wmaraci reklam

Vadisi.net - ücretsiz blog dağıtım projesi tutar mı

6 Mesajlar 700 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Blogspot Blogspot WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Tekstil
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 545
  • Beğeniler 57 / 120
  • Ticaret 48, (%100)
Merhabalar
Değerli fikirlerinize ihtiyacım var.
Bütçe de sıkıntımız yok. Bu domain ile ücretsiz blog servisi vermek istiyoruz. Kullanıcılar isim.vadisi.net olarak blog açabilecek. Sizce tutar mı. İsim webmasterlara blog kayıt ettirir mi.

WordPress alt yapısı kullanmayı düşünüyoruz. Ücretli özel temalar sağlayacağız. İleride bize sorun çıkarır mı. Yada başka önerdiğiniz sistemler var mı.
Ayrıca bir kaç yıl içinde kapanmaması için ne gibi önlemler almamız gerekiyor. Hostdan diğer tüm konulara kadar önerilerinizi bekliyoruz . Bize a dan z ye tüm konular da sorun yaşamamız adına bilgi verebilir misiniz

wmaraci
reklam

Meto34 Meto34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Müdür
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 10 / 57
  • Ticaret 1, (%0)
Üstad bunu yapan birçok büyük firma var. Yapılan birşeyi ve bu kadar dev varken tekrar yapmak ne bileyim mantıksız biraz. Sıfır çekebilirsiniz. Bütçe sıkıntınız yoksa orijinal bir proje düşünün derim.

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Direkt Wordpress kullanmak risk oluşturur. Wordpress.com gibi özel panel geliştirerek sunmanız gerekir. Tutar mı derseniz illaki kullanan olur ama işi bilen birisi kullanmaz. Kapanmayacağımdan, reklam yer almadığından emin olmalarına rağmen Blogspot kullanmaktan çekiniyor herkes özgür olmadığı için. Arkanızda Google gibi bir bütçe de olmayacağı için tam sınırsız bir şekilde sonsuza kadar yayında yapamayacağınızı düşünürsek, muhtemelen 1 yıl içinde kapanacak bir proje olur.
Meto34

kişi bu mesajı beğendi.

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
" WordPress alt yapısı kullanmayı düşünüyoruz " Sizin dediğiniz wordpress sistemi zaten :)
Farklı projelere yönelin bence

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

KazanamayanAdam KazanamayanAdam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 85 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
Tutmaz

118baran 118baran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 127 / 126
  • Ticaret 9, (%100)
1. Bu tür siteler mevcut hali hazırda bu projeyi yapan büyük firmalar var zaten eğer yineden yapmak isterseniz. Çok güçlü bir ekip kendinize ait sunucular büyük paralar ortaya koymalıdınız ki diğer firmalarla yarışıbilesiniz.

2. Eğer temaları siz yapmayacaksanız temalar için büyük ücretler ödemeniz gerekli çünkü her kullanıci için genellikle ayrı ve tek domain için satılır. Büyük çapta firmaların tasarım ekipleri var ha ücretsiz tema yada bizimde tasarım ekibimiz varsa diyorsanız o başka ücretsiz tema kullanmakta sizi piyasada düşür.

3. Wordpress alt yapısını kullanmak pek mantıklı gelmiyor sanki bana. Şuanlık domainler 50-60TL Civarı direkt kendim kurarım. Ama ha ayrıca wordpress ve domain yanında ekstra bir şey yapıyor veya veriyorsanız onu bilemem artık

4. Blog açmak artık çok kolay olmuş internette az buçuk araştırırsan blog sitesi kurulum diye 1000lerce yazı var siz öyle bir şey sunmalısınız ki sizi seçsinler

Ben genelde projelerime başlarken kendime soruyorum niye bunu yapmalıyım bunu yaparsam alan ne için alır işe yarar mı? Niye başkasından değilde benden alacak? Bu soruları umarım anlamışsınız beni eğer bütçe sıkıntınız yok ise başka ve kaliteli bir fikir düşün ve yapın.

İnternet kariyerinizde Başarılar diliyorum...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al