wmaraci reklam

1000TL bütçe için facebook reklamımı google reklamı mı?

16 Mesajlar 1.840 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

caddebodrum caddebodrum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 853
  • Beğeniler 27 / 212
  • Ticaret 11, (%100)
Adwords tabikide ama kelimeler iyi seçilmeli ve kısıtlanmalı bunları yaparsanız adam sizin işinizle kelime aratınca çıkar aramayanda çıkmaz gereksiz bütçe tükenmez diğer türlü facebookta gerekli gereksiz herkes görecek

youtube bayi
wmaraci
reklam

Ersemdersem Ersemdersem Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Bence agirligi SEO ya ver. Facebookta bir begeni sayfa ac arkadaslarini davet et ve paylasmalarini iste. Facede reklam bana göre bosa gidiyor.

Gaintagram Gaintagram "Kazandıkça Öde!" Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Instagram Web Otomasyon
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 591
  • Beğeniler 116 / 190
  • Ticaret 24, (%100)
Facebook'ta reklam vermeye kalksanız 1000 tl bir bütçe olur
Google'da reklam vermeye kalksanız 2000-3000 TL civarı bir bütçe oluşur.

Nasıl mı derseniz harca-kazan kuponları mevcut. Forumdan rica ettiğinizde bir çok arkadaş kullanmadığı kuponları gönderebilir. Bana sık sık geliyor 250 harca 250 kazan vb. bende dağıtıyorum sürekli.

Google'da doğru hedef kitleyle zirveye yolculuk edebilirsiniz.

WPZON WPZON Wordpress Temaları Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Wordpress Tema Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1446
  • Beğeniler 203 / 261
  • Ticaret 37, (%100)

HesapMedya adlı üyeden alıntı

Facebook'ta reklam vermeye kalksanız 1000 tl bir bütçe olur
Google'da reklam vermeye kalksanız 2000-3000 TL civarı bir bütçe oluşur.

Nasıl mı derseniz harca-kazan kuponları mevcut. Forumdan rica ettiğinizde bir çok arkadaş kullanmadığı kuponları gönderebilir. Bana sık sık geliyor 250 harca 250 kazan vb. bende dağıtıyorum sürekli.

Google'da doğru hedef kitleyle zirveye yolculuk edebilirsiniz.

Hocam mesela 500 harcayıp 500 de hediye mi geliyor ? Toplam 1000 tl oluyor yani?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Ersemdersem Ersemdersem Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
[QUOTE=HesapMedya;2803278

Google'da doğru hedef kitleyle zirveye yolculuk edebilirsiniz.[/QUOTE]

Isine yaramiyorsa verirmisiniz bir adet?

Paratic Paratic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 163
  • Ticaret 0, (%0)
Facebook reklamları, bundan 4 sene önce inanılmaz karlıydı... Ancak artık durum farklı...

Hatta doğru optimizasyon ile Facebook'a reklam verip Adsense'den daha fazla kazanmak olasıydı. Tabi Facebook'un dahi mühendisleri bunu bilerek tam bu oranda yaptılar ki; insanlar kullansın, reklamlar yaygınlaşsın. İş doyum noktasına geldikçe reklam başına yollanılan trafiğide düşürdüler. Bundan 8 ay önce bussines tarafına gelen uptade ile bana göre facebook reklamı bitti. (yayıncı tarafında, e-ticaret bitmez zaten:)) Facebook'ta onedio, ofpof, listelist gibi siteleri eskisi kadar görünmemenizin nedeni budur. O güncelleme ile yayıncıların artık facebook reklamı vermesi neredeyse imkansız hala geldi.

Özellikle 2018 başında Zuckerberg'in kendi açıklaması var, bundan sonra timeline'da kullanıcılarımıza daha az reklam ve haber göstereceğiz diye. Insert article tarafını genişletip, platform içerisindeki reklam alanlarını genişletmeye çalışıyorlar. Ancak insert article facebook'tan hiç çıkartmadığı için oradaki trafik analytics tarafında sosyal trafik olarak görünmez. Bu da google'da seo yapmak için en ihtiyacınız olan sosyal sinyallerden maruz kalmanıza neden olacak. İlaveten şu an instagram tarafında çok daha ucuz reklam maliyetleri. Zaten diğer bir amaçta reklam verrenleri facebook'tan oraya kaydırmak. Yani talep çok ama alanları yok. Onları genişletmenin peşindeler. Bunu başarana kadarda reklamları pahalandırdılar bana göre.

Sonuç olarak şu an bakıldığında Google Adwords gerek hedef kitleye tam ulaşım, gerek fiyat olarak çok daha mantıklı.

Yukarıda sıraladıklarım aslında yayıncılar için bir genelleme. Genel nish bir e-ticaret sitesi ele alacak olursak; örneğin fotoğrraf makinası sitesi.

Facebook'ta ancak fotoğrafcılara ulaşırsınız, Google'da fotoğraf makinası alacak adama ulaşırsınız ve şu an fiyatlar neredeyse kafa kafaya gelmiş durumda.
Sorunuzun cevabını sonda verdim ama konuyu okuyan diğer arkadaşlarımızın faydalanması için açıklama yaptım.

İyi Çalışmalar...
Kreatorn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al