wmaraci reklam

10 Parmak Sertifikası Ne İşe Yarar

2 Mesajlar 8.629 Okunma
wmaraci reklam

RemziToker RemziToker Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgi İletişim Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** T**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 16 / 36
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere 10 parmak sertifikasının ne işe yaradığından bahsedeceğim.

10 Parmak Sertifikası Ne İşe Yarar

Günümüzde bir çok resmi veya özel kamu alanlarında teknolojik aletler kullanılıyor. Klavye ile yazma hızınızı yüksekltip daha stabil bir şekilde yazmak istiyorsanız veya Adliye’nin yaptığı sınavlarda başarılı olmak istiyorsanız kesinlikle 10 parmak klavye kursalarına katılmalı ve sertifika almalısınız. F veya Q klavye tercihinde bulunabilirsiniz.

Kurslara para ödemek istemiyorum ben diyorsanız eğer internette biraz araştırma yapıp bir çok 10 parmak alıştırma uygulamalarının bulunduğu her seviyeye uygun program ve sitelere ulaşabilir kendinizi geliştirebilirsiniz. Alıştırmalarınızı günlük olarak düzene sokarak düzenli bir şekilde yaparsanız geliştiğinizi ve eskisinden daha hızlı yazmaya başladığınızı farkedeceksiniz.

Zabit katipliği sınavlarına Q veya F klavyeden girebilirsiniz. Fakat ben Türkçe’nin yapısına en uygun olan F klavye olduğunu bildiğim için sizlere ısrarla on parmak yazma eğitiminize F klavye ile başlamanızı tavsiye ediyorum. Çünkü F klavye yazma hızı ve kolaylığı Q klavyelere göre %30 veya %50 oranında fark göstermektedir.

Bir örnek verelim, F klavye de sağ işaret parmağı ile K harfi yazılırken; Q klavyede J harfi yazılmaktadır. Türkçemizde de K harfi J harfinden daha sık kullanılmaktadır.

MEB onaylı on parmak klavye sertifikası alabilirsiniz. On parmak eğitiminizden sonra hızlı klavye kullanım sınavına girerek Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı sertifikanızı alabilirsiniz.

KAYNAK : BİLİŞİM HANE

wmaraci
reklam

Mrkurt Mrkurt Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisyar / Teknik Servis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 49 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Hızlı yazma derken dakikada kaç kelime bazında mesela buna dair bilgi varmı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al