wmaraci reklam

Yola hangisi ile devam etmeli?

6 Mesajlar 966 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

kemalunlu70 kemalunlu70 kıyıdan kopa kopa derine indik Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 774
  • Beğeniler 294 / 295
  • Ticaret 3, (%100)
Öncelikle herkese esenlikler dilerim. Artık siberuzayli(.)com alan adının sahibiyim. Şu anda halihazırda bir web sitem bulunuyor kendi kişisel blogum olarak (kemalcagriunlu(.)com) ancak yoluma bu alan adı ile devam etmek istiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Kendi fikirlerim şunlar, ileride web sitemi satmak zorunda kaldığım zaman kendi adımı taşıyan bir siteyi elden çıkarmak gerçekten zor olacaktır. Tabii bu işin en acımasız boyutu ancak acımasız olarak doğru karar vermek istiyorum.

İkinci olarak ise şu an kullandığım alan adında kendimi kısıtlanmış hissediyorum. Kısıtlanmış doğru bir tabir olmayabilir ancak daha doğru bir anlatım yapamadım.

Sitemin tek bir ilgi alanı yok. Daha doğrusu kendini hissettirecek bir ilgi alanı yok. Bir ziyaretçi arama motoruna baktığında sitenin genel konusunu alan adıyla şıp diye anlamalı bence ancak kendi kuralımı baştan kendim çiğniyorum.

Ancak siberuzayli(.)com ise daha "niş" ve daha az ama daha detaylı bir alana yönelik. Bu da "bugün ne yazayım" gibi soruları azaltıyor.

Peki ya siz bana ne önerirsiniz? Yorumlarınızı esirgemeden aklınıza geleni yazmanızı çok isterim, bu belki konuyu okuyan sizler için çok önemli olmasa dahi benim için gerçekten önemli.

Okuyup, fikirlerinizi belirttiğiniz için teşekkür ederim. Ayrıca sworks Serdar abi senin de yorumunu almayı çok isterim. Müsait olduğun bir zamanda yorumunu belirtebilirsen çok sevinirim.

yalnız kalırım sanma, mutsuz olurum sanma
wmaraci
reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Merhaba Kemal, :)

İçerik sağlam olduktan sonra alan adının pek bir önemi kalmıyor. Tabii markalaşmak adına uzun vadede siberuzayli daha iyi bir seçim olabilir ama şimdiden satışını düşünmek yerine öncelikli olarak yarını hesaba katmak lazım aşama aşama ilerlersen daha iyi olur.

Daha çok içerik yerine daha özel içerikler benim ilk tercihim oluyor kendi adıma. örn burakgoc.com sevdiğim bir blog sitesi hatta wmaracı'nda daha önceden yazarlık yapıyordu. Kişisel isim yerine farklı bir isim olsaydı yine takip ederdim. Bu yüzden ilginç ve aranan bir içerik olduktan sonra ziyaretçiler her türlü arayıp bulacaklar zaten. :) Minimal, göze hoş gelen bir tasarım ile birlikte ziyaretçilerin geri dönüş oranı da artacaktır.
birsevda kemalunlu70

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 774
  • Beğeniler 294 / 295
  • Ticaret 3, (%100)
sworks çok teşekkürler abi, pek çok yorum aldım senin yorumunla da ne yapacağım tam anlamı ile kesinleşti diyebilirim :)

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Bu forumda takdir ettiğim genç kardeşlerimizden birisin.

Ben olsam kendi adımla bir yere gelirdim. Marka olmak güzeldir, her ne kadar zor olsa da.

Ama ileride satarım gibi bir düşüncen varsa o zaman yeni aldığın domain üzerinden ilerlersin.

Karar senin :)

Başarılar diliyorum.
kemalunlu70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 753 / 752
  • Ticaret 18, (%100)
Öncelikle hakkında hayırlısı olsun. Benim sana tavsiyem şu yönde olur. Kendi isim soyisim siten kalsın ve oraya ara ara kendın hakkında yazılar yazabilirsin. Diğer alanadınsa istedıgın alanda devam etmelisin. Keza içeriklerin güzelse kaliteli ve farklı ise emin ol insanlar senı keşfederler. Bu a yada b sitesi olsun farketmez. İçerik kaliten ne kadar kaliteli ve doğalsa insanlar seni daha fazla takip edecektir emin ol. Şimdiden Başarılar.
kemalunlu70

kişi bu mesajı beğendi.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

• Üyelik 29.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 774
  • Beğeniler 294 / 295
  • Ticaret 3, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Bu forumda takdir ettiğim genç kardeşlerimizden birisin.

Ben olsam kendi adımla bir yere gelirdim. Marka olmak güzeldir, her ne kadar zor olsa da.

Ama ileride satarım gibi bir düşüncen varsa o zaman yeni aldığın domain üzerinden ilerlersin.

Karar senin :)

Başarılar diliyorum.

Öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Büyük ihtimalle hep ad soyad siteden, hem de yeni alan adından içerikler üreteceğim ama 2sini de bir orantıda götürmeyi hedefliyorum. Hayırlısı olsun :)

birsevda adlı üyeden alıntı

Öncelikle hakkında hayırlısı olsun. Benim sana tavsiyem şu yönde olur. Kendi isim soyisim siten kalsın ve oraya ara ara kendın hakkında yazılar yazabilirsin. Diğer alanadınsa istedıgın alanda devam etmelisin. Keza içeriklerin güzelse kaliteli ve farklı ise emin ol insanlar senı keşfederler. Bu a yada b sitesi olsun farketmez. İçerik kaliten ne kadar kaliteli ve doğalsa insanlar seni daha fazla takip edecektir emin ol. Şimdiden Başarılar.

Dünden beri bir çok cevabın sonucu aldığım en net karar bu oldu, bir sorun olmazsa dediğiniz gibi yapacağım. Hayırlısı olsun :)
birsevda yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al