wmaraci reklam

Cloudflare Subdomain Sorunu

11 Mesajlar 2.696 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

RecLast RecLast Copyright by RecLast Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ü** E**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Selamlar,
Sitemi dün itibari ile Cloudflare bağlamak istemiştim. Hem güvenlik hemde hız olarak büyük fayda sağlıyor bildiğiniz üzere. Ancak saçma bir sorun ile karşılaştım. Eğer ki subdomain linklerinizde www varsa bunu 2.cil subdomain algılıyor ve ssl çalışmıyor. Yani subdomainin subdomaini sanıyor saçma bir şekilde. Örnek verecek olursam ;
blog adında bir subdomainimiz var diyelim. www.blog.siteadı.com şeklinde ise linkimiz bunu 2.cil(subdomain subu) olarak algılıyor ve ssl yüzünden hata veriyor. Verdiği hata ise şu şekilde ;

www.blog.umiteski.com.tr bağlantısı sırasında bir hata oluştu. Karşı tarafla güvenli iletişim kurulamadı: Ortak bir şifreleme çözüm yolu yok.

Hata kodu: SSL_ERROR_NO_CYPHER_OVERLAP

Görüntülemeye çalıştığınız sayfa, alınan verilerin yetkinliği doğrulanamadığı için gösterilemiyor.
Sitenin sahibiyle iletişime geçerek bu sorunu bildirmeyi deneyebilirsiniz.

Bazende farklı bi ssl hatası veriyor şu şekilde ;

Bir türlü çözüm yolu bulamadım. Hem host hemde Cloudflare in ssl kullandığımdam dolayı olabilir denildi sırayla 2 sindede kapatmayı denedim çözülmedi.

Sonrasında farklı bir kaynakda www nün sıkıntı çıkardığını öğrendim yukarıda da yazdığım gibi. Haliyle kafamda oluşan bir kaç sorum var.

1. Bu tarz bir sorunla karşılaşan ve çözümleyebilen varmı bu sorunu?
2. www olan subdomain ile gerçekten Cloudflare kullanma şansım yokmu?
3. www koymanın anasayfada veya subdomainler için fayda ve zararı varmı? Zira kaldırmayı düşünüyorum subdomainlerden en azından.
4. Sitem www üzerine kurulu bir çok link ve resim olarak. Ayrıca .htaccess den www ye yönlendirme var. Bu yönlendirmeyi tam tersi www süz hale çeksem sitede herhangi bir sorun oluşurmu. Linklerin tamamını www süz hale çekmem hem sitede hemde google search de soruna neden olurmu?

Son soru biraz saçma ancak www olayı gerçekten başıma bela olacağını hiç düşünmemiştim sormak istedim özellikle ^^

PS: Şimdilik Cloudflare i kaldırdım düzelttim siteyi. Çözüme göre tekrar kurmayı düşünüyorm ancak kararsızım dediğim gibi. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
İyi Çalışmalar Dilerim.

Oyun, Oyun Geliştirme, Yazılım, Teknoloji, Sanat, Tasarım !
https://blog.umiteski.com.tr
wmaraci
reklam

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Görünen o ki sorun çözülmüş

• Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ü** E**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Yok hayır Cloudflare i kapattım şimdilik. Hala kararsızım ne yapmam gerektiği konusunda. www ile çalıştıramıyorum ve kaldırıp kaldırmamakta da emin değilim. Belki çözüm bilen vardır diye yazmak istedim.

• Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Cloudflare'da DNS kaydı yaparken Cname eklememiş olabilir misiniz?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Cloudflare'a giriş yapın, DNS sekmesine gelin, add record butonuna basın, çıkan ekranda type kısmını Cname olarak seçin, name kısmına www yazın, target kısmına blog.siteadi.com şeklinde subdomaininizi yazın, ve save deyin.

Aynı işlemi target kısmına ana domaininizi (sitenizinadi.com) yazarak tekrarlayın

• Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ü** E**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

tolhur adlı üyeden alıntı

Cloudflare'da DNS kaydı yaparken Cname eklememiş olabilir misiniz?

Yaptığım ilk şey onlardı zaten. Olmuyor ne yaptıysam.

Sorun şu A larda www.blog / www.studio / www.sorucevap dan kaynaklanıyor büyük ihtimal. Bunları kabul etmiyor sanıyorum.

• Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ü** E**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Az önce tekrar araştırdım ve gördümki sub.sub.siteadı.com yada www.sub.siteadı.com şeklinde alt alt adı anımsatan şeyleri kabul etmiyormuş. Haliyle subdomainlerde www kısımları kaldırmam gerek. Bahsi geçen konu ;
Please note, this tutorial post contains links to external sites. I am not endorsing any external links.

This tutorial post covers the first steps you should take if SSL is working on your main domain, but not on a subdomain.

1. Is there a DNS record for it?
Check the DNS app in your Cloudflare dashboard to see if there is a DNS record there for that subdomain.

2. Check that the DNS record is working correctly
You can use a tool such as https://www.ultratools.com/tools/dnsLookup 404, enter the subdomain.domain.com that should be working and check that DNS records are found for it.

3. Check that the subdomain is not too deep
Cloudflare universal certs cover yourdomain.com and *.yourdomain.com, this means they can cover sub.domain.com, but can’t cover www.sub.domain.com or sub.sub.domain.com. If you need a subdomain that isn’t covered by the universal cert, you will need to purchase a dedicated certificate.
There is more information on this at Subdomain too deep 142

4. Check that the DNS record is set to :orange:
In the DNS app in your Cloudflare dashboard, check that the DNS record for your subdomain is set to :orange:, not :grey:.

5. Check that HTTPS doesn’t work
If you manually enter https://sub.domain.com, does it load with the Cloudflare certificate? If so, you are probably not forcing HTTPS, enable ‘Always use HTTPS’ in the SSL/TLS app of your Cloudflare dashboard.

6. Do you see a certificate from your server?
If you see a cert from your server rather than from Cloudflare, you may be bypassing CF and connecting straight to the server. You can also check for Cloudflare headers in dev tools. If you are not going through Cloudflare, this may be a local caching issue.

If you still need further help, please post the outcomes of these steps and your domain and subdomain and the community can try and help.

Link ; https://community.cloudflare.com/t/ssl-tls-not-working-on-subdomain/75181

Haliyle 3 ve 4. soruları tekrar sormak istiyorum. Yardımcı olurmusunuz.

• Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ü** E**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
// Çözüldü - Çözüm ;
An itibari ile sorunu çözdüm. Bahsettiğim gibi subdomainde www olmasından kaynaklı bir durum vardı.

-Subdomainleri www den kurtardım.
-Link ve resimleri buna göre düzenledim.
-Subdomainlerde .htaccess ile www süz yönlendirmeye ayarladım.
-Cloudflare i tekrar ayarladım
-Dns Yönlendirmesini gerçekleştirdim

Sonuç olarak Cloudflare subdomainlerde dahil düzgün bir şekilde çalıştı. Bazı resim ve linkler gözden kaçmış olabilir ancak temel olarak çalışıyor herşeyi. Sizlerinde başına geldiyse özetle yapmanız gereken işlemler budur. Subdomain lerde kesinlikle www kullanmanızı önermiyorum.

Bu arada şuanda da şöyle bir sorunla karşılaştım. Sitemi Cloudflare dns i yazmadan önce .htaccess ayarlarım www linki otomatik olarak www süz hale yönlendiriyordu. Ancak Cloudflare dns yazdıktan sonra bu yönlendirme çalışmamaya başladı. Sebebini bilen bu konuda yardımcı olabilecek varmı acaba? Cloudflare e geçince .htaccess neden çalışmaz?

• Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Cloudflare cache temizleyip deneyin olmazsa. Sayfa kuralı ile cloudflare dan yönlendirme verebilirsiniz

• Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ü** E**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Cache temizledim zaten son kurulumdan sonra. .htaceess nedense çalışmıyor. Sayfa kuralı olarak eklersemde farklı şeyler oluyor. Ne çektim şu Cloudflare geçicem diye arkadaş bu neymiş :D

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al