wmaraci reklam

10 Parmak Klavye Kullananlar Buyursunlar

33 Mesajlar 10.209 Okunma
wmaraci reklam

antibioticc antibioticc Wm Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Birsürü
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 0 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
Önceden "Hotkey" diye bir program vardı. On parmak yazmak için çalışma ve alıştırma programı. Fakat ben iki parmakla çok hızlı; yani kendime yetecek kadar yazabiliyorum. Hotkey programı bakmadan yazma ve on parmak öğrenmek için yapılmış olan yardımcı ve güzel bir uygulamadır. Şahsen düşüncem şudur ki: çok denedim bazen oluyor gibi oluyo ama temeliniz nasıl alıştıysa öyle gidiyorsunuz. Çok uzun süreler gerekiyor. Öğrenebilmek için o programdan çıktıgınızda aynı kuralla kalmanız lazım. Yani programdan çıkınca forumlar,facebook,msn vs gibi yerlerde eski düzen devam ederseniz çok zor, şayet o programın adımları ile hareket edip sabrederseniz öğrenirsiniz kesinlikle.

wmaraci
reklam

cnkymz cnkymz Araştır Dur ! Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kimya Mühendisliği
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 41 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Aslında yetenek değil, çok kullanmakla alakalı diye düşünüyorum hocam. Size de önerim, bol bol yazın, bir süre sonra parmaklar harfleri kendi buluyor zaten :)

Olric Olric WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1178
  • Beğeniler 0 / 247
  • Ticaret 42, (%100)
10 Parmak diye bir program vardı onu bulabilirseniz faydalı bir program.

mrshn mrshn Felix Themes (technoesh) Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 1011
  • Beğeniler 46 / 146
  • Ticaret 14, (%100)
Piyasada bir kaç tane 10 parmak programı var. Küçük programlar ama çalışırsanız geliştirebilirsiniz. Bende şu an F klavyede 10 parmak yazıyorum. Güzel F klavye bulmak zor oluyor ama :) Şu an klavyem Q :) Kolay gelsin.

wmaraci
wmaraci

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Ben yaklaşık 7-8 parmağım ile yazıyorum, ama belirli bir şartlandırmam yok, tuşa yakın olan parmağımı kullanıyorum (serçe parmaklar hariç, basamıyorum onunla :)). 10 parmak olayında şartlandırma/kurallandırma var ki bu beni rahatsız eden bir şey. Şu parmağın şurada olacak şu parmağın şurada olacak, baş parmaklarının ikisi de üçücük boşluk tuşuna basacak gibi... Anlamsız geliyor yani bana. Klavyeye bakmadan yazabiliyorum aslında, ama tam kestiremiyorum yerlerini. Şu sıralar w1m2a3r4 şeklinde şifreler kullanıyorum, tuşların yerlerini kolay ezberlettiğin idüşünüyorum. Bir süre sonra sık kullandığım harflerin yerlerini ezberlemiş oluyorum.

wtu wtu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek tersine mühendis
  • Konum Bingöl
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 2, (%100)
10 parmak yazdığımı düşünüyorum bazen ufak hatalar olabiliyor tabi :)ben ilk olarak hotkey programını kurup hangi parmak ile hangi harfe basıldığını öğrenmiştim ilk zamanlar küçük parmakları kullanmada sorun yaşayabilirsiniz fakat daha sonra kendiliğinden alışıyorsunuz , Arkadaşlarınızla bol bol yazışmanızı tavsiye ederim yada elinize bir not alıp onu durmadan yazmanızı bir zaman sonra aynı harflere aynı parmaklarla bastığınızdan alışıyorsunuz... Yalnız yolun daha başında sakın pes etmeyin yapamıyorum diye...sabır ve biraz çalışma ile kısa sürede yazmaya başlarsınız...

retrospektif retrospektif WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 7, (%100)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Ben yaklaşık 7-8 parmağım ile yazıyorum, ama belirli bir şartlandırmam yok, tuşa yakın olan parmağımı kullanıyorum (serçe parmaklar hariç, basamıyorum onunla :)). 10 parmak olayında şartlandırma/kurallandırma var ki bu beni rahatsız eden bir şey. Şu parmağın şurada olacak şu parmağın şurada olacak, baş parmaklarının ikisi de üçücük boşluk tuşuna basacak gibi... Anlamsız geliyor yani bana. Klavyeye bakmadan yazabiliyorum aslında, ama tam kestiremiyorum yerlerini. Şu sıralar w1m2a3r4 şeklinde şifreler kullanıyorum, tuşların yerlerini kolay ezberlettiğin idüşünüyorum. Bir süre sonra sık kullandığım harflerin yerlerini ezberlemiş oluyorum.

Tuşların yerini ezberlemek için güzel taktik Batuhan :)

8 parmak da iyidir, gün gelir serçeler de eşlik eder :D Bu olay sol elle mouse kullanmaya benziyor.

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)

technoesh adlı üyeden alıntı

Piyasada bir kaç tane 10 parmak programı var. Küçük programlar ama çalışırsanız geliştirebilirsiniz. Bende şu an F klavyede 10 parmak yazıyorum. Güzel F klavye bulmak zor oluyor ama :) Şu an klavyem Q :) Kolay gelsin.

Sanırım sonunda F klavye kullanan birisini buldum.Gerçekten piyasada F klavye bulmak çok zor ama F klavyede de daha hızlı yazıldığına inanıyorum.Zira Türkçe dil yapısına göre geliştirilmiş bir klavye.

Berkay Berkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Wordpress Geliştirici
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1862
  • Beğeniler 90 / 335
  • Ticaret 27, (%100)
Bazen sağ elimin serçe parmağını kullanmayı unutsamda genelde kullanmaya çalışıyorum :p.Bu olaydaki temel mantık parmakların tuşlara olan yakınlığını kafanızda kalıp haline oturtmanız gerekiyor.Nasıl bakmadan yazarken hangi tuşun nerede olduğunu biliyorsanız harf aralıkları ile parmaklarınızı ayarlamanız gerek.

retrospektif retrospektif WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 7, (%100)

wtu adlı üyeden alıntı

10 parmak yazdığımı düşünüyorum bazen ufak hatalar olabiliyor tabi :)ben ilk olarak hotkey programını kurup hangi parmak ile hangi harfe basıldığını öğrenmiştim ilk zamanlar küçük parmakları kullanmada sorun yaşayabilirsiniz fakat daha sonra kendiliğinden alışıyorsunuz , Arkadaşlarınızla bol bol yazışmanızı tavsiye ederim yada elinize bir not alıp onu durmadan yazmanızı bir zaman sonra aynı harflere aynı parmaklarla bastığınızdan alışıyorsunuz... Yalnız yolun daha başında sakın pes etmeyin yapamıyorum diye...sabır ve biraz çalışma ile kısa sürede yazmaya başlarsınız...

Peki tuşların yerini öğrendikten sonraki süreç nasıl işledi? Yani verdiğiniz örnekteki gibi yazışmalar sırasında doğru tuşa doğru parmakla basıp basamadığınızı takip edebiliyor muydunuz? Pratik kazanmak açısından..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al