lostyazilim

Domain Virüslü Site Listesine Alınmış Nasıl Çıkarırım ?

6 Mesajlar 2.199 Okunma
lstbozum

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Park sayfasında duran bir domainim de böyle bir durum var , daha önce kullanılmış ve sanırım virüslü falan olduğundan bir şekilde bi listeye eklenmiş .

Norton + esed nod32 de denedik iki programda virüs uyarısı verdi siteye girilmiyor.

Sonradan ekleme : Site ihs nin park sayfasında , kurulu bir site yok şu anda.
Kodları da inceledim ihs park sayfasından kaynaklı bir durum yok .

Başına gelen var mı ? Nasıl bu listeden domain kaldırabilirim. Ne yapmamız gerekiyor .

Access denied !
Details:
Web page:
http://www.xxxxxxxxxx.com/
Description:
Access to the web page was blocked by ESET NOD32 Antivirus.
The web page is on the list of websites with potentially dangerous content.

Türkçesi :

Erişim engellendi!
Detaylar:
Web sayfası:
http://www.xxxxxxxxx.com/
Açıklama:
Web sayfasına erişim ESET NOD32 Antivirus tarafından engellendi.
Web sayfası tehlikeli içeriğe sahip web sitelerinin listesindedir.

Not : Domain xxx falan değil gizlemek için öyle yazdım.

wmaraci
reklam

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Kimlik Onayı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
Virüsü temizle zamana bırak.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

bycaptan bycaptan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 224
  • Beğeniler 7 / 23
  • Ticaret 9, (%100)
Arkadaşın dediği gibi zamana bırak. Norton birkaç haftaya veri tabanından siteni siler zaten.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
:) arkadaşlar virüs yok ki nasıl temizliyim , ayrıca 2010 dan beri yatan domain hiç kullanılmadı ne olduysa artık o günden beri silinmemiş bi 4 sene daha beklemek mantıklı değil :D elbet o listeden çıkarmanın bi yolu olmalı

hiç kullanılmadı derken 2010 öncesi bendne önceki sahibi kullanmış ama 2010 yılından bu yana kullanmılmıyor boştaydı daha dün parka çektim , kuracağım siteye yönlendirmeden bi kaç gün önce hazırlık için

wmaraci
wmaraci

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Kimlik Onayı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)

LikeSend adlı üyeden alıntı

:) arkadaşlar virüs yok ki nasıl temizliyim , ayrıca 2010 dan beri yatan domain hiç kullanılmadı ne olduysa artık o günden beri silinmemiş bi 4 sene daha beklemek mantıklı değil :D elbet o listeden çıkarmanın bi yolu olmalı

hiç kullanılmadı derken 2010 öncesi bendne önceki sahibi kullanmış ama 2010 yılından bu yana kullanmılmıyor boştaydı daha dün parka çektim , kuracağım siteye yönlendirmeden bi kaç gün önce hazırlık için

Kardeş güzelce siteni kur içerik gir forumlarda bloklardan link ver google web mastera bing yandex e indeklet bekle. Hem sitenin orada virüslu görünüyor olması çok birşey ifade etmez önemli olan google nasıl bakıyor . Bende de oluyor bazen sitemi virüslu gösteriyorlar itibar etme google teşhis sayfası ne gösteriyor ona bak

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

bitirimci adlı üyeden alıntı

Kardeş güzelce siteni kur içerik gir forumlarda bloklardan link ver google web mastera bing yandex e indeklet bekle. Hem sitenin orada virüslu görünüyor olması çok birşey ifade etmez önemli olan google nasıl bakıyor . Bende de oluyor bazen sitemi virüslu gösteriyorlar itibar etme google teşhis sayfası ne gösteriyor ona bak

İtibar etme olurmu :) virüs programının açmadığı site ile iş yapılırmı hiç , sorunu buldum çözümü de yazıyım belki eşekten düşen başkası da olur benim gibi.

Domain daha önce virüsden dolayı e-**************lık kara listesine eklenmiş , yani virüs programlarının veri tabanlarında kayıtlı durumdaymış . Sanırım başka kullanan yeniden gözden geçirilmesini isteyen olmayınca da kalmış öyle.

Çözümü ise kaspersky norton esed gibi en çok kullanılan en büyük ilk 10 firmanın ilgili sayfalarına mail atarak durumu anlatmak . Sorunum çözülmedi henüz ama çözülmüş sayıyorum benzer durum başına gelip kurtaran bir kaç kişi buldum bu yöntemle çıkmışlar kara listeden. Direk iletişim adreslerine mail atarsanız onlar ilgilenmiyorsa bile ilgili departmanın mail adresini veriyorlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al