wmaraci reklam

TR Çerez Uyarısı

9 Mesajlar 1.061 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

kodshop kodshop Anlatamıyorum Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 157 / 160
  • Ticaret 0, (%0)
Avrupa birliği yasalarına göre, ziyaretçilerinizi sitenizin veya blogunuzun çerez kullandığı konusunda bilgilendirmeniz gerekiyor.

Türkiye'de böyle bir yasa var mı ? blog sayfam böyle bir uyarı koymam gerekiyor mu ?

blog link : jdsezer.blogspot.com uzman kişiler'den cevap bekliyorum ?

BLOG : www.jdsezer.blogspot.com

wmaraci
reklam

fbyazilim fbyazilim Selam. Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İnternet ve Yazılım Uzmanı
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Koruma Kanunu gereğince koymanız veya çerezleri ne yapacağınıza dair bir sayfa koymanız lazım örnek sayfa;

http://www.tusf.org/yeni-sayfa-2.aspx

kodshop kodshop Anlatamıyorum Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 157 / 160
  • Ticaret 0, (%0)
blog sayfam'da gizlilik üzerine bir çok bilgilendirme sayfası var.

GİZLİLİK VE ŞARTLAR
Gizlilik ve kuralımız ile ilgili bilgilendirmeler

Gizlilik Politikası

Kullanım Koşulları

Temel Sorumluluk Beyanı

hakkında bölümün'de mevcut ve duruyor ek olarak girenlerin önüne bir pop-up gerekiyor mu ?

BLOG : www.jdsezer.blogspot.com

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1039
  • Beğeniler 73 / 327
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba,

Kullanıcılar genelde bu politikaların bulunduğu sayfaları görmedikleri için ya da bakmadıkları için ufakta olsa bu konuda bilgilendirme yapmanız gerekiyor. Bunu illa siteniz üzerinde popup açtırarak yapmanız gerekmiyor mail listesi oluşturarak mail ile ilgili politika sayfalarınızı kullanıcılarınıza iletebilirsiniz.

Ancak en etkili sağlıklı yöntem, sayfanın en alt kısmında gözüken ve kapatılabilen bir uyarı barıdır. İnternetten cookie bar css, html vs diye aratarak bahsettiğim uyarı barına dair örnekler ve bilgiler bulabilirsin.

Sitenizde çerez kullanıyorsanız, kullanıcılarınızdan en ufak bir bilgi kırıntısı dahi alıyorsanız kanunlar gereği uyarı yapmak zorundasınız.
kodshop

kişi bu mesajı beğendi.

wptreni.com |  Wordpress Blogu
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

KralFx KralFx WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
Machine hocam yani sitenizde çerez kullanıyorsanız derken ne demek oluyor tam olarak ? Normal site yani wordpressde yalın hali ile çerez oluyor mu . Üyelik bilgisi istemiyoruz sonucta bısey ıstemıyoruz yıne de eklenmesı şart mı bunun

• Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)

fbyazilim adlı üyeden alıntı

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Koruma Kanunu gereğince koymanız veya çerezleri ne yapacağınıza dair bir sayfa koymanız lazım örnek sayfa;

http://www.tusf.org/yeni-sayfa-2.aspx

bunu normal wordpress bilgi sitesine eklemek zorunda mıyız hocam yani adamın kişisel verisini kayıt altında tutumuyorum ki üyelik sistemi falan yok sonucta yanı bu tarz sıtelerde de gerekıyor mu

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1039
  • Beğeniler 73 / 327
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba @KralFx,

Google Analtytics kullanıyor musunuz?, kullanıcılarınıza tarayıcı bildirimleri gönderiyor musunuz?, kullanıcılarınızdan yorum geliyor mu ya da alıyor musunuz? bu sorulara cevabınız evet ise çerez politikası bildirisini yapmak zorundasınız. Hukuki açıdan sorun yaşamamak için kullanmanız gerekiyor, çoğu kişi bunu gereksiz sanıyor ama ileri de ola ki yaşayacağınız bir hukuksal sorunda bu çerez politikaların sizin en büyük savunma kaynağınız olacak.

Bir kullanıcınız sizi yargıya şikayet ettiğinde benim bilgilerimi izinsiz kullanıyor dediğinde kendinizi savunabilmeniz için bu bildirimleri yapmanız lazım.
KralFx kodshop

kişi bu mesajı beğendi.

wptreni.com |  Wordpress Blogu

fbyazilim fbyazilim Selam. Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İnternet ve Yazılım Uzmanı
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)
Çerezleri bilgi toplama açısından kullanmıyorsanız bile detaylı incelemek şart BTK 'nın gelen geçen siteye erişim yasağı atmasının sebeplerinden biride bu oluyor bütün yasal hususlarını bilmek gerek. KralFx

• Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)

fbyazilim adlı üyeden alıntı

Çerezleri bilgi toplama açısından kullanmıyorsanız bile detaylı incelemek şart BTK 'nın gelen geçen siteye erişim yasağı atmasının sebeplerinden biride bu oluyor bütün yasal hususlarını bilmek gerek. KralFx

Biz işimizi garantiye alalım o zaman hocam ekleyelım sıtelere

Machine adlı üyeden alıntı

Merhaba @KralFx,

Google Analtytics kullanıyor musunuz?, kullanıcılarınıza tarayıcı bildirimleri gönderiyor musunuz?, kullanıcılarınızdan yorum geliyor mu ya da alıyor musunuz? bu sorulara cevabınız evet ise çerez politikası bildirisini yapmak zorundasınız. Hukuki açıdan sorun yaşamamak için kullanmanız gerekiyor, çoğu kişi bunu gereksiz sanıyor ama ileri de ola ki yaşayacağınız bir hukuksal sorunda bu çerez politikaların sizin en büyük savunma kaynağınız olacak.

Bir kullanıcınız sizi yargıya şikayet ettiğinde benim bilgilerimi izinsiz kullanıyor dediğinde kendinizi savunabilmeniz için bu bildirimleri yapmanız lazım.

yani hocam içlerinden sadece yorum var. Bildirim yollamıyorum analtytics kullanmıyorum farklı bı sayac kullanıyorum ilginç geldi bana sonucta adama zorla yorum yazdırmıyoruz yorum yazınca da otomatık kayıt olduğunu algılayabilmesi lazım ınsanın ama biz işimizi garantye alalım yıne de tesekkurler açıklama için ben de sitelere ekleyeyim onumuzdekı hafta.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al