freelance iş ilanları

Forum Sitesi Kuruyorum – Hedef Belirleme (1)

6 Mesajlar 1.236 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

uguur uguur ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 127 / 127
  • Ticaret 10, (%100)

Merhaba arkadaşlar,
Aslında her şey 2008 yılında hardtruck adlı bir tır oyunuyla başladı ve forum sitelerini takip etmeye başladım. 2009 yılında webmaster , web tasarım gibi kelimeleri internette araştırıp bende bir forum sitesi için kollarımı sıvadım ve 2009 yılından bu yana forum siteleri hakkında edindiğim bilgileri ve birforum sitesi kurarken , yönetirken , pazarlarken kısacası kaliteli bir forum sitesi oluşturulurken neler yapılması gerekiyorsa “Forum Sitesi Kuruyorum” serisi şeklinde makaleler hazırlayıp anlatmaya karar verdim.

Hedef Belirleme;[/U]
Bir forum sitesini kurmak çok kolaydır aslıda. İlgili scriptin dosyalarını ftp’nize atarsınız , veritabanı bilgilerini girersiniz ve forum siteniz açılır. Ne harika değil mi? değil işte. Amaçsız yani hedefsiz bir şekilde hazırlarsanız siteyi , ilgisizliğe en fazla 1 ay dayana bileceğinize garanti veriyorum. Buda böyle geçsin literatüre

Öncelikle kafanızda neye hizmet etmek istediğinize dair bir plan oluşturun. Örneğin bir webmaster forumu, çevrenizdeki webmaster forumlarını inceleyin ve ya genel bir forum düşünüyorsanız google amcadan genel forumları aratarak inceleyin.

Bilgisayarınızda bir not defteri oluşturmak zor olmasa gerek. Bir not defteri oluşturun ve hedeflerinizi oraya not alın. İncelediğiniz forumların artı ve eksi yönlerini not ederek kendinize ona göre bir yol çizin. Unutmayın ki siz bir webmaster forumu yönetiyorsanız ***.net gibi veya bir genel forum yönetiyorsanız duslerforum.orggibi olamazsınız![COLOR=#FF0000] Zaten olmakta zorunda değilsiniz. Her zaman fark yaratmaya çalışın bir genel forum açıyorsanız özgün ve kaliteli kategoriler oluşturun bir webmaster forumu açıyorsanız kesinlikle E-Ticaret’den ilk etapta kaçının.

Hedefleriniz arasında doğru ve yanlış bir sürü seçenek olabilir ama kalkıp bir webmaster forumu oluşturup beğendiğiniz bir webmaster forumunun kategorilerini kopyalayıp bir tanede herkesin kullandığı temadan yüklerseniz. Bu bir girişim ve ya hedef olamaz!.

2011 yılında wmaracı.com ilk açıldığı dönemleri hatırlayalım. İlk defa karşıma özgün içerik paylaşan bir forum sitesi çıkmıştı. Ve ya frmtr’yi düşünün sabırla 10 senedir nasıl yönetildiğine dair bir fikir üretin ve hedeflerinizi ona göre belirleyin. Zira sizde belediyenin çöplüğü gibi gereksiz yazılarla dolu forum çöplüğüne üye olmaya aday olursunuz.

Forum sitesi oluştururken ne gibi hedefler belirlemeniz gerek kısa bir şekilde anlattım. Umarım sizin hevesinizi kıracak ve ya yazdıklarım arasında yanlış bilgiler verip sizin aklınızı karıştırmamışımdır.

Kaynak : http://uguur.com/forum-sitesi-kuruyorum-hedef-belirleme-1/

Uğur Gündüz Tasarım
wmaraci
reklam

cagatayturgut cagatayturgut Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 8 / 3
  • Ticaret 2, (%0)
Guzel ve basarili bir makale ellerinize saglik.
uguur

kişi bu mesajı beğendi.

kerimg kerimg Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** N**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
hocam okurken zevk aldım gerçekten çok güzel makale hazırlamışsınız
uguur

kişi bu mesajı beğendi.

Tikkafali Tikkafali Kabul Edilmedi Kabul Edilmedi
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)
emeğinize sağlık yararlı bir makale :)
uguur

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

canhasan canhasan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad h** d**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 7 / 13
  • Ticaret 12, (%75)
Anlatım bence bu işe gireceklere yardımcı olacaktır..
uguur

kişi bu mesajı beğendi.

uguur uguur ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 127 / 127
  • Ticaret 10, (%100)

cagatayturgut adlı üyeden alıntı

Guzel ve basarili bir makale ellerinize saglik.

kerimg adlı üyeden alıntı

hocam okurken zevk aldım gerçekten çok güzel makale hazırlamışsınız

Tikkafalı adlı üyeden alıntı

emeğinize sağlık yararlı bir makale :)

canhasan adlı üyeden alıntı

Anlatım bence bu işe gireceklere yardımcı olacaktır..

Hepinize yorumları için tek tek teşekkür ederim. Yazımızın ikinci versiyonu buradadır, okumak isterseniz.

http://wmaraci.com/forum/bilgi-arsivi/forum-sitesi-kuruyorum-hangi-scripti-kurmaliyim-2-a-103391.html

Uğur Gündüz Tasarım
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al