wmaraci reklam
lidertakipci

.biz Uzantılı Jenerik Alan Adına Proje Yapsam Olurmu

7 Mesajlar 888 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

msdselim msdselim tryemek.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 2046
  • Beğeniler 493 / 197
  • Ticaret 28, (%100)
domainin ilk kayıt 2006 da ama 5 ay önce reglenmiş
sitenin ismi tam jenerik ama .biz uzantılı ve elimdede bu konuyla ilgili 30k içerik var hepsi spinli sizce bu domaini alsam bir yerlere gelme şansım varmı
birde google domain yaşına da bakar bu yaşı 5 aylık mı alacak yoksa 2006 ilk giriş olduğu için 9 yaşında mı alacak

wmaraci
reklam

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
9 yasinda olmaz dustugu tarihten itibaren yeniden reglenirse reglenme tarihi domainin yeni dogum gunudur

deeprock2 deeprock2 runApp Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Mobil ve Web Geliştirme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 1096
  • Beğeniler 271 / 270
  • Ticaret 12, (%100)
Domain yaşı 5 aylık görünecektir. Bahsettiğin uzantıdaki domaini/siteyi ileride satmayı düşünürsen çok zorlanırsın.

• Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 2046
  • Beğeniler 493 / 197
  • Ticaret 28, (%100)

narinhosting adlı üyeden alıntı

9 yasinda olmaz dustugu tarihten itibaren yeniden reglenirse reglenme tarihi domainin yeni dogum gunudur

deeprock2 adlı üyeden alıntı

Domain yaşı 5 aylık görünecektir. Bahsettiğin uzantıdaki domaini/siteyi ileride satmayı düşünürsen çok zorlanırsın.

hm jenerik değilde .com mu alayım o zaman yani teknoloji.biz değilde xxxteknoloji.com daha mı mantıklı o zaman

wmaraci
wmaraci

deeprock2 deeprock2 runApp Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Mobil ve Web Geliştirme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 1096
  • Beğeniler 271 / 270
  • Ticaret 12, (%100)
Bence ".com" daha güzel olur. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Son karar senindir :)
msdselim

kişi bu mesajı beğendi.

metwebber metwebber WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 16 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
Domain yaşı 5 aylık gözükecektir. Ancak eski kullanana bağlı olarak domain bir takım izler taşıyabilir. Indexi kalmasada backlinkler vs var ise 0 domainden bir adım önde başlarsınız. Aynı şekilde banlanma durumu vs de olabilir. Zaten sorgulatarak alacağınızı düşünüyorum. :)

Bunun dışında uzantılı ile ilgili olarak da şunları düşünüyorum.
Dünyanın %70-80'i .com tercih ettiği için uzantı konusunda ilk algı .com oldu. Eğer domain gerçekten güçlü jenerik bir kelime ise ve .com uzantısı +100.000 TL civarında ise ben bütçemin yettiği ölçüde diğer uzantılara kayarım. Yani araba.biz domainini yeniarabamodelleri.com gibi bir domainle kıyaslayamazsınız bile bana kalırsa :)
Seo açısından da arama motorları .com'a nasıl davranıyorsa diğerlerine de öyle davrandığını belirtiyor. Hatta en son çıkan uzantılar için bile bu durumun geçerli olduğunu söylüyorlar. (.market , .brand , .website vs vs) -ki .biz geçmişi olan business anlamına gelen kaliteli bir uzantı bunlara nazaran.
Seo açısından uzantıları google'ın ağzından dinlemek isterseniz Bilge Domain isimli blogdaki şu yazıyı okuyabilirsiniz.
http://www.bilgedomain.com/google-yeni-uzantilar-hakkindaki-kullanicilarin-suphelerini-yanitladi/

edit : Şunu da ekleyeyim. Son zamanlarda ikinci el .biz domainleri piyasasında bir gerileme gözlemliyorum. Bunun nedeni nedir tam bilmiyorum. (Bahsettiğim gerileme likit domainler denilen 3 harf, 4 harf , 4 rakam gibi piyasalarda)
Türkiye piyasası zaten .com .net .org dışında işlevsiz.

• Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 2046
  • Beğeniler 493 / 197
  • Ticaret 28, (%100)

deeprock2 adlı üyeden alıntı

Bence ".com" daha güzel olur. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Son karar senindir :)

Teşekkürler hocam

metwebber adlı üyeden alıntı

Domain yaşı 5 aylık gözükecektir. Ancak eski kullanana bağlı olarak domain bir takım izler taşıyabilir. Indexi kalmasada backlinkler vs var ise 0 domainden bir adım önde başlarsınız. Aynı şekilde banlanma durumu vs de olabilir. Zaten sorgulatarak alacağınızı düşünüyorum. :)

Bunun dışında uzantılı ile ilgili olarak da şunları düşünüyorum.
Dünyanın %70-80'i .com tercih ettiği için uzantı konusunda ilk algı .com oldu. Eğer domain gerçekten güçlü jenerik bir kelime ise ve .com uzantısı +100.000 TL civarında ise ben bütçemin yettiği ölçüde diğer uzantılara kayarım. Yani araba.biz domainini yeniarabamodelleri.com gibi bir domainle kıyaslayamazsınız bile bana kalırsa :)
Seo açısından da arama motorları .com'a nasıl davranıyorsa diğerlerine de öyle davrandığını belirtiyor. Hatta en son çıkan uzantılar için bile bu durumun geçerli olduğunu söylüyorlar. (.market , .brand , .website vs vs) -ki .biz geçmişi olan business anlamına gelen kaliteli bir uzantı bunlara nazaran.
Seo açısından uzantıları google'ın ağzından dinlemek isterseniz Bilge Domain isimli blogdaki şu yazıyı okuyabilirsiniz.
http://www.bilgedomain.com/google-yeni-uzantilar-hakkindaki-kullanicilarin-suphelerini-yanitladi/

edit : Şunu da ekleyeyim. Son zamanlarda ikinci el .biz domainleri piyasasında bir gerileme gözlemliyorum. Bunun nedeni nedir tam bilmiyorum. (Bahsettiğim gerileme likit domainler denilen 3 harf, 4 harf , 4 rakam gibi piyasalarda)
Türkiye piyasası zaten .com .net .org dışında işlevsiz.

domain güçlü hocam hatta pm atayım size

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al