wmaraci reklam
lidertakipci

Yaratıcı Fikirler

4 Mesajlar 748 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cumak27 cumak27 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Endüstri Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 87 / 87
  • Ticaret 19, (%95)
Merhaba Arkadaşlar

Son 2 günde izlediğim filmle şurda ne kadar saçma işlerle uğraştığımı anladım.
1. Jobs
2. The Social Network

ikiside bir şirketin bir girişimin varoluş hikayesini anlatan filmler ve ben kendi adıma söyliym boş boş kendimce açtığım blog tarzı sitemde android sitemde saçma saçma konu giriyorum. Değişik bir şey yapayım dediğimde de aklıma bir şey gelmiyor zaten adamlar hepsini yapmışlar diyorum. Yok mu sizin şöyle yaratıcı güzel bir fikri Dünya'yı değiştirecek :D

Bu konu altında farklı neler yapılabilir konuşalım istedim.

wmaraci
reklam

Mopha Mopha Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek vBulletin Developers
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 53 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Ben her pc girdiğimde mutlaka chromeda 5-6 sekme acik olur.

Mesala muzik/radyo,blog,forum,haber,rss,facebook,vs

Tek bir int. sayfasinda bunlari takip edebilecegim, hem muzik dinle(sol kisim), hem Haber Kaynagi olsun ordan takip ettigin bloglarin,forumlarin yazilarini oku(sag kisim), orta kisimda blog/forum/durum/resim/ vs ekleme yapilabilir. Bunlar hakkinda da bir sistem yapilabilir en iyiler, tavsiyeler vs. Bir yer hakkinda resim, yazi ekleyip arkasima bunun hakkinda fikir sahip olmasini sagliyabiliriz. Tavsiye herkes arasinda kiyas yapilarak belirlenmis, oneri ise kisinin has yorumuna gore bir iki secenekli aramada olabilir.

Bi api sistemi gelistirip herhangi bir siteyi sosyal ag sitesine uyarlama ve sosyal agdan takip etme/yonetme yapilabilir. Bunlari profil sayfandaki Projeler bolumune ekleyebilirsin. Bu projeni anasayfa yada blogdan takipcilere paylasip kullandirabilir yada bu isi parayada dokebilirsin.

Kullanicilarin aktif olmasi icin yazilara kisilerin puan vermesini sagliyabilirsin. Puana gore bir sayfada liste seklinde siralanabilir. Listedekiler kiyasla en iyiler secilip puan yerine kredi donup bunlari hesap cuzdanina atarsin. Krediyi ya sosyal agda kisilerin projelerini satin almada, muzik listenin limitini arttirmada yada gercek paraya dokmede kullanabilirsin.

Fikir bol sadece bunu icraata dokecek kisi lazim. Php bilgim olsa bir sosyal ag acmayi planliyorum.

Dahasi var ama bana lazim :)
cumak27

kişi bu mesajı beğendi.

krrgh krrgh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 138 / 36
  • Ticaret 3, (%100)
Tabu, okey, scrabble benzeri çok oyunculu yeni bir oyun yaratmayı deneyin derim. :)
cumak27

kişi bu mesajı beğendi.

halilibrahim.net - Tez / Ödev / Akademik Makale / Adsense / Wordpress

enterdarkside enterdarkside Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek YAZAR
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Aklımda yaratıcı bir fikir var ancak ben kendime saklıyorum su an :D açıkçası zaten az olan yaratıcı ve özgün fikirleri iyi değerlendirmek gerekiyor :D
cumak27

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al