bir sosyal paylaşım sitesi hayali... 5 dakika ücretsiz telefon görüşmesi için 5-10-15sn lik ön reklam dinletisi, ücretsiz sms için ise, sms paneli yanında reklam gösterimi olayı.. diğer özellikler standart.. foto video falan filan..

wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

XGames adlı üyeden alıntı

Hocam Ekşi Sözlük'te edilen küfürleri görmesem haklsınız diyeceğim ama kendi gözlerimle gördüm. TV'ler gazeteler'de yazanların hepsi doğruydu yalan birşey yoktu. Sedat filan beni ilgilendirmez, otursun sitesine sahip çıksın o zaman.

İşte türk sosyal ağı bu yüzden hiç bir zaman olamaz olsa da tutmaz . Bak diyorum ki aynı şeylerin misliyle fazlasını Facebookta görebiliyoruz neden facebook için bunları söylemiyorsun neden mark için aynı şeyleri söylemiyorsun ? Sitesine sahip çıksın madem hadi mark da çıksın ona neden kimse ses çıkarmıyor ? Ekşi bizim öz sermaye türklerin sitesi , önce bi yabancılardaki hataları giderelim ona bi kanuni şekil verelim durduralım çünkü çöplük bizim çöplüğümüz yabancı olan facebook, ama elin amerikalısı burada hüküm sürüyor bizim olan ekşiye ise yapmadığımızı bırakmıyoruz.

Gazteler tvler neden facebook için böyle manşetler atmıyorlar ?

Ekşide gördüklerin neler haber7 çöpünün manşetinden bahsediyorsan bir tarafsız oku oradaki insanlar dine mi hakaret etmiş haber sitesinin dandik yalan dolan haberiyle mi ? Üstelik bu saldırıların hepsini de şuraya rahatça yazacağım ve hiç şaşırtmayacak 10-20 belli kanal gazete yapıyor bilinçli olarak . Dini kullanarak yalan haber yapanlara neden kızmıyorsunuz peki ? Sayısız yalan kışkırtıcı haber var ve insanların gözünde dini bu şarlatanlar itibarsızlaştırıyorlar. Yüzlerce mesaj vardı içlerinde hakaret sayılabilecek 10 kadar çıkar yada çıkmaz ki silindi mesajlar hem silinmese ne olur yazanı bağlar ortada hakaret varsa savcı ipsini ister gider mahkemede kendini savunur ceza ise ceza alır . İnançların hiç birine hakaretin özgür olmasını zaten savunmuyorum bir insan inanıyorsa saygı göstereceksin eşeğe de tapsa saygı göstereceksin bunun ötesi berisi yok .Sevmiyor olabilirsin ama kimsenin inancına hakaret edemezsin . Bende farklı düşünmüyorum .

Facebookta çocuk kedi öldürmüş videosunu paylaştı misal yakın örnek , kimse gazetelere tvlere ;Facebooktan hayvanlara işkence/çirkin saldırı gibi bir başlık atmadı çocuğun adını yazdılar falan filan. Ama iş türk şirketine gelince rengi değşiyor hemen sahibi suçlu tutuluyor , bu ortamda ne sosyal ağ açılır ne kimse bu ülkede bu işe yatırım yapar.

Kendi arabamız Devrim ile dalga geçip projeyi rafa kaldırma olayı gibi , türkün işi işte diyerek aynı boku yabancı yapınca ses etmeyip türkün elinden olunca böyle rezil ederek bu hale getiriyoruz.
Arabanın adı devrim diye şimdi bazı arkadaşlar siyasi görüşten dolayı savunuyor gözüylede bakmsın rahmetli erbakan hocada mühendisler arasındaydı. Tam olarak bir milli projeydi , çöpe gitti siyasi adiliklere kurban verildi .

Ek Olarak:

WebmasterBurada adlı üyeden alıntı

Sosyal ağ projesi, ilk olarak Ruslar ve Araplar İstanbulda 3 yıl çalıştılar %10 tamamlanamadan rafa kalktı. Şimdilerde %80'i tamamlandı ama ilk açılış gününde sunucular yetersiz kaldı ve 2 aydır kapalı. Sistem kısaca şöyle çalışıyor: Beleş 5 dakika telefon görüşmesi, + ücretsiz mesajlaşma sağlayan bir sosyal paylaşım sitesi hayali... 5 dakika ücretsiz telefon görüşmesi için 5-10-15sn lik ön reklam dinletisi, ücretsiz sms için ise, sms paneli yanında reklam gösterimi olayı.. diğer özellikler standart.. foto video falan filan..

adı neydi bu bahsettiğiniz twitterın kapandığı süreçte açılan tt listesine botlarla kasıp giren bir site vardı o mu ? Araplarınki başkaydı diye biliyorum.

Araplarınki millat mı salam öyle birşeydi ama balon haber çıktı. İslami sosyal ağ falan uydurmuşlardı kendilerince yine sermaye koyan danduk dundik adamlardı.

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Facebookta çocuk kedi öldürmüş videosunu paylaştı misal yakın örnek , kimse gazetelere tvlere ;Facebooktan hayvanlara işkence/çirkin saldırı gibi bir başlık atmadı çocuğun adını yazdılar falan filan. Ama iş türk şirketine gelince rengi değşiyor hemen sahibi suçlu tutuluyor , bu ortamda ne sosyal ağ açılır ne kimse bu ülkede bu işe yatırım yapar.

TV'lerde böyle haber çıktığında "Facebook'ta paylaşılan bu görüntü görenleri şaşkına düşürdü" bakın Facebook'un adı geçti. Gördünüz mü, Facebook'un ismini vererek haber yaptılar. Yanlış anlamayın Facebook'u savunduğum yok, zaten kendi hesabım bile yok Facebook'ta. Sadece amacım şu: Bir sosyal ağ yapıyorsun, Devlet'i arkana alacaksın. Ne istiyorlarsa yapacaksın.

• Üyelik 02.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 63 / 113
  • Ticaret 1, (%100)

adı neydi bu bahsettiğiniz twitterın kapandığı süreçte açılan tt listesine botlarla kasıp giren bir site vardı o mu ? Araplarınki başkaydı diye biliyorum.

Araplarınki millat mı salam öyle birşeydi ama balon haber çıktı. İslami sosyal ağ falan uydurmuşlardı kendilerince yine sermaye koyan danduk dundik adamlardı.

Proje henüz duyurulmadı, +100,000 üyesi var ve kulaktan kulağa yayıldığını biliyorum yapımcısı ile görüşmüştüm. daha fazla detaya girmiyim ama sistemin bel kemiği ücretsiz konuşma süresi kazanmak adına geliştirilen sosyal platform.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

TV'lerde böyle haber çıktığında "Facebook'ta paylaşılan bu görüntü görenleri şaşkına düşürdü" bakın Facebook'un adı geçti. Gördünüz mü, Facebook'un ismini vererek haber yaptılar. Yanlış anlamayın Facebook'u savunduğum yok, zaten kendi hesabım bile yok Facebook'ta. Sadece amacım şu: Bir sosyal ağ yapıyorsun, Devlet'i arkana alacaksın. Ne istiyorlarsa yapacaksın.

Dene gör o zaman ne diyim ne desem boşa konuşuyorum yine. Bu internet varya girdinmi kafayı sıyrırsın fazla kurcalamıycan diyen internetten sorumlu bakanımız oldu hangi devletten ne desteği adamların elinden gelse komple neti kapatma peşindeler sen destek bekliyorsun :) Yeni bakan www yi kaldıracaz diyor netten bi haber insanlar bunlar neyin desteğini nasıl alacaksın ki :D

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)

Dene gör o zaman ne diyim ne desem boşa konuşuyorum yine. Bu internet varya girdinmi kafayı sıyrırsın fazla kurcalamıycan diyen internetten sorumlu bakanımız oldu hangi devletten ne desteği adamların elinden gelse komple neti kapatma peşindeler sen destek bekliyorsun :) Yeni bakan www yi kaldıracaz diyor netten bi haber insanlar bunlar neyin desteğini nasıl alacaksın ki :D

Hocam ben destek alalım demedim, Devlet'i arkana alacaksın dedim. Yani birşey olduğu zaman bilgi almaya geldiklerinde "Hadi Lan, Benim Kullanıcılarımın Gizliliği Var. Vermem ben iP filan" demeyeceksin. Ben bundan bahsediyorum. Devleti arkamı alıpta "Hadi Atlayın, Sosyal Ağ Yapmaya Gidiyoruz" demiyorum.

Holiqan Holiqan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 211 / 116
  • Ticaret 10, (%100)

Proje henüz duyurulmadı, +100,000 üyesi var ve kulaktan kulağa yayıldığını biliyorum yapımcısı ile görüşmüştüm. daha fazla detaya girmiyim ama sistemin bel kemiği ücretsiz konuşma süresi kazanmak adına geliştirilen sosyal platform.

Henüz duyurulmadan 100binden fazla üyesi var ?! :S:eek:

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Hocam ben destek alalım demedim, Devlet'i arkana alacaksın dedim. Yani birşey olduğu zaman bilgi almaya geldiklerinde "Hadi Lan, Benim Kullanıcılarımın Gizliliği Var. Vermem ben iP filan" demeyeceksin. Ben bundan bahsediyorum. Devleti arkamı alıpta "Hadi Atlayın, Sosyal Ağ Yapmaya Gidiyoruz" demiyorum.

Diyorum ya işte ekşi bu söylediklerini yaptığı halde hedef tahtasında sürekli . Twitterdan başka ip saklayan yok şu anda , o da ciddi adli durumlarda yine paylaşıyor .

• Üyelik 02.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 63 / 113
  • Ticaret 1, (%100)

Holiqan adlı üyeden alıntı

Henüz duyurulmadan 100binden fazla üyesi var ?! :S:eek:

Evet yeni halinin 4 yıllık geçmişi var. Proje tamamlandı sayılır ama hayat bulmadı. Kökleri eskiye dayanıyor bundan öncede ruslarla araplar 3 yıl çalışmış yapamamış. yaklaşık 10 yıldır bekleniyor yani.. Bu kişiler Türk 2 yazılımcı ve 2 mühendis arkadaş, 4 yıldır ha açıldı ha açılacak diye diye 100 bin kişiyi görmüşler :) mail listesini göstermişti.

wild wild WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 77 / 45
  • Ticaret 0, (%0)

Evet yeni halinin 4 yıllık geçmişi var. Proje tamamlandı sayılır ama hayat bulmadı. Kökleri eskiye dayanıyor bundan öncede ruslarla araplar 3 yıl çalışmış yapamamış. yaklaşık 10 yıldır bekleniyor yani.. Bu kişiler Türk 2 yazılımcı ve 2 mühendis arkadaş, 4 yıldır ha açıldı ha açılacak diye diye 100 bin kişiyi görmüşler :) mail listesini göstermişti.

site salamworld değilmi ? Şuan kapalı olan ama uzun yıllardır üzerinde çalışılan türkiyede pazarlamasını islami facebook diye yapan oluşum ?
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al