wmaraci reklam

Yandex Mail kurulum sorunu

10 Mesajlar 4.108 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

vlknzby vlknzby WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Ar-ge sorumlusu
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 100 / 23
  • Ticaret 1, (%100)
Merhabalar,
Elimde site üzerinden devir aldığım bir domain var,kurduğum maili yandex üzerinden kullanmak istiyorum fakat '' Bu alan adı, zaten başka bir kullanıcı tarafından bağlandığından ve bu alan adıyla e-posta hesapları oluşturulduğundan bağlanamıyor.'' hatası alıyorum.Malum gmail ve hotmail ücretli olduğundan yandex kullanmam gerekiyor ,yandex desteğe yazıyorum fakat otomatik gelen cevap çözüm oluşturmuyor.Ücretsiz kullanabileceğim başka bir sistem varmı ? yada bu yandex mx ayarlarını nasıl yapabilirim?

wmaraci
reklam

turhan turhan turhan Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 17 / 29
  • Ticaret 15, (%93)
destek@yandex.com.tr mail atın. Sorununuzu bildirin. Alan adı sahipliğini size devrediyorlar.
MuhammedArslan

kişi bu mesajı beğendi.

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Yandex için oluşturduğunuz mail adresini sunucunuzdan da oluşturmayın.

yani mailim@sitem.com şeklinde oluşturduğunuz mail adresi sunucunuzda da olmamalı. Gmail gibi değil Yandex.

MX kaydını oluşturmanız yeterli.

• Üyelik 25.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Ar-ge sorumlusu
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 100 / 23
  • Ticaret 1, (%100)
turhan hocam destek maili attım 2 kere otomatik cevap veriyorlar.Merhaba,

Bu mesaj, Yandex Destek Ekibinin otomatik cevabıdır.

Kurumlar için Mail servisi ile ilgili Destek Ekibine başvurdunuz.

Kurumlar için Mail sorun çözümü sayfasında servisin çalışması ve etki alanınızın mail yönetimi ile ilgili oluşabilecek birçok sorunun cevabını bulabilirsiniz: https://yandex.com.tr/support/kurum/faq.xml

Yandex Kurumlar için Mail servisi hakkında ayrıntılı bilgi için http://yardim.yandex.com.tr/kurum/about.xml sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Yandex Kurumlar için Mail servisimiz ücretsizdir. 1000 e-posta adresi ekleyebilirsiniz! Yandex.Mail, kullanıcılarına ihtiyaç duydukları boyut kadar alan sağlar. Kayıt olduğunuz anda, posta kutunuzun boyutu 10 GB olacaktır. Posta kutunuzdaki boş alan 200 MB’ın altına indiği anda, kullanıcının düzenli olarak oturum açması ve Yandex.Mail web arayüzüne uğraması koşuluyla otomatik olarak kutu 1 GB’a yükseltilir.

Yandex Kurumlar için Maili kullanmak için alan adınızı doğrulamanız gerekir. Bunun için;

1. kurum.yandex.com.tr sayfasında alan adınızı gereken yere yazmanız gerekmektedir.

2. Bu aşamadan sonra size özel olarak oluşturulacak dosyayı sitenizin kök dizinine eklemenizi ya da CNAME için alt alan adı kaydı yapmanız gerekmektedir ( http://yardim.yandex.com.tr/kurum/confirm-domain.xml ). İşlemlerin otomatik olarak tanımlanmasını istiyorsanız alan adınızı Yandex'e atayabilirsiniz. Unutmayın ki, Yandex sadece mail hostingi sağlamaktadır.

3. Alan adınızı Yandex'e atamamaya karar verdiyseniz şayet, mail alışverişi için gerekli olan MX kayıtlarını oluşturunuz. Nasıl oluşturacağınıza dair bilgiyi https://yandex.com.tr/support/kurum/records.xml#mx sayfasında bulabilirsiniz. Lütfen dikkat! MX kaydınızı oluşturmaz iseniz ya da yanlış oluşturursanız mailler size ulaşmayacaktır.

Sorunuz Yandex'e devrettiğiniz alan adına bağlı olan sitenin açılmaması ise DNS'te sitenin sunucusunun IP adresini belirten bir A kaydını yapmanız gerekir. Bunun için https://kurum.yandex.com.tr/domain_ns/... sayfasında Host kısmına @, Kayıt değeri olarak ise IP adresini girmeniz gerekir. Benzer kayıt ayrıca www. host'u için yapılmalıdır. DNS'lerimiz etki alanları eklendiğinde genellikle eski DNS'lerden gerekli A kayıtlarını kopyalar. Fakat bu otomatik olarak gerçekleşmediği durumlarda gerekli IP numarasını hosting şirketinizden veya site ayarlarından öğrenebilirsiniz.

Yandex'e devredilen alan adı için alt alan adı açılmak isteniyorsa DNS redaktöründe sitenin bulunduğu IP adresini gösteren bir A kaydı açmanız gerekmektedir. Bunun için https://kurum.yandex.com.tr/domain_ns/DOMAIN.TLD sayfasında "Host" kısmında alt alan adının bir kısmını göstermeniz gerekir, ilk noktaya kadar olan (örneğin, alt alan adı sub.domain.tld ise sub ekliyoruz), kayıt değeri kısmına ise IP adresini girmeniz gerekir.

Dijital imza devredilen alan adlarında otomatik olarak oluşmaktadır. Alan adınızın yanında ikonun bulunuşu buna işarettir. Eğer alan adınız Yandex'e devredilmediyse DKIM kaydınız elle yapmanız gerekmektedir.
Bunun için alan adınızı DNS'ine özel TXT kaydını ekleyin. Gerekli kaydı almak için, alan adınızın sayfasına gidip, sağ kolonda yer alan "DKIM kaydı" kısmında kaydın içeriğini göster butonunu kullanınız.Konu hakkında ayrıntılı bilgi için yardım sayfamızı inceleyebilirsiniz;
http://yardim.yandex.com.tr/kurum/additional/dkim.xml
DKIM kaydı bir gün içeresinde tanımlanır ve bu süre sonunda tüm postalar imzayı otomatik olarak almaya başlar.

Alan adınız üzerinden atılan mailler spam olarak algılanıyorsa SPF kaydını kontrol etmeniz gereklidir. Bunun için https://yandex.com.tr/support/kurum/records.xml#spf sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Etki alanınızdaki SPF kayıtları doğru yapılmış olmasına rağmen mailleriniz diğer e-posta servisleri tarafından Spam klasörüne yerleştiriliyorsa bu e-posta servisinin destek ekibine bildirilmelidir. E-postaları sadece Yandex sunucularından göndermek istemiyorsanız SPF kaydının içeriğini değiştirmeniz gerekmektedir. Yani "v=spf1 redirect=_spf.yandex.net" yerine "v=spf1 ip4:IP-1 ip4:IP-2 ip4:IP-3 include:_spf.yandex.net ~all" olarak değiştirmelisiniz. Buradaki IP-1, IP-2, IP-3 e-postalarının gönderildiği sunucu adresleridir.

Saygılarımızla,

Yandex Destek Ekibi

erkolay hocam daha kurum.yandex.com sayfasına girip domaini yazdığımda '' Bu alan adı, zaten başka bir kullanıcı tarafından bağlandığından ve bu alan adıyla e-posta hesapları oluşturulduğundan bağlanamıyor.''
hatası veriyor domaini yazmaktan öteye gidemiyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

BurakDemir BurakDemir Mechanical Eng. Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 7 / 64
  • Ticaret 6, (%100)
Yandex Webmaster'dan da sitenin sahipliğini onayla belki düzelir

• Üyelik 25.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Ar-ge sorumlusu
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 100 / 23
  • Ticaret 1, (%100)
BurakDemir malesef hocam denedim ama olmadı aynı hatayı alıyorum

sami22 sami22 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Tasarım, Web Hizmetleri
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 3 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
sorunu çözebildin mi hocam

• Üyelik 25.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Ar-ge sorumlusu
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 100 / 23
  • Ticaret 1, (%100)
sami22 hocam sitenin eski sahiplerine zar zor ulastim .Yandexe giris yaptirdim ve Yandex mail sisteminden domaini sildiler daha sonra denedigimde sistem kabul etti ve suan kullaniyorum

serhatumt serhatumt Hataları affetmeyen adam Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Güneş Enerji
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ü**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
farklı bir çözümü varmı bildiğiniz.

kcokol kcokol WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 2 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
bu konudan ben de muzdaribim, maalesef kim olduğunu bulamadım

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al