wmaraci reklam

Paypal Kullanırken Dikkatli Olun!

21 Mesajlar 3.675 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)

nettebilgi adlı üyeden alıntı

Evet katılıyorum 10-20 tl gibi alışverişlerde kullanıyorum bende doğrusu bu

Yüksek meblağ için banka kullanmanızı tavsiye ederim. Paypalda önce ödeme almanız birşey değiştirmiyor.

wmaraci
reklam

Economist Economist Bla, bla, bla.. Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1943
  • Beğeniler 1098 / 1106
  • Ticaret 312, (%100)

Ozi adlı üyeden alıntı

Bahri Kaya adında Paypaldan para gönderirken Hilmi Sönmez ( Gerçek kişi değildir ) İşlem yapar. Logo yapma girişiminde bulunur. Seo işlerinide bilir gibi gösterir. Webmaster sitelerinde davetiye almaya çalışır. Twitter facebook sayfa işlerindeki girişiminde bulunur. hiç birinden anladığından değilde.. Genellikle kendini 40 yaş üstü tanıtan 15 yaşında tahmin edilen çocuğun biri. Bu yönteme hiç mağruz kalmadığımız için bilmeden kaptırdık. Ama başkalarının haberi oldu en azından.

50 TL yinede çok yüksek bir meblag değilmiş.

1.ci yöntemleri,

" İnsanlara her zaman samimi yaklaşırlar, çevre yaparlar, genellikle telefonlar da insanlarla konuşurken sesleri titrer. " Abi, şöylesin böylesin seni yüceltirler,

2.ci yöntemleri,

" Çok konuşkan, çene yapıları vardır. Vazgeçiremezsin ve en sonunda satış yaparlar. Çok iyimser, ve samimi bir duruş sergilerler.

3.cü son vuruş,

En sonunda çok ciddi bir meblağ gördüklerin de vurgunu yaparlar, telefonu sim kartı kırıp ortadan kaybolurlar.

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)

Ozi adlı üyeden alıntı

İşlem ( Vaka süresi ) 15 İş günüdür. 12 Gün ( bugün ) İşlem sonuçlanmıştır. Vaka kaptılıp para alıcı koruması dahilinde iade edilmiştir. Sandığınız blokenin bu bloke olduğunu sanmıyorum.

Adam alıcı koruması ile itiraz etmeden paypal size böyle bir bloke uyguluyorsa siz yeteri kadar kanıtlama yapamamışsınız demektir. Örnek olarak tapu felan demişsiniz orada bu tarz bir durum olursa hukuki süreç başlar. 50 liralık işlemde kanıtlayamıyor iseniz satıcıyla aranızda kalan bir haram helal süreci başlar. Paypal sözleşmelerinde bu tarz konulara yer veriyor. Alıcı koruması vs bloke hakları, yetkili mahkemeler gibi birçok madde mevcut. Dediğiniz gibi farklı bir bloke türü ama daha önceden şüpheli işlem ağına takıldıysanız bu şekilde bir işlemi teyit etmek istemiş olabilirler. Ama kesinlikle bu tarz küçük bir tutar için bloke ve iade süreçlerinin olması hoş değil, haklısınız. Sizlere tavsiyem paranızı bekletmeden bozmanız, hesabınıza çekmeniz varsa şüpheli işlem paypal hesabınızı sıfırlayıp yeni hesap açmanız yönündedir. Paypal'da daha önce 3 kere bloke yiyip 3-4 bin TL civarı parayı 6 ay beklemiş biriyim. =)

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)

Economist adlı üyeden alıntı

50 TL yinede çok yüksek bir meblag değilmiş.

1.ci yöntemleri,

" İnsanlara her zaman samimi yaklaşırlar, çevre yaparlar, genellikle telefonlar da insanlarla konuşurken sesleri titrer. " Abi, şöylesin böylesin seni yüceltirler,

2.ci yöntemleri,

" Çok konuşkan, çene yapıları vardır. Vazgeçiremezsin ve en sonunda satış yaparlar. Çok iyimser, ve samimi bir duruş sergilerler.

3.cü son vuruş,

En sonunda çok ciddi bir meblağ gördüklerin de vurgunu yaparlar, telefonu sim kartı kırıp ortadan kaybolurlar.

Hocam ben kimseye ************** gözüyle bakmam 50 TL beni yüceltmez. Kişiye acıyorum ki ramazan günüde böyle girişimlerde bulunmasıdır. Allah korkusu olsa böyle bir girişim yapmazdı değil mi. 50Tl'dne ona hayır gelmez. :)

omerknet adlı üyeden alıntı

Adam alıcı koruması ile itiraz etmeden paypal size böyle bir bloke uyguluyorsa siz yeteri kadar kanıtlama yapamamışsınız demektir. Örnek olarak tapu felan demişsiniz orada bu tarz bir durum olursa hukuki süreç başlar. 50 liralık işlemde kanıtlayamıyor iseniz satıcıyla aranızda kalan bir haram helal süreci başlar. Paypal sözleşmelerinde bu tarz konulara yer veriyor. Alıcı koruması vs bloke hakları, yetkili mahkemeler gibi birçok madde mevcut. Dediğiniz gibi farklı bir bloke türü ama daha önceden şüpheli işlem ağına takıldıysanız bu şekilde bir işlemi teyit etmek istemiş olabilirler. Ama kesinlikle bu tarz küçük bir tutar için bloke ve iade süreçlerinin olması hoş değil, haklısınız. Sizlere tavsiyem paranızı bekletmeden bozmanız, hesabınıza çekmeniz varsa şüpheli işlem paypal hesabınızı sıfırlayıp yeni hesap açmanız yönündedir. Paypal'da daha önce 3 kere bloke yiyip 3-4 bin TL civarı parayı 6 ay beklemiş biriyim. =)

Kanıt konusunda bir dünya kanıtım mevcut. Paypal kanıtları pek tınlamıyor. Aynı delillerle mahkemeye gidip kişiden o paranın katlarını alabilirdim. Tazminat davası bile açabilirdim. 50TL İçin bunca uğraşa gerek yok tamam peşine düşelimde, çoluk çocuk ben dava açsam ne olacak hayatı kararacak. Yani amacım para ticareti yapmayın demek değil. Dikkatli olmaları özellikle paypalda. :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)

Ozi adlı üyeden alıntı

Hocam ben kimseye ************** gözüyle bakmam 50 TL beni yüceltmez. Kişiye acıyorum ki ramazan günüde böyle girişimlerde bulunmasıdır. Allah korkusu olsa böyle bir girişim yapmazdı değil mi. 50Tl'dne ona hayır gelmez. :)

Kanıt konusunda bir dünya kanıtım mevcut. Paypal kanıtları pek tınlamıyor. Aynı delillerle mahkemeye gidip kişiden o paranın katlarını alabilirdim. Tazminat davası bile açabilirdim. 50TL İçin bunca uğraşa gerek yok tamam peşine düşelimde, çoluk çocuk ben dava açsam ne olacak hayatı kararacak. Yani amacım para ticareti yapmayın demek değil. Dikkatli olmaları özellikle paypalda. :)

Ben size zaten dava açın demedim ki 50 liralılık işleme 1 milyon liralık ev örneği vermişsiniz onu söyledim. Paypal'da maalesef bu tarz durumlar mevcut alacağınız önlemleri söyledim. Ticaretin akışı için paypal'da bir ihtiyaçtır.

azattarinci azattarinci <?php echo "Crypto"; ?> Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ukrayna
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 25 / 47
  • Ticaret 30, (%100)
İki aya yakın süredir benzer durumlar yaşadığım için paypal kullanmıyorum artık.
Adamlara forum mesajları, ödeme kanıtı v.s ne lazımsa gönderdiğim halde ödemeyi iptal ediyorlar. Zaten son zamanlarda dikkat ediyorum da bir çok webmaster paypalı sırf buna benzer durumlara düşmemek için kullanmayı bıraktı.

Ukrayna Eğitim Danışmanlığı - Sınavsız Ukrayna Üniversiteleri
https://www.ukraynaegitim.gen.tr/

• Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1943
  • Beğeniler 1098 / 1106
  • Ticaret 312, (%100)
PayPal da büyük meblalar için " Borç ödemesi " olarak gönderim saglarsanız kimsenin başına böyle bir durum geleceğini zannetmiyorum. Şahsen " 20.000 - 30.000 " TL civarında para çekip aldım. zira başıma böyle bir olay gelmedi.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)

PayPal da büyük meblalar için " Borç ödemesi " olarak gönderim saglarsanız kimsenin başına böyle bir durum geleceğini zannetmiyorum. Şahsen " 20.000 - 30.000 " TL civarında para çekip aldım. zira başıma böyle bir olay gelmedi.

Hocam hangi seçeneği seçtiğinizin bir önemi yok. Sadece dikkatli olun. İsterseniz aileme gönderiyorum seçeneğini seçsin :)

• Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1943
  • Beğeniler 1098 / 1106
  • Ticaret 312, (%100)

Ozi adlı üyeden alıntı

Hocam hangi seçeneği seçtiğinizin bir önemi yok. Sadece dikkatli olun. İsterseniz aileme gönderiyorum seçeneğini seçsin :)

Önemi var " Borç ödemesi " direk kurumsal olarak tanınıyot örnekleme gösterdim.

Bir ürünü alıyorsun " Kira ödemesi, Borç ödemesi " gibi seçenekleri kullanıyorsun. Bir nevi karşılıklı anlaşma gibi bu durumlar da sıkıntı olmuyor.

Farklı bir yöntem ise " Parayı PayPal " hesabınız da asla durdurmayın direk çekin.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)

Önemi var " Borç ödemesi " direk kurumsal olarak tanınıyot örnekleme gösterdim.

Bir ürünü alıyorsun " Kira ödemesi, Borç ödemesi " gibi seçenekleri kullanıyorsun. Bir nevi karşılıklı anlaşma gibi bu durumlar da sıkıntı olmuyor.

Farklı bir yöntem ise " Parayı PayPal " hesabınız da asla durdurmayın direk çekin.

Aileme seçenğinide seçseniz, borçta seçseneiz onlar bir isim bir kılıf uydurup haksız çıkartır.
dSeller

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al