wmaraci reklam
lidertakipci

Yeni forum platfotmu. Türkiyede görülmemiştir.

18 Mesajlar 2.001 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

sertacs sertacs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 70 / 53
  • Ticaret 6, (%100)
admin olarak kafan şişer. adam malı gönderdim diyecek, diğeride almadım diyecek. nasıl çıkacaksın işin içinden. webmaster forumlarında güven esasına dayalı ticaret olur. 5-6 yıldır ticaret puanı alıp 1000 küsür mesaj atan adama genelde güvenilir. yeni kayıt olmuş üyelerde artık ücretsiz işler yaparak bir süre güven kazanmak zorundalar. bence gereksiz.

wmaraci
reklam

Kart Kart WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 16 / 38
  • Ticaret 7, (%71)

mehmet01 adlı üyeden alıntı

Hukuki açıdan sorun olmaz mı bu? Şimdi ben sitenize kaydoldum ve hizmet alacağım birisinden. Bu yüzden sizin banka hesabınıza 100tl yüklicem ve siz de bunu bakiye olarak panelime yansıtacaksınız. Buraya kadar sorun yok. Ama bu devletin gözünde sizden alışveriş yaptığım anlamına gelmez mi? Sonuçta ben size 1000tl yolladim ve siz bu paranin gelir vergisini vermelisiniz devlete. Banka hesabınıza giren para sizin geliriniz olmuş olmaz mı? Ya da devlet bu aracilik sistemini tanır mı? Nerden bilecek o size verdiğim parayla sistem üzerinden başkasiyla alışveriş yaptiğimi?

Bunu merak ettim sadece, eğer bu sorun olmazsa sistem gayet güzel işler tabi.

Hukuki sorun olacağını sanmıyorum hocam. Onunla uğraşıyorum. Hepsiburada ve gittigidiyor aynı prensipte ama ondan daha farklı bişey olacak. Paysecard ve scrill entegre edeceğim. Link ile hukuki problem yaşayacağını sanmam. Link ile ödeme alan birçok site var.

• Üyelik 27.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 16 / 38
  • Ticaret 7, (%71)

sertacs adlı üyeden alıntı

admin olarak kafan şişer. adam malı gönderdim diyecek, diğeride almadım diyecek. nasıl çıkacaksın işin içinden. webmaster forumlarında güven esasına dayalı ticaret olur. 5-6 yıldır ticaret puanı alıp 1000 küsür mesaj atan adama genelde güvenilir. yeni kayıt olmuş üyelerde artık ücretsiz işler yaparak bir süre güven kazanmak zorundalar. bence gereksiz.

Almama gibi ihtimali yok. Adam sadece siteye yaptığı işi ile ilgili tüm döküman ve bilgiyi eklicek. Arkasına yaslanıp satın almasını bekliyecek. Satın alındığında satıcıya para forum hesap kısmına yansıyacak. Müşteri satın aldığında tüm döküman ve indirebilir içerik gözükecek. Sistem şuan sorunsuz çalışıyor. Eğer müşteri gerekli desteği alamaz ise iletişime geçerek bakiye müşteriye tekrar yansıtacağız. Satıcı ödemeyi alabilmesi için 1 müşteri için 7 iş günü tanımlıyağım. Bir nevi havuz sistemi olacak. Yakımda aktif edeceğim. Görüş ve eksikleri tekrardan yazmanızı bekliyorum

• Üyelik 27.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 16 / 38
  • Ticaret 7, (%71)

gun611 adlı üyeden alıntı

Böyle bir forum var reklam gibi olmasın ama v**g*l.net

Benim dediğim çok farklı işlevsel sistem. %100 güvenli olacak

wmaraci
wmaraci

berkaycatak berkaycatak Kendi Çapında Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
Umarım başarırsınız. Vergi konusunu çok merak ettim doğrusu

BlackStone BlackStone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 28 / 119
  • Ticaret 12, (%100)
Güzel kardeşim tebrik ediyorum. Yani çalarak, çırparak şunu yaptım bunu yaptım diye konu açan insanlara karşılık, böyle faydalı işler üreten insanları görmek sevindirici. Umarım her şey istediğin gibi gelişir.

Lokasyon123 Lokasyon123 İNTERAKTİF YAZILIM 80 TL Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 2883
  • Beğeniler 363 / 319
  • Ticaret 2, (%100)
Takipteyim bu tarz bir projem var ama bunun vergilendirmesini nasil yapacaksiniz? Odeme olarak codecanyonda mesela 50 dolar olayi var 50 dolari gectiginde odeme aliyorsun 1 ayda geliyor bu odeme

Arkadasla bu konuda istegi dogrultusunda fikir olarak calisabiliriz

https://wmaraci.com/forum/script-alisverisi/interaktif-sozluk-benzeri-php-pdo-yazilim-simdi-indirimde-533214.html

• Üyelik 27.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 16 / 38
  • Ticaret 7, (%71)

Lokasyon123 adlı üyeden alıntı

Takipteyim bu tarz bir projem var ama bunun vergilendirmesini nasil yapacaksiniz? Odeme olarak codecanyonda mesela 50 dolar olayi var 50 dolari gectiginde odeme aliyorsun 1 ayda geliyor bu odeme

Arkadasla bu konuda istegi dogrultusunda fikir olarak calisabiliriz

Hocam yarın fatura işlemini muhasebeci ile görüşeceğim.Alternatif olarak papara ve diğer sanal post yapan siteler ile konuşma yapacağım.
Ayrıca örnek olarak
Bionluk ve sadece on gibi siteler sorunsuz yapıyor. Biz neden yapmıyalım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al