wmaraci reklam

Paypal hakkında 2 soru yardımınıza ihtiyacım var

13 Mesajlar 4.072 Okunma
wmaraci reklam

Yunusemre Yunusemre Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1548
  • Beğeniler 963 / 278
  • Ticaret 97, (%100)
Merhabalar daha önce konusunu açtığım bir sorumu alıntı yapıp 2.sorumu soracağım

Paypal hesabım onaylı değil xxx miktar var bunu banka hesabıma çekeceğim
benimde banka hesabım yok abimin var benim hesabın adıda yunus emre abimin adı ise samet onun adına paypal açıp benden ona parayı yollayıp oradan banka ile çeksek olurmu? bankanın adına Garanti yazacağız ve ıban gireceğiz olurmu bilginiz varmı.

2.sorum ise ;
Benim paypal hesabım var abimin adına bir hesap açıp o hesaba deneme amaçlı 10 lira yolladım abimin hesabına baktığımda ise para hala gelmemiş görünüyor ve kendi paypal hesabıma baktığımda Tahsil edilmedi yazıyor bu nedir? neden yollanmıyor.

wmaraci
reklam

soulmy soulmy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 1722
  • Beğeniler 398 / 400
  • Ticaret 20, (%100)
1) Cevabı ben de merak ediyorum. :D
2) Parayı alan kişinin kabul etmesi gerekiyor olabilir.
Yunusemre

kişi bu mesajı beğendi.

.

Dogukan Dogukan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendislik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 6 / 121
  • Ticaret 31, (%97)
1. Soru problem olmaz o şekilde parayı aktarıp banka hesabına çekebilirsin.
2. Soru Para ya henüz aktarılmadı yada diğer hesabta onaylamadınız onay verdikden sonra para diğer hesaba aktarıcakdır.

• Üyelik 08.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1548
  • Beğeniler 963 / 278
  • Ticaret 97, (%100)

Dogukan adlı üyeden alıntı

1. Soru problem olmaz o şekilde parayı aktarıp banka hesabına çekebilirsin.
2. Soru Para ya henüz aktarılmadı yada diğer hesabta onaylamadınız onay verdikden sonra para diğer hesaba aktarıcakdır.

İlginiz için teşekkür ediyorum hocam yalnız şuda var : onaylamam için herhangi bir seçenek gelmiyor.
ana hesabımda tahsil edilmedi yazıyor ama diğer hesaba hala bir seçenek gelmiyor
birini chrome diğerini İE den açıyorum

wmaraci
wmaraci

hasbaly hasbaly Öğrenmek için uğraşıyor.. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 113 / 80
  • Ticaret 3, (%100)
Gecikmiş olabilir bende de oluyor başkası bana para yolluyor mailime para geldi yazıyor fakat paypala baktığımda para falan görmüyorum. Biraz beklediğim de ise geliyor. İlk para alınmasında alan kişi tarafından onaylanması gerekir.

Ek Olarak:

Yunusemre adlı üyeden alıntı

İlginiz için teşekkür ediyorum hocam yalnız şuda var : onaylamam için herhangi bir seçenek gelmiyor.
ana hesabımda tahsil edilmedi yazıyor ama diğer hesaba hala bir seçenek gelmiyor
birini chrome diğerini İE den açıyorum

Paypal'ın menülerinden birinde eskiyi getir eskiye bak anlamını taşıyan bir seçenek olmalı ona bakmalısınız. Ve abinizin hesabını hangi maile yaptıysanız maili kontrol edin.
Yunusemre

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1548
  • Beğeniler 963 / 278
  • Ticaret 97, (%100)

hasbaly adlı üyeden alıntı

Gecikmiş olabilir bende de oluyor başkası bana para yolluyor mailime para geldi yazıyor fakat paypala baktığımda para falan görmüyorum. Biraz beklediğim de ise geliyor. İlk para alınmasında alan kişi tarafından onaylanması gerekir.

Ek Olarak:

Paypal'ın menülerinden birinde eskiyi getir eskiye bak anlamını taşıyan bir seçenek olmalı ona bakmalısınız. Ve abinizin hesabını hangi maile yaptıysanız maili kontrol edin.

Peki bankaya çekerken herhangi bir sınır varmı yani en fazla şu kadar çekebilirsin gibi mesela ben deneme amaçlı 5 lira çekeceğim bankaya?

hasbaly hasbaly Öğrenmek için uğraşıyor.. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 113 / 80
  • Ticaret 3, (%100)

Yunusemre adlı üyeden alıntı

Peki bankaya çekerken herhangi bir sınır varmı yani en fazla şu kadar çekebilirsin gibi mesela ben deneme amaçlı 5 lira çekeceğim bankaya?

Bankaya çekerken eğer onaysız hesapsanız bankaya her ay en fazla 750 TL çekebilirsiniz.

Ek Olarak: Fakat banka hesabını onayladığınızda bu limit haliyle kalkacaktır.
Yunusemre

kişi bu mesajı beğendi.

KoteElektronik KoteElektronik Elektronik Hayattır. Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 59 / E
  • Meslek Yüksek Elektronik Mühendisi
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 13 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Konuyu hortlatıyorum ama belki aynı sorunu yaşayan kişilerin cevabını vermek istiyorum.

1. Soru; Özet geçmek gerekirse Sizin adınız Yunus Emre, ağabeyinizin adı Samet. Hesap sizin adınıza ama siz ağabeyinizin adına para çekmek istiyorsunuz.

Buna Paypal izin veriyor. Paypal, kredi kartı veya banka hesabı ekleme bölümünden gerekli bilgileri doldurarak ağabeyinizin banka hesabını veya kartını sisteme girebilirsiniz. Paypal'ın dikkat ettiği tek nokta soy adı uyumu.

Misal veriyorum; adınız Yunus Emre, Soy Adınız; İşbilir. Ağabeyinizin adı; Samet, soy adı; İşbilir ise bu mümkün.

2. Soru. Ben herhangi bir Paypal hesabına para gönderdim fakat gönderdiğim para, gönderdiğim kişinin Paypal hesabında gözükmüyor.

Paypal sistemi belirli dakika aralıklarıyla güncellenmektedir. Gönderdiğiniz para sisteme yansıması 1-2 dakika sürebilir.

3. Soru. Paypal para gönderim faturasına baktığınızda alıcı tarafın parayı tahsil etmediği yani onay vermediğini görüyorsunuz.

En basit ve en çok bilinen yolu; e-posta hesabınıza bakmak olacaktır. E-posta hesabınıza baktığınızda, size şu şekilde bir mail geliyor "Şu kişi Şu kadar para gönderdi" e-postayı okuduğunuzda, "Parayı almak istiyor musunuz?" hemen altında "Parayı iade etmek istiyor musunuz?" benzeri bir yazı görmeniz muhtemeldir.

Diğer yolu ise; işlem faturasına bakmaktır. kullanıcı işlem faturasına baktığında; ne kadar para geldiği, ne kadar kesinti yapıldığı, işlem ücretlerini ve alıcı bir not gönderdiyse onu görebiliyor. Faturanın içinde de "Onayla" ve "İade Et" butonları mevcuttur.

Saygılarımla,
Kote Elektronik.
soulmy Yunusemre GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1548
  • Beğeniler 963 / 278
  • Ticaret 97, (%100)

KoteElektronik adlı üyeden alıntı

Konuyu hortlatıyorum ama belki aynı sorunu yaşayan kişilerin cevabını vermek istiyorum.

1. Soru; Özet geçmek gerekirse Sizin adınız Yunus Emre, ağabeyinizin adı Samet. Hesap sizin adınıza ama siz ağabeyinizin adına para çekmek istiyorsunuz.

Buna Paypal izin veriyor. Paypal, kredi kartı veya banka hesabı ekleme bölümünden gerekli bilgileri doldurarak ağabeyinizin banka hesabını veya kartını sisteme girebilirsiniz. Paypal'ın dikkat ettiği tek nokta soy adı uyumu.

Misal veriyorum; adınız Yunus Emre, Soy Adınız; İşbilir. Ağabeyinizin adı; Samet, soy adı; İşbilir ise bu mümkün.

2. Soru. Ben herhangi bir Paypal hesabına para gönderdim fakat gönderdiğim para, gönderdiğim kişinin Paypal hesabında gözükmüyor.

Paypal sistemi belirli dakika aralıklarıyla güncellenmektedir. Gönderdiğiniz para sisteme yansıması 1-2 dakika sürebilir.

3. Soru. Paypal para gönderim faturasına baktığınızda alıcı tarafın parayı tahsil etmediği yani onay vermediğini görüyorsunuz.

En basit ve en çok bilinen yolu; e-posta hesabınıza bakmak olacaktır. E-posta hesabınıza baktığınızda, size şu şekilde bir mail geliyor "Şu kişi Şu kadar para gönderdi" e-postayı okuduğunuzda, "Parayı almak istiyor musunuz?" hemen altında "Parayı iade etmek istiyor musunuz?" benzeri bir yazı görmeniz muhtemeldir.

Diğer yolu ise; işlem faturasına bakmaktır. kullanıcı işlem faturasına baktığında; ne kadar para geldiği, ne kadar kesinti yapıldığı, işlem ücretlerini ve alıcı bir not gönderdiyse onu görebiliyor. Faturanın içinde de "Onayla" ve "İade Et" butonları mevcuttur.

Saygılarımla,
Kote Elektronik.

Üşenmeden bu kadar bir yazı yazıp bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim..

GizemliLORD GizemliLORD Tof AŞ-K Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur oldu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 1331
  • Beğeniler 1632 / 280
  • Ticaret 34, (%100)
Not-Uyarı:

Sanırsam uzun zamandır paypal da bir miktar paran duruyor;çünkü daha öncede payplla ile ilgili bir konun vardı...

Dikkat et ve en kısa zamanda paranı kendi hesabından veya abinin hesaba aktarıp çekmeye çalış;çünkü paypal geçenlerde bir çok paypal hesabını kapattı eğer seninki de olur ki kapanırsa paypal tarafından paranızı ancak 180 gün sonra alabilirsiniz.Benim paypal hesabımın birisi kapandı Allah'tan 8 TL vardı içinde fazla yüklü bir miktar yoktu :).Diğer paypal hesabımla devam ediyorum müşteri hizmetleri saolsun çok moral verdi artık paypal ile asla çalışamazsınız diğer hesabınızda kapanır dedi ama sağlam duruyor diğer paypal hesabım ne zamana kadar duracak o da var :) ...
(Tavsiyem abinin hesaba aktarıp çek onun hesap onaylı olduğu için zırt pırt kısıtlama olmaz..)
Yunusemre

kişi bu mesajı beğendi.

Neden TürkNet'li Olmalıyım>>> https://birurl.com/5nHED
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al