wmaraci reklam

İnternet satışları için efatura

8 Mesajlar 1.124 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

BYILDIZ BYILDIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 483
  • Beğeniler 105 / 39
  • Ticaret 24, (%100)
Merhaba, internet üzerinden satış yapıyoruz, site alım-satım, makale alım-satım, ukash-paypal bozdurma veya alım gibi uzayıp gidiyor. Bunlardan gelen her para banka hesabımıza yattığında bunlar inceleniyor. Bu paraların kaynağı ne? Nerelerden geliyor? Vergisi ödeniyor mu? ...

İnternette efatura.gov.tr diye devletin yaptığı bir fatura sistemi buldum. Benim gibi bireysel ticaret yapanların kullanması iyi olur gibi duruyor. Çok da bir bilgim yok bu konuda fakat bilgisi olanlardan öğrenmek istiyorum. Sizce böyle bir sisteme girmemiz gerekmez mi? Sonuçta ufak ufakta olsa sürekli para alışverişi oluyor.

wmaraci
reklam

birfincanask birfincanask Online Projeler, SMMM Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek E-Ticaret, SMMM
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 147 / 23
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba,
Bu konuda daha sonra daha detayli bilgi vermeye calisirim.
Fakat, bireysel kullanici olarak e-fatura sistemine dahil olmaniz ne yazikki mumkun degil. E-fatura mukkelefi olabilmek icin oncelikle A.Ş yada LTD.ŞTİ olmaniz gerekmekte. Ayrica belli bir ciro buyuklugunu yakalamaniz gerekmekte.
Ayrica bireysel olarak bu islerden gelir elde ediyorsaniz ve bir kazanc sagliyorsaniz bu durum sizin acinizdan devletle sorun teskil ediyorsa sahis sirketi kurarak fatura kesebilir duzeye gelebilirsiniz lakin bunun icinde fayda-maliuet analazinizi iyi yapmanizi tavsiye ederim.
Yinede akliniza takilan biryer olursa cevaplamaya calisirim.

• Üyelik 07.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 483
  • Beğeniler 105 / 39
  • Ticaret 24, (%100)

birfincanask adlı üyeden alıntı

Merhaba,
Fakat, bireysel kullanici olarak e-fatura sistemine dahil olmaniz ne yazikki mumkun degil. E-fatura mukkelefi olabilmek icin oncelikle A.Ş yada LTD.ŞTİ olmaniz gerekmekte. Ayrica belli bir ciro buyuklugunu yakalamaniz gerekmekte.
Ayrica bireysel olarak bu islerden gelir elde ediyorsaniz ve bir kazanc sagliyorsaniz bu durum sizin acinizdan devletle sorun teskil ediyorsa sahis sirketi kurarak fatura kesebilir duzeye gelebilirsiniz lakin bunun icinde fayda-maliuet analazinizi iyi yapmanizi tavsiye ederim.

Ama bu tüm satışlarda fatura kesilmesi yani devlete vergi verilmesi gerekiyor, onu nasıl halledeceğiz? Aynı günlük temizlikciler için olan sigorta tarzı olay bu olayda da olsa iyi olur. Her satıştan belli bir oyun fatura gibi kdv verilip hiç olmaz işler tam iyi derken ceza ödemek veya banka hesabının kapatılma durumu olmaz. (bu paralar nereden geliyor bakımından)

Ek Olarak: Benim böyle bir konuyu açma sebebimde ukash ve paypal alıp satma işine girmek istemem. Fakat ukash firmasıyla konustuğumda banka hesabınızdan risk olabilir dedi.

birfincanask birfincanask Online Projeler, SMMM Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek E-Ticaret, SMMM
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 147 / 23
  • Ticaret 10, (%100)
Hocam yani temizlikciler dediginiz sigortalilik durumu ayri ama eger sorun sigortaya para odemek ise eger geliriniz aylik olarak bir sahis isletmesinin vergisel boyutlarını karsilayabilir duzeyde ise(iyimser ort.hic satis yapmadan 350-500 TL arasi) emekli bir yakininiz var ise sahis firmanizi onun uzerine kurun ve her isleminize fatura kesebilir duzeye gelebilirsiniz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

suskun009 suskun009 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)

birfincanask adlı üyeden alıntı

Merhaba,

hocam benimde bir sorum olacak peki aylık 300-400 kazanan biri internetten, bu paranın vergisini nasıl verebilir? Şahıs şirketi kurduğumuzda zaten bu kazandığımız 300-400 lira vergiydi, bağkur ödemesiydi derken gidicek devlete vergi vermek için çalışmış olacağız, şahıs şirketi kurmadan vergi vermenin bir yolu var mı?

fikiryamaci fikiryamaci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 119
  • Beğeniler 25 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam bu tür işlemleri yapabilmek için bireysel bir şirketiniz ve muhasebeciniz olmalıdır. Gelir ve gideri faturalandırarak verginzi ödemelisiniz. E-ticaretin sıradan dükkanlardan bu anlamda bir farkı yoktur.Bir de hesaplarınız incelenir ve tespit edilirse ciddi cezalara maruz kalabilirsiniz. Dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Yeni projeler peşinde

• Üyelik 07.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 483
  • Beğeniler 105 / 39
  • Ticaret 24, (%100)
Benimde demek istediğim bu, örneğin ben ukash-paypal bozdurmadan falan ayda 300-400 TL site alım-satım, makale falan 300-400 TL Toplamda 800-1000 TL para kazanıyorum diyelim, bunun vergisini nasıl verebileceğiz ki bankada sorun cıkmasın?

Muhasebeci ve şirket falan gerekiyorsa o zaman bu işler gerçekten sıkıntı haline gelir. Keşke bireysel satışlar için fatura gibi bir sistem çıkarsalar da bizde o yöntem ile her satışta o satışa özel fatura keserek vergisini ödesek ne kadar iyi olurdu.

SeojetYazilim SeojetYazilim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Burada en mantıklı çözüm şirketi olan bir kişi ile ortaklık olacaktır.
Wmaraci platformunda bu gibi çözümler mevcuttur.
Siz hizmeti vereceksiniz vergilendirme kısmını ortağınız sağlayacaktır. Elbetteki ortağınızda yapacağınız anlaşma ile her ikinizde kazançlı çıkacaksınız.

Seojet Yazılım
Tel: 0850 360 42 43
E-Posta: info@seojet.com.tr
Web: www.seojet.com.tr/
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al