wmaraci reklam

Windows server olayı nedir? Gelin sohbet edelim

6 Mesajlar 479 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Merhabalar.

Windows server ile ilgili bazı videolar izliyordum dedim ki bir konu açayım hem sohbet olsun hem anlık olarak fikirler dökülsün, bilmeyen öğrensini bilen ise daha fazla öğrensin.

Şimdi, nedir bu windows server. Şirketler kullanıyor fakat bunlar local olarak kullanıyor. Takip yönetim sistemleri vs... Bu önemli değil. Asıl olarak çoğu kişi youtube ve diğer platformlarda bunu bir hosting, bir vds olarak düşünmüş ve sormuş gördüğüm kadarıyla.

Sağlam bir bilgisayara windows server kuruldu diyelim ve bunu hosting için kullanmak, bir yayın için kullanmak istiyoruz diyelim. Elbette bilgisayar sürekli açık kalacak veya sadece bir test amaçlı yapılacak. Basit bir wordpress kurup portlar falan ayarlanıp tüm dünyaya açtık diyelim. Peki bir firmada bulunan domainimize atayacağımız ns adresini kim verecek?

Bu yazdıklarım iki saattir bu tür izlediğim videolarda yüzlerce kişinin genel sorusu ve sorunu haline gelmiş. Ben de böyle bir şeyi test amaçlı dahi olsa yapacağım.

Şimdi genelde ben bu tür sorularda firmaların gelip imkansız yorumlarını görüyorum. Yok elektrik parası, soğutması falan filan öldürüyorlar konuyu. Burada imkansız bir şeyden bahsetmiyorum. Varsa bilgisine güvenen ve paylaşmak isteyen buyursun.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Daha önceden kendi serverimi kurmak istiyorum demiştim bana dediklerinizin aynısını söyleyip imkansız olduğunu vurguladılar. :(

Konu linki: https://wmaraci.com/forum/sunucu-yonetimi/dusuk-olsun-olsun-sunucu-461438.html
UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Daha önceden kendi serverimi kurmak istiyorum demiştim bana dediklerinizin aynısını söyleyip imkansız olduğunu vurguladılar. :(

Elbette yavaş olur veya anlık hit çok fazla olmaz makinenin performansına göre fakat öğrenmek istenilen şey bunlar değil. Bunları zaten biliyoruz. Bize olayı anlatabilecek bide video, bir makale lazım. Yüzlerce kişi bunu araştırıyor. Genelde hep dikkat ettiklerim forumlardaki firmalar konuyu öldürmüşler. Bilinmesini mi istemiyorlar nedir.
lastpavel ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Herkes hazıra alışmış kardeşim. Wordpress editlemek dışında bir şey bilen yok. Bilenler ise bilgi paylaşmaya üşeniyor. Sanki uzay gemisi yapıyorlar ya... Çözeceğim. Burada da paylaşırım bulunca. Forum adminlerinden de ricam, forumda paylaşım yapmayıp, bilgi paylaşmayıp sürekli bilgi almaya çalışanları tespit edebilecek bir sistem kurun. Sadece soru sorup gidiyor adamlar. Bunlara engel olun. Biraz faydası olsun buradan fayda bekleyen herkesin. Ben gördüğümde bilgim olan her şeyi ayrıntısına kadar yazmaya çalışıyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Benzer bir konum mevcut orada konu hakkında test ve bilgiler vermiştim.
https://m.wmaraci.com/forum/webmaster-genel/bilgisayari-hosting-olarak-kullanmak-yaptim-test-ettim-361540.html

Ayrıca:
Sadece windows değil linux da kurabilirsiniz sanal işletim sistemi ile. Eğer test amaçlı yapıyorsanız no-ip sitesi üzerinden değişken ip adresinizi belirli bir adrese sabitleyerek kullanmanıza olanak tanıyor. Onun haricinde hizmet aldığınız internet firmasından bir kaç tl aylık ek tutar ile sabir bir ip alabilirsiniz.

• Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Benzer bir konum mevcut orada konu hakkında test ve bilgiler vermiştim.
https://m.wmaraci.com/forum/webmaster-genel/bilgisayari-hosting-olarak-kullanmak-yaptim-test-ettim-361540.html

Ayrıca:
Sadece windows değil linux da kurabilirsiniz sanal işletim sistemi ile. Eğer test amaçlı yapıyorsanız no-ip sitesi üzerinden değişken ip adresinizi belirli bir adrese sabitleyerek kullanmanıza olanak tanıyor. Onun haricinde hizmet aldığınız internet firmasından bir kaç tl aylık ek tutar ile sabir bir ip alabilirsiniz.

Sabit ip aldım sırf bunu yapmak için hocam. Konunuzu inceliyorum. Konunuzdaki videolar yok hocam. İlgilenebilir misiniz

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al