wmaraci reklam

Hızlı İndexlenme İpuçları

6 Mesajlar 1.866 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Adil Adil Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1217
  • Beğeniler 99 / 125
  • Ticaret 3, (%100)
Webmaster forumlarında indexlenme ile alakalı birçok konu açılıyor.Genel bir mantık yürüttüğümüzde neden siteniz indexlenmez? sorusu aklımıza geliyor.Piyasada o kadar çok site var hepsi mi yaşıyor bu sorunu? Tabikide hayır.Makalemizde vereceğimiz basit ipuçları ile indexlenme sorununuzu çözeceğinize inanıyoruz.
Öncelikle birçok makalemde söylediğim gibi özgün içerik gerekiyor.Sitenizin konusu her ne olursa olsun en başta özgün yazmaya gayret edeceğiz.Ben indexlenme konusunda en önemli faktörün özgünlük olduğunu düşünüyorum.Mesela sitemiz seoaktif.com..İlk açıldığımız gün index aldığımızı biliyoruz.Evet çok kısa bir sürede index aldık.Ne bir link ne bir sosyal imleme sitesine kayıt yaptık vs. hiçbirşey yoktu sadece özgün içerik mevcuttu.
Eğer siteniz indexlenmiyorsa sizinle aynı içeriğe sahip,güncel ve ziyaretçisi çok olan bir siteden geçici bir link alın.Hatta para bile vermenize gerek kalmayabilir rica edin.Dikkat edelim aynı içerik diyorum.Farklı bir içerikten geçici link alırsanız etkisi % 80 oranında azalabilir.Link yerine tanıtım yazısıda olabilir.Yeter ki google diğer içerikdaş sitede sizin linkinizi görsün.
Sitenizin xhtml yapısının w3 standartlarına uygun olmasına özen gösterin.Birçok kişi bu hataları gözardı ediyor fakat herhangi bir bot sitenizde kolayca gezinemez ise indexlenmeniz gecikir veya hiç indexlenmezsiniz.Eğer xhtml konusunda bilginiz var ise hataları kendiniz giderebilir bilginiz yoksa ücretli yaptırabilirsiniz.
Sitenizde yayımladığınız her yazı için konuyu vurgulayacak anahtar kelimeleri belirgin bir şekilde sayfanıza ekleyin.Bu indexlenme ve de google’da sıralama konusunda size pozitif yönde etki sağlayacaktır.
Düzenli içerik ekleyin.Bu gün 1 yazı ertesi gün 10 yazı yerine günde veya iki günde belirli sayıda yazı girerek google botunun sitenize alışmasını,sitenizde aktif olup sorunsuz indexlenmenizi sağlayacaktır.
Sosyal imleme siteleride indexlenme konusunda en büyük yardımcı sitelerden birisidir.İnfo,index alma konularında yaptığım çalışmalar sayesinde yeri geldi 1 saat önce kaydettiğim domaine hem info hemde index aldırttım.Forumlarda görüyoruz kaç gündür info,index alamadım şeklinde konular açılıyor.Sosyal imleme tarzında digg,tagza,oyyla vs. siteleri önerebiliriz.
En önemlilerinden biriside tabiki robots.txt ve sitemap’tir.Kesinlikle ftp’nizde robots dosyasının bulunmasına dikkat edin.Google botlar konusunda çok önemli.Sitemap ile sitenizde bulunan linkleri google’a göndererek indexlenme hızında 2 kat artış sağlayabilirsiniz.

wmaraci
reklam

UstundagCihan UstundagCihan Hmm Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Ü**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkürler. Ama şu noktalardan sonra boşluk bıraksanız da bizde rahat rahat okusak.

Cnkrt Cnkrt iyiarastir.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 23 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Konu biraz karışık olmuş ama paylaşılan bilgi güzel.

https://forumtutkusu.com - https://iyiarastir.com - https://cnkrt.org - https://muratdemir.web.tr

203 203 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 18.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 18 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
teşekkürler

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

hajanb hajanb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Amelos
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 425
  • Beğeniler 78 / 203
  • Ticaret 0, (%0)
güzel bir yazı olmuş teşekkürler...

eFSaNeTurk eFSaNeTurk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 241
  • Beğeniler 35 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
teşekkürler

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al