wmaraci reklam
lidertakipci

Üniversite İçin Forum

14 Mesajlar 1.077 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kefelon kefelon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 4 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar çoğu üniversitenin öğrenciler tarafından kurulmuş forumları var, bende bayadır bir forum açma arayışındayım fikir arayıp duruyordum. Bir baktım bizim üniversitenin forumu yok. İşin garibi küçük bir üniversitede değil 60.000 e yakın öğrencisi var Türkiye deki en kalabalık üniversiteler listesinde yeri vardır sanırsam. Bu üniversitem için forum açsam sizce tutar mı? Yayma işinide Facebook'da bulunan bölüm grupları ve Üniversite itiraf sayfası üzerinden yapmayı düşünüyorum sizce tutar mı denemk de fayda var der misiniz yoksa hiç uğraşmayayim mi? (smf üzerine kurulacak elimde önceden aldığım bir tema var bu işe uygun onu kullanacağım, hostumda mevcut sadece domain masrafım olacak.)

wmaraci
reklam

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
üniversite forumları tutar ama gelir kazanır mısınız oradan tam olarak emin değilim ama öğrenciler eğer sizin forum sistemini kullanıp çeşitli kopya olaylarına karışırlarsa sorun çıkabilir. yoksa ben de bizim üniversitedekiler için bir platform düşünüyorum

lordex lordex LO LE Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1127
  • Beğeniler 67 / 135
  • Ticaret 14, (%100)
forum saçma olur sözlükspot varken

• Üyelik 28.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 4 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

bjlkl adlı üyeden alıntı

üniversite forumları tutar ama gelir kazanır mısınız oradan tam olarak emin değilim ama öğrenciler eğer sizin forum sistemini kullanıp çeşitli kopya olaylarına karışırlarsa sorun çıkabilir. yoksa ben de bizim üniversitedekiler için bir platform düşünüyorum

Hocam smf gibi benzeri sistemlerin uyelik sozlesmesinde her uye attigi mesajdan bizzat kendi sorumludur benzeri maddeler var benim basimi yakar mi ki boyle bir sey olsa? Birde zaten moderator ararim bir kac tane uni forumu olunca cok cikar gonullu yapicak onlarda bakar iste foruma gecinir gideriz diyorum. 2 adsense birde ozel reklamlar icin yer ayirmayi dusunuyorum universite etkinlikleri bilet satisi felan reklam vermek isteyen olucaktir. Zaten suanda hic yok bizim uniye ait forum baktim yani tek olucam rahat gibi olur dusunuyorumda ozellikle lys den sonra universite tercih asamsinda baya tik alir gibime geliyor o zamana kadar her seyiyle hazir hale getirmek istiyorum

wmaraci
wmaraci

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
inşaallah başarılı olursunuz hocam. iyi gibi duruyor proje

• Üyelik 28.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 4 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

bjlkl adlı üyeden alıntı

inşaallah başarılı olursunuz hocam. iyi gibi duruyor proje

sagolun hocam insallah :)

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)

kefelon adlı üyeden alıntı

Hocam smf gibi benzeri sistemlerin uyelik sozlesmesinde her uye attigi mesajdan bizzat kendi sorumludur benzeri maddeler var benim basimi yakar mi ki boyle bir sey olsa? Birde zaten moderator ararim bir kac tane uni forumu olunca cok cikar gonullu yapicak onlarda bakar iste foruma gecinir gideriz diyorum. 2 adsense birde ozel reklamlar icin yer ayirmayi dusunuyorum universite etkinlikleri bilet satisi felan reklam vermek isteyen olucaktir. Zaten suanda hic yok bizim uniye ait forum baktim yani tek olucam rahat gibi olur dusunuyorumda ozellikle lys den sonra universite tercih asamsinda baya tik alir gibime geliyor o zamana kadar her seyiyle hazir hale getirmek istiyorum

Foruma üye olan kuralları kabul eder ve yönetim her mesajı okuyamaz içiniz rahat olsun sorun olmaz

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
SMF iyi bir tercih. Başlayın bir an evvel. Başarılar dilerim.

idm27 idm27 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 50 / 66
  • Ticaret 6, (%100)
bence forum yerine sosyal bazlı bir site daha iyi olur. Phpfox gibi ;)

brknt brknt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 120 / 29
  • Ticaret 25, (%100)
Masrafın az dene derim ama şunu da göz önünde bulundur. Ben o ortalamada 2 farklı üniversitede okudum ikisinin de forumuna filan üye olmadım. Yeni üyeler bilgilenme amaçlı girerse girer onun dışında zaten her üniversitenin fakültelerinin hatta her bölümünün facebook gibi sitelerde sayfaları var her türlü paylaşım oralardan dönüyor. Cazibe yaratman lazım bir fark olmalı bu kadar sosyal platform varken insanların eskisi gibi forumlarda takıldığını düşünmüyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al