wmaraci reklam

Hayatınızı Kolaylaştıran Web Siteleri

24 Mesajlar 6.112 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Melek Melek Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
Hayatınızı kolaylaştıran diyorum çünkü günümüzün ortalama bir 10 saati falan bilgisayar başında geçiyor :) Haliyle bazen bizim için işlerimizi kolaylaştıran, sık kullanılan listemizden hiç eksik olmayan bir takım web siteleri mevcut.. Ben elimden geldiğince kendi listemde bulunan siteleri sizlere tanıtmaya çalışacağım..

[*]İlk olmazsa olmazım 10 dakika sonra kendini imha eden (yada isterseniz bu süre dolmadan tekrar 10 dakika daha uzatabiliyorsunuz süreyi) bir mail adresini almamı sağlayan 10minutemail. Artık mail adresime gelen onlarca siteden bilgilendirme mailleri, duyurulardan sıkıldım ve imdadıma yetişti resmen bu site ve kesinlikle tavsiye ederim :)

[*]Bazen sitelerimizde bir sorunla karşılaşıyoruz ve yardım edecek olan kişiler bizden kodları istiyor bu kodları açık açık yazmak istemeyen kişiler pastebin aracılığıyla sitede ki kodları karşıya ulaştırmamıza yardımcı oluyor. En güzel özelliği ise sizin belirlemiş olduğunuz süre içinde link kendini imha ediyor.. Kesinlikle tavsiyemdir :)

[*]Hemen hemen herkesin ortak bir sorunu var o da bilgisayarımız için yada web sitelerimiz için arka plan bulmak.. Wallbase'in geniş arşivi sayesinde bu büyük sorun ortadan kalkıyor. Sitenin en çok beğendiğim özelliği ise anahtar kelimeye göre arama yapabilmesi..

[*]Yazılım ile uğraşan kişilerin bilgisayarında mutlaka bir kod editörü programı vardır. Ama artık qip.li sitesi sayesinde programa ihtiyacımız kalmadan css ve php sayfaları site üzerinden oluşturabiliyoruz yazdığınız kodların önizlemeside hemen yanında karşımızda :)

[*]Tasarım ile uğraşan arkadaşlarımızın bir çoğu belki de bu siteyi biliyordur fakat bilmeyenler için tekrar tanıtmak istedim :) Bir tema yapacağız ama bir türlü renklerine karar veremiyoruz. Yada seçtiğimiz renklerde bir uyumsuzluk oluyor. Colourlovers sayesinde bu sorun ortadan kalkıyor ve yüzlerce seçenek karşımıza çıkıyor. Artık sadece hangi renk paletlerini seçeceğinize karar vermeniz yeterli..

[*]Gene tasarım konusunda bir web sitesi önereceğim size fakat bu daha çok photoshop programını kullanamayan, hazıra konmayı tercih eden (Ben :p) kişiler için bire bir.. Bir avatar seçtik diyelim aa bu avatarın köşeleri oval olsun yahu diyorsunuz ama program ile yapamıyorsanız RoundPic bunu sizin için yapıyor. Resmi yükledikten sonra sadece hangi köşelerinin oval olmasını istiyorsanız onu seçmeniz yeterlidir :)

[*]Yerli malı olan site adreslerini kısaltan bir web sitesi.. Hatta yanlış hatırlamıyorsam Burak'a aitti bu site.. Sadeliği nedeniyle sık kullanılanlarım da yerini almaya hak kazandı URL AÇ

[*]Son olarak ise olmazsa olmaz icon bulmamıza yardım eden İcon Finder sitesi. Her halde duymayan bilmeyen yoktur? :)

[*]Hani bazı arkadaşlar oyun delisidir onların bilgisayarları da genelde yeni olur ve oyun konusunda sıkıntı yaşamazlar çok. Ama benim gibi arada sırada oyun oynamak isteyipte bilgisayarının kaldırmadığı anlarda ki kızgınlık ve bilgisayarı duvardan duvara atma hissi artık son buluyor. Son buluyor diyorum çünkü Can You RUN It sitesi sayesinde yükleyeceğimiz oyunun sistemimizde düzgün çalışıp çalışmayacağına bakabiliyoruz.

[*]Bir arkadaşınıza yada sevgilinize artık her kimse :) Not, şiir yazmak istediniz fakat bir daha mail ile yada facebook ile uğraşamam diyorsanız online not yazabileceğiniz bir sitedir. Şuanda sadece not yazıp link adresini kısaltma özelliği mevcut. İlerleyen günlerde dosya ekleme, gönderme ve üyelik sistemi de gelecekmiş. Aslında bu işlemleri mail ile de yapabilirsiniz fakat Türk girişimi olduğu için desteklemek lazım :)

[SIZE=4]Sizin işlerinizi kolaylaştıran siteler hangileri?? :)[/SIZE]

Yazar: Melek
Kategori: Bilgi Arşivi
Web Adresim: www.sineblog.net
bd Psycho Nurcin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Sık sık kullanıyorum;
İlk olmazsa olmazım 10 dakika sonra kendini imha eden (yada isterseniz bu süre dolmadan tekrar 10 dakika daha uzatabiliyorsunuz süreyi) bir mail adresini almamı sağlayan 10minutemail. Artık mail adresime gelen onlarca siteden bilgilendirme mailleri, duyurulardan sıkıldım ve imdadıma yetişti resmen bu site ve kesinlikle tavsiye ederim

ArtemisTr ArtemisTr Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 929
  • Beğeniler 102 / 57
  • Ticaret 0, (%0)
Vaybe bilmediğim siteler (3 tanesi)

Raphael Raphael Wordpress & Seo Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek wmaster
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 55 / 152
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel derleme olmuş.

Hacca giden ateist...
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Sungmert Sungmert carpe diem ne diyem Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 506 / 407
  • Ticaret 39, (%100)
10 Minute Mail gerçekten muazzammış :)

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5984
  • Beğeniler 3896 / 3904
  • Ticaret 6, (%100)
bir çoğu bilmediğim siteler :) yararlı bir konu olmuş. teşekkürler.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

b3yaz b3yaz WMAracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2048
  • Beğeniler 69 / 125
  • Ticaret 18, (%100)
Teşekkürler. Şu 2 siteye bayıldım
wallbase.cc
colourlovers.com

deviL deviL Paylaşmak Güzeldir. Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek serbest
  • Mesajlar 645
  • Beğeniler 161 / 110
  • Ticaret 21, (%100)
Wallbase, RoundPic iyiymiş.
Teşekkürler.

faruk faruk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Starters' Agency
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 765
  • Beğeniler 38 / 89
  • Ticaret 10, (%100)
İçinde bilmediğim çok güzel siteler varmış. Güzel yazı olmuş.Teşekkürler.
Ayrıca wallbase süpermiş.

girişimci • tasarımcı • blogger | www.omerfarukbal.com | starters.agency • sayborg.net • tamekran.co

Lider Lider Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Tekstil
  • Mesajlar 350
  • Beğeniler 83 / 35
  • Ticaret 3, (%100)
paylaşım için tşkler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al