wmaraci reklam

Paypal Kullanırken Dikkatli Olun!

21 Mesajlar 3.598 Okunma
wmaraci reklam

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Merhaba arkadaşlar konuya şu şekilde girmek istiyorum hani derler ya "İnsan birşeyi başına gelmeyince anlamazmış" aynı durum. Geçtiğimiz 17 Temmuz Günü paypaldan bir satış bedeli olan 50TL aldım.

Aynı günün akşamı gece saat 22:27 sularında paypal parayı bloke etti ( Bakın alıcı dispute çekmedi - Yeni dolandırma yöntemi bu) yani paypalda sürekli para ticareti yaparsanız peş peşe paypal gönderdiğiniz tüm paraları bloke eder ve sizi korurmuş. ( Yalandan bir uygulama ) yani siz 1.000.000'lık ev satın adama parayı paypal ile atsın( Örnek olarak söyledim ) Buda **************nın işine gelir. Para bloke olcağından siz mecbur kanıt atacaksınız. Paypal ödeki adamın parayı gönderdiğine dair teyit etmesini isteyecektir. Tabikide etmeyecek siz tapu senedini atacaksınız. Adam red edecek ( Ki bende adam a bile demedi ) Paypal parayı adama geri yatırır. Ürün boşa gider. Yani karşıdaki adam özellikle teyitsiz ise bu uygulamanın mağduru olabilirsiniz. Ben 200'e yakın e-mail atmama ve onların cevaplamasına rağmen parayı **************ya geri ödedi.

Paypaldaki bir berbat uygulama ise siz e-posta ile konuşurken yani destek ekibine durumu anlatıyorsunuz cevaba bir başka ekip çalışanı cevap veriyor siz onada anlatıyorsunuz bir başkası geliyor onada söylüyorsunuz bir başkası daha cevaplıyor.

Yani uzun lafın kısası, şahsen artık paypal ödeme almıyorum -Paypal Kullanmanızı tavsiye etmiyorum. bankadan alın temiz olsun.
azattarinci kadir001 weycell34

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Decanus Decanus # SEO Expert Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO & Web Tasarım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 461
  • Beğeniler 0 / 139
  • Ticaret 32, (%100)
Böyle saçma bir uygulama hayatımda görmedim. Bu saçma özellikler yüzünden PayPal kullanmıyorum.

onderozkan onderozkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 37 / 34
  • Ticaret 37, (%100)
Geçmiş olsun, Katılıyorum paypal gibi İNTERNET sitelerine çok da bel bağlamamak lazım. Bir aksilik olduğunda mail ile olacak iş değil.

İnşallah Büyük bir miktar kaybetmemişsinizdir.

Percus Percus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Coder
  • Konum ABD
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 0 / 112
  • Ticaret 47, (%100)
Pp ben sadece 10 tl alti kullanmaya çalışıyorum
Dogru cok riskli ve güvenilir degil

wmaraci

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)

Decanus adlı üyeden alıntı

Böyle saçma bir uygulama hayatımda görmedim. Bu saçma özellikler yüzünden PayPal kullanmıyorum.

onderozkan adlı üyeden alıntı

Geçmiş olsun, Katılıyorum paypal gibi İNTERNET sitelerine çok da bel bağlamamak lazım. Bir aksilik olduğunda mail ile olacak iş değil.

İnşallah Büyük bir miktar kaybetmemişsinizdir.

Ya beni bilen bilir tüm ticaret işlerim paypaldır. Ama başıma böyle saçma bir uygulama gelince en son vaka cevabında bir dünya küfür ettim. Hesaptan çıktım.

Bundan sonra işlem yapacaklar için uyarı edeyim dedim. Benden 50 gitti ama sizden 100 gitmesin aynı adam 300TL aynı yöntemle benimle beraber birinden aldı.

Economist Economist Bla, bla, bla.. Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1943
  • Beğeniler 1098 / 1106
  • Ticaret 312, (%100)

Ozi adlı üyeden alıntı

Ya beni bilen bilir tüm ticaret işlerim paypaldır. Ama başıma böyle saçma bir uygulama gelince en son vaka cevabında bir dünya küfür ettim. Hesaptan çıktım.

Bundan sonra işlem yapacaklar için uyarı edeyim dedim. Benden 50 gitti ama sizden 100 gitmesin aynı adam 300TL aynı yöntemle benimle beraber birinden aldı.

Kim bu adam bir belirtinde, dikkatli olalım Ozi.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)

Economist adlı üyeden alıntı

Kim bu adam bir belirtinde, dikkatli olalım Ozi.

Bahri Kaya adında Paypaldan para gönderirken Hilmi Sönmez ( Gerçek kişi değildir ) İşlem yapar. Logo yapma girişiminde bulunur. Seo işlerinide bilir gibi gösterir. Webmaster sitelerinde davetiye almaya çalışır. Twitter facebook sayfa işlerindeki girişiminde bulunur. hiç birinden anladığından değilde.. Genellikle kendini 40 yaş üstü tanıtan 15 yaşında tahmin edilen çocuğun biri. Bu yönteme hiç mağruz kalmadığımız için bilmeden kaptırdık. Ama başkalarının haberi oldu en azından.

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
PayPal bloke ettiği tutarı son göndericiye iade etmez. Parayı 6 Ay bloke'de tutar sonra tanımlı olan banka hesabınıza çekim yapabilirsiniz.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)

omerknet adlı üyeden alıntı

PayPal bloke ettiği tutarı son göndericiye iade etmez. Parayı 6 Ay bloke'de tutar sonra tanımlı olan banka hesabınıza çekim yapabilirsiniz.

İşlem ( Vaka süresi ) 15 İş günüdür. 12 Gün ( bugün ) İşlem sonuçlanmıştır. Vaka kaptılıp para alıcı koruması dahilinde iade edilmiştir. Sandığınız blokenin bu bloke olduğunu sanmıyorum.

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)

Percus adlı üyeden alıntı

Pp ben sadece 10 tl alti kullanmaya çalışıyorum
Dogru cok riskli ve güvenilir degil

Evet katılıyorum 10-20 tl gibi alışverişlerde kullanıyorum bende doğrusu bu

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al