wmaraci reklam
lidertakipci

.blogspot ile .wordpress arasindaki farklar neler?

11 Mesajlar 2.206 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

iskifogl iskifogl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)
Öncelikle hepinize selamlar. :)

Yeni bi proje için önce deneme amaçlı .blogspot veya .wordpress uzantılı bi blog açmayı düşünüyorum.

Tutarsa ordan kendi alan adıma geçecegim ama şöyle bi durum var. Google aramalarda az da olsa .blogspot uzantılı siteleri görüyoruz fakat .wordpress uzantılı siteleri göremiyoruz. Google .blogspot'a kıyak geçip .wordpressi taramalarda göstermiyo mu? Veya herhangi başka birşey varsa buraya yazar mısınız? Son olarak .wordpress'in eksileri nelerdir? Şimdiden teşekkürler. :)

Edit: Adsense veriyor mu?

wmaraci
reklam

ChecK ChecK www.hburaktasyurek.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Server Uzmanı ve Php Dev.
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 78 / 121
  • Ticaret 28, (%100)
Wordpress kullanmak isteyenler zaten açık kaynak kodlu olan dosyalarını indirip kullanıp geliştiriyorlar, hem o şekilde kullanıldığında eklenti, tema gibi sıkıntılar çıkıyor bu yüzden subdomain ile kullanmıyorlar sanırsam.

Blogger ise bambaşka bir blog servisi. Onunda sevenleri var ve bildiğim kadarıyla google onlara biraz kıyak geçiyor.

Adsense konusuna gelirsek. Google kaliteli içeriği olan her siteye (Kurallara uygun) adsense veriyor.

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
Karşılaştırma olarak bilgi veremeyeceğim, hiç blogspot kullanmadım. Ama wordpress alanında baya bilgim var kısaca açıklayayım. En çok kullanılan blog sistemlerinden biri wordpresstir. Milyon tane temasını, eklentisini, desteğini her türlü sitede bulabilirsin. Etiket ve seo yapısı gayet gelişmiştir. (Profesyonel bir düzenlemeyle tadından yenmez.) Google'a siteni kaydettikten sonra her türlü wordpressi aramalarda da çıkarır. Ve tabiki yeterli derecede içeriğe ulaşırsan ve belirli bir kaliteyi yakalarsan rahatlıkla wordpress sitene adsense alabilirsin.

vuralca vuralca Kelimelerin Gücüne İnanın Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Profesyonel Blogger
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad V** E**
  • Mesajlar 449
  • Beğeniler 200 / 92
  • Ticaret 6, (%100)
Daha önce bu soruya ''Neden Blogspot'' isimli makale ile cevap vermeye çalışmıştım.

wmaraci
wmaraci

baran1905 baran1905 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 522
  • Beğeniler 49 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
Blogspot = Mahkum bir insan Wordpress= Özgür bir insan olarak düşün bir mahkum sınırları belirlenmiştir ve sadece cezaevinin kendisine sunduğu olanaklar çerçevesinde bir şeyler yapar blogspot.com'da google'ın sana sundukları ile yetinmek zorundasın.
Wordpress ise özgür insana benzer yapacakları bilgisi ve hayal gücüne bağlıdır.

Durotan Durotan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek 3D Sanatçı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 1676
  • Beğeniler 204 / 340
  • Ticaret 2, (%100)
WordPress.com'da ücret öderseniz temada düzenleme (font, metin rengi vb.) yapabiliyorsunuz yalnız haberiniz olsun.

• Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)

ChecK adlı üyeden alıntı

Wordpress kullanmak isteyenler zaten açık kaynak kodlu olan dosyalarını indirip kullanıp geliştiriyorlar, hem o şekilde kullanıldığında eklenti, tema gibi sıkıntılar çıkıyor bu yüzden subdomain ile kullanmıyorlar sanırsam.

Blogger ise bambaşka bir blog servisi. Onunda sevenleri var ve bildiğim kadarıyla google onlara biraz kıyak geçiyor.

Adsense konusuna gelirsek. Google kaliteli içeriği olan her siteye (Kurallara uygun) adsense veriyor.

Anladım hocam teşekkürler. :)

vuralca adlı üyeden alıntı

Daha önce bu soruya ''Neden Blogspot'' isimli makale ile cevap vermeye çalışmıştım.

Makalenizi okudum ve kararım degişti galiba. :) .blogspot daha iyi gibi duruyo.

baran1905 adlı üyeden alıntı

Blogspot = Mahkum bir insan Wordpress= Özgür bir insan olarak düşün bir mahkum sınırları belirlenmiştir ve sadece cezaevinin kendisine sunduğu olanaklar çerçevesinde bir şeyler yapar blogspot.com'da google'ın sana sundukları ile yetinmek zorundasın.
Wordpress ise özgür insana benzer yapacakları bilgisi ve hayal gücüne bağlıdır.

Kendi alan adım olsaydı haklısınız diyebilirdim fakat .wordpress uzantılı alınca kısıtlı kalıyosunuz tema ve edit işlerinde, .blogspotta yok bu olay.
vuralca

kişi bu mesajı beğendi.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
ücretsiz uzantı kullananlar genellikle bu işin daha başında olup bir nevi pratik yapanlardır. O yüzden en kolay olan servisi geçmek zorunda kalırlar. Bu wordpress olmadığı için blogger bir alternatif oluyor ve onu seçiyorlar. Mesala ateist kelimesi veya ateist makale kelimesinde ateist.wordpress.com adresi ilk sayfada. yani google bir kıyak yapmıyor :D
iskifogl

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)

WebDost adlı üyeden alıntı

ücretsiz uzantı kullananlar genellikle bu işin daha başında olup bir nevi pratik yapanlardır. O yüzden en kolay olan servisi geçmek zorunda kalırlar. Bu wordpress olmadığı için blogger bir alternatif oluyor ve onu seçiyorlar. Mesala ateist kelimesi veya ateist makale kelimesinde ateist.wordpress.com adresi ilk sayfada. yani google bir kıyak yapmıyor :D

Anladım, teşekkürler. :)

sedat5453 sedat5453 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 242 / 78
  • Ticaret 3, (%100)
Wordpress uzantılı bloglarda bildiğim kadarıyla adsense eklenmiyor. Ancak wordpress paketini kendi hostunuza kurarsanız kendi domaininizle o şekilde adsense ekleyebiliyorsunuz. Diğer bi konuda ise bende blogger kullanıyorum kendi domainimle. Ve gayet memnunum. Hosting parasını bir kenara bırakın güvenlik yönünden de kafanız rahat. Benim wordpress de 3 sefer sitem hacklendi. Güvenlik eklentileri olduğu halde.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al