wmaraci reklam
lidertakipci

Cpanel Bilgileri Hakkında

16 Mesajlar 2.096 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

sago0303 sago0303 ... Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek özel
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

silinebilir.

Mesaj 1 defa düzenlendi. Son düzenleyen: sago0303 (14.04.2023 20:39)

wmaraci
reklam

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)
O tarz firmalar paket satışı yaptığı için yazılımlarını korumak, çoğaltılmasını engellemek amaçlı kullanıcıya cpanel bilgilerini vermezler ftp'den dosyalar alınmasın diye. Bu durumu zaten belirtiyorlar ama yasal olarak nasıl bir yol izliyorlar bilemem.
Bakınız Madde 12.1..

Yani siz o ücreti kullanım hakkına veriyorsunuz. Açık kaynak kod olarak satın almıyorsunuz.
Not: Size cpanel verseler bile kısıtlı verirler sadece e-posta hesaplarını yönetebilmeniz için bunun dışında bir şey yapamazsınız

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
Anladığım kadarı ile firma sadece hosting sağlamıyor. Sitenin yazılımından domaine hostinge ve guvenliğine kadar tum kademeleri için hizmet veriyor. Siz de admin panelinden sitenizi ürünleri yerleştirmek fiyat girmek yazı blog yazmak tarzı asıl işinize odaklanıyorsunuz.

Bu şekilde bakarsak cpanel girişinizi kısıtlamaları doğru. Firma sitenizin guvenliğinden ve uptime süresinden de sorumlu olduğu için sizin yanlışlıkla güvenlik açıklarına veya sitenıze zarar verecek bir hareketinize karşı bu sevıye teknik girişlerinizi sınırlamıştır.

5 senelik sözleşme çok uzunmuş. Piyasayı bılmıyorum ama ben bu işlere giriyor olsam bir yazılım ıhtıyacı duysa kutulum için ödeme yapar üzerine 1 senelik destek alırdım. Her sene yenileme yoluna giderim.

Firma ile yollarınızı ayırdığınızda yazılımı ve tum yedeklerınızı alabılecek misiniz.

Ek. Sözleşmeye göre zaten kiralamışsınız. Yedekleri ve yazılımı alabılecek misiniz sorum cevaplanmış oluyor. Hayır.

Sözleşmeye göre cpanele giremıyorsunuz mahkeme vb konular vakit kaybı olacaktır.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Kiralık yazılımcılardan uzak durun diye tavsiyede bulunma sebebi budur.

5 yıllık ödeme de az değil. İade alınabileceğini sanmıyorum, sözleşmede şartları
açık şekilde tek taraflı olarak kendini garantiye alacak şekilde belirtmişler zaten.

Adı üzerinde; kiracı oluyorsunuz.

Bu sıkıntının ardından uzun bir süre daha bu firma ile çalışmak gerçekten zor olacaktır.

Umarım bir çözüm yoluna gidilir.

Kolay gelsin.

wmaraci
wmaraci

ibrahimBeyler ibrahimBeyler Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Web Tasarım Öğrenici
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 24 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
hocam en büyük hatalardan birisi mesela bizim arkadaş 5 yıllık host aldı ilk sene siteye 10 saniyede girmeye başladı gitti 4 sene boşa para değil emeğe yazık :/ geçmiş olsun diliyorum.

CoskunPastacilik CoskunPastacilik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek İdari Yönetici
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

sago0303 adlı üyeden alıntı

Yazılım kiralama sözleşmesine ulaştım;

Yeni üye olup, ilk mesajınıda buraya bu şekilde yorum yazdığına göre akınsoft da çalışan biri olmalısın. Benim elimde böyle bir sözleşme yok. Ben çalışan biriyim, benden önce satın alınmış bir yazılım. Ben işe başladığımdan sonra bu Akınsoft gelseydi aldırtmazdım emin olun. Resmen deneme sürümlerini müşteride deniyorlar diyebilirim. Müşteri hizmetlerinde bile bazı soruları çözemiyorlar. 4 aydır bir sorun hala giderilemedi yetkili arkadaşlar uğraşıyorlar diye söylüyorlar ama nafile.Bunun gibi destek verilemeyen 10 larca konular... Kısacası bu firmadan birşey satın alacak olan arkadaş varsa sakın bulaşmasın hele ki özellikle e-ticaret..... Gereken ne kadar site varsa hepsinde şikayetimi dile getiricem ki kimse bulaşmasın. Gerekirse geriye kalan 4 senelik sözleşmeyi iptal eder başka güvenilir bir sisteme geçeriz.
Zaman harcayıp yorum yapan arkadaşlar için teşekkür ederim.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al