wmaraci reklam

Cloudflare'nin hite etkisi

14 Mesajlar 1.964 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Yukarıda ki cevaplara ek olarak yoğun hitli sitelerde Cloudflare CPU tüketimini azaltmada faydalı olabiliyor. Ayrıca en hızlı DNS sağlayıcısıdır diyebiliriz.

Yazardurur yukarıda ki cevaplarda çok güzel detaylar verilmiş. Karar size kalıyor.

İndex hızınıza bir etkisi yoktur. Sıralamanıza ise Cloudflare'ın dolaylı olarak etkisi vardır. Eğer doğru ayarları yapıp sitenizi hızlandırmayı başarabildiyseniz kalabilir. Fakat CloudFlare'ın bazı ayarları tam aksine yavaşlamaya neden olabilir. Öncelikle bunu tespit etmeniz gerekir.

Lokasyonu Tr görünüp görünmemesi herhangi bir şeyi değiştirmeyecektir. Önemli olan sunucunuzun hangi lokasyonda barındığıdır.
birsevda Yazardurur

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

robertokim robertokim Vunu Web - Site Yapımı Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Tasarım - Site Yapımı
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 450
  • Beğeniler 36 / 111
  • Ticaret 8, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Gtmetrix Pagespeed puanlarını arttırdığını biliyorum, özellikle yslow katkısı cdn nedeni ile mevcut. Buna bir itirazım yok.

Ancak ben puanlardan ziyade site açılış hızı ve sayfa geçişlerinde ciddi takıntılı biriyimdir. sworks iyi bilir bu takıntımı, bir çok kez karşılıklı fikir alışverişlerimiz olmuştur. Kendisinin fikirlerine her zaman değer veririm.

Hatta Mrtcn ile çok önceleri bu konuda fikir ayrılığına da düştük :) Sağolsun beni kırmamak için fazla üstelemedi :)

Ben site sahiplerinin sürekli kendi tarayıcılarından giriş yaptıkları için ''tarayıcı cache'' nedeni ile sitelerinin hızlı açıldığına denk geldiğini savunuyorum.

İnanın cloudflare de barınan çok siteyi analiz etmişimdir; gerçekten bu cloudflare site hızını arttırıyor mu diye. Ama maalesef beklediğim hıza denk gelmedim.

Bu yüzden webpagetest ile analiz ediyorum hep siteleri açılış hızı bakımından.

Sizin sitenizde olumlu yönde fark var ise tabii ki kullanın, itiraz etmem.

Ancak ciddi anlamda hız kaybı yaşayan sitelere çok denk geldiğim için saldırı dışında kullanılmasını tavsiye etmiyorum.

Bir konuya daha değinmek isterim; müşterilerime ait sitelerin hepsi monitöre bağlıdır. Cloudflare kullanan sitelere ait hemen her gün erişim hatası uyarısı geliyor bazen günde 4-5 kere. Bu tesadüf değil. Zaten kendileri de sadece business paketinde %100 uptime süresi veriyor. 20 dolar olan Pro paketinde bile yok :)

Yine uzun yazdım kusura bakmayın :)

İyi forumlar herkese.

Sağolun hocam bilgi paylaşımı için. Teşekkürler
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

Yazardurur Yazardurur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** O**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 7 / 58
  • Ticaret 4, (%100)
Teşekkürler cevap veren herkese

KursunKalemm KursunKalemm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster, Blogger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** İ**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 90 / 255
  • Ticaret 21, (%100)
Yürüttüğüm bir projede 4 yıldır CloudFlare kullanıyorum. Bu süreçte CloudFlare kaynaklı ve bir türlü çözemediğimiz bir hatadan dolayı yaklaşık 2 ay kadar CloudFlare kullanmadım. Kullanmadığım bu süreçte ne hit sayısında, ne indexlenme hızında ne de sıralamalarda herhangi bir ciddi değişiklik olmadı.

Bu duruma göre diyebilirim ki CloudFlare'in hit olarak herhangi bir etkisi yoktur.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al