wmaraci reklam

Yandex Diski Sunucu ( Host ) Olarak Kullanma

22 Mesajlar 7.898 Okunma
smmexpress

Byboo Byboo https://www.elitseo.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mekatronik Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 955
  • Beğeniler 60 / 224
  • Ticaret 97, (%99)

kumser adlı üyeden alıntı

Böyle bir şeyin olmasını en çok isteyenlerden biri benimdir herhalde :)

Bunu davet yöntemiyle mi kazandınız yoksa ücretli mi ?

Elit SEO Reklam Yazılım Tasarım
wmaraci
reklam

kumser kumser Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 26 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

Byboo adlı üyeden alıntı

Bunu davet yöntemiyle mi kazandınız yoksa ücretli mi ?

Bir ara Yandex.Disk masaüstü uygulamasında hata olmuş. Bende sürümü yüklemişim. Bir sorun yaşamamış olsam da Yandex 200 GB alan verdi teknik problemden ötürü.

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba, yandex disk kullanmyorum nedeni ise buna ihtiyacımın olmaması şu an için. Lakin size bu konuda bazı öneriler verebilirim. Eğer bir sitede ciddi bir trafik harcıyorsanız örneğin ağır bir js ve css dosyanız var ise ve eğer Yandex disk'de public olarak bazı dosyaları yayınlayabiliyorsanız js ve css dosyalarını cdn olarak kullanabilirsiniz. Ancak bu ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum Fransa'da bulunan bir sistemde bundan yaklaşık 6-7 yıl önce böyle bir şey denemiştim.

içeri aktarma metodu:

Gibi bir şey söz konusu olabilir ancak bu dediğim gibi eğer bir dosyayı public olarak kullanabiliyorsanız yada diğer kullanıcıların görebileceği şekilde izin verebiliyorsanız bu mümkün olabilir.

Sitelerin tamamının aktarılması bazı varyasyonlar gerektirir örneğin php yada index.php handler http protokolleri port bilgileri vs vs.. Dolayısıyla Bu pek mümkün görünmüyor. Her ne kadar sistemlerde açıklar bulunsa dahi kesinlikle bu sistemler içerisinde bütün bir siteyi çalıştırmanız mümkün değil.

Kolay gelsin

Not: Bu verdiğim bilgi kesinlikle çalışır demiyorum ama deneyerek bunu görebilirsiniz. Sanırım Google'da böyle bir uygulama vardı. Bazı yüklü dosyaları bu şekilde kullanan statik siteler olabilir.

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 955
  • Beğeniler 60 / 224
  • Ticaret 97, (%99)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Merhaba, yandex disk kullanmyorum nedeni ise buna ihtiyacımın olmaması şu an için. Lakin size bu konuda bazı öneriler verebilirim. Eğer bir sitede ciddi bir trafik harcıyorsanız örneğin ağır bir js ve css dosyanız var ise ve eğer Yandex disk'de public olarak bazı dosyaları yayınlayabiliyorsanız js ve css dosyalarını cdn olarak kullanabilirsiniz. Ancak bu ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum Fransa'da bulunan bir sistemde bundan yaklaşık 6-7 yıl önce böyle bir şey denemiştim.

içeri aktarma metodu:

Gibi bir şey söz konusu olabilir ancak bu dediğim gibi eğer bir dosyayı public olarak kullanabiliyorsanız yada diğer kullanıcıların görebileceği şekilde izin verebiliyorsanız bu mümkün olabilir.

Sitelerin tamamının aktarılması bazı varyasyonlar gerektirir örneğin php yada index.php handler http protokolleri port bilgileri vs vs.. Dolayısıyla Bu pek mümkün görünmüyor. Her ne kadar sistemlerde açıklar bulunsa dahi kesinlikle bu sistemler içerisinde bütün bir siteyi çalıştırmanız mümkün değil.

Kolay gelsin

Not: Bu verdiğim bilgi kesinlikle çalışır demiyorum ama deneyerek bunu görebilirsiniz. Sanırım Google'da böyle bir uygulama vardı. Bazı yüklü dosyaları bu şekilde kullanan statik siteler olabilir.

Buraya kadarını getirdim, hiçbir sorun yok, sadece dışarıya atarken dediğiniz gibi bazı CSS js kodları hata veriyor, DNS konusunda site doğrulama ve ekleme gibi sorunlar rahatlıkla çözüldü Metrica bir çok konudaki sorunlarımı çözdü, ancak siteler tamamen görünmüyor, ilettiğiniz gibi bir kaç ufak yazılıma ihtiyaç var, bu yazılımda site içinde protokol sunucunun sağlıklı çalışması için gerekiyor.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 26 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Google drive ile otomatik kullanmak mümkündür. Sitendeki resim, css, js gibi dosyaları otomatik tarar ve ekler. CDN in gördüğü işi görür siten rahatlar.

Bunu nasıl yapıyoruz peki? Google Drive'a baktım fakat doğrudan erişim bağlantısı bulamadım

AdamDizayn AdamDizayn Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Gümüşhane
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 21 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Böyle burşey mümkün olmaz host olması için site panelleri vb. Şeylerin olması gerekiyor YD sadece dosya upload . Mesela sen dosya.tc den hoating yapabilirmisin ? Aynı mantık

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

Bunu nasıl yapıyoruz peki? Google Drive'a baktım fakat doğrudan erişim bağlantısı bulamadım

WordPress eklentisi ile otomatik yapıyor tüm bu işlemleri. (APİ yöntemiyle)

İstediğiniz dosya uzantısını, istediyiniz klasörü upload ettirebilirsiniz. Ben genelde css ve resim dosyalarını yükletiyorum. Yani siteye eklenen resim ve css ler belirlediğim zamanlarda güncelleniyo ve google driveye yükleniyo. Artık sitedeki resim yolu ve css yolu driveden çekiliyo. CDN gibi...

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 955
  • Beğeniler 60 / 224
  • Ticaret 97, (%99)
Aynı mantık = Düz Mantık, Sadece Türkiye'de mi olmaz, Biraz araştırırsan olduğunu sende görebilirsin, dosya.tc ile Yandex kıyaslanmaz, Ayrıca belirli noktaya kadar gelindi, ufak tefek problemler var, Biraz yabancı dil biliyorsan araştır görebilirsin, Fakat yandex değil google drive, Mail ru, ve google cloud gibi sistemlerde siteler çalıştırılabiliyor,

• Üyelik 24.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 26 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

WordPress eklentisi ile otomatik yapıyor tüm bu işlemleri. (APİ yöntemiyle)

İstediğiniz dosya uzantısını, istediyiniz klasörü upload ettirebilirsiniz. Ben genelde css ve resim dosyalarını yükletiyorum. Yani siteye eklenen resim ve css ler belirlediğim zamanlarda güncelleniyo ve google driveye yükleniyo. Artık sitedeki resim yolu ve css yolu driveden çekiliyo. CDN gibi...

Teşekkürler bir deneyeyim bakalım. Eklenti hangisi?

Ek Olarak:

AdamDizayn adlı üyeden alıntı

Böyle burşey mümkün olmaz host olması için site panelleri vb. Şeylerin olması gerekiyor YD sadece dosya upload . Mesela sen dosya.tc den hoating yapabilirmisin ? Aynı mantık

Site44 örneğin dropbox üzerinden sunucu hizmeti verebiliyor. Bu şekilde Yandex'le veya diğerleriyle de bu işlem uygulanabilir fakat, bilgi...

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

Teşekkürler bir deneyeyim bakalım. Eklenti hangisi?

Ek Olarak:

Site44 örneğin dropbox üzerinden sunucu hizmeti verebiliyor. Bu şekilde Yandex'le veya diğerleriyle de bu işlem uygulanabilir fakat, bilgi...

Eklenti codecanyonda ücretli satılıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al