freelance iş ilanları

Tüm işlemleri ücretsiz banka arayanlar için 3 öneri!

9 Mesajlar 1.244 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)
Forumlarda, sözlüklerde kimi zaman denk geliyorum “ücretsiz bankaları söyler misiniz? hesap işletim ücreti almayan bankalar neler? eft ücreti almayan banklar?” gibi sorular çokça yayılmaya başladı son zamanlarda.

Şahsen bildiğim ve kullandığım (yaşadıklarımı ve işlem süreci ile birlikte) bankaları aşağıya listeliyorum.

1) Finansbank Enpara

Finansbank’tan ayrı ama marka olarak onun bünyesinde bulunan şubesiz bankacılık anlayışını benimseyen en popüler markadır. Havale/EFT ücreti yok, Finansbank ATM’lerinden para çekme/yatırma ücreti yok, hesap işletim ücreti yok hatta şu an kampanya olarak (ne zamana kadar süreceğinden emin değilim) Finansbank harici bankaların ATM’lerinden ayda 1 defa para çekmek ücretsiz. Yani ayda 1 defa Finansbank harici bir ATM’yi kullanabiliyorsunuz.

Gel gelelim sürece, ben de sizler gibi ücretsiz bankacılık sunan firma arıyordum forumlarda, sözlüklerde araştırmalar yapıyordum. İlk olarak Enpara’yla tanıştım ve tanıştığıma çok memnun oldum açıkçası.

İnternet şubesinden başvurumu yaptım ve geri dönüp aradılar bir gün belirledik, güne yaklaşmadan 1-2 gün evvelinde bana atanan müşteri temsilcisi arayarak tarihi hatırlatıyor ve geleceğini bildiriyor.

Gün geldiğinde yani sabahında daha doğrusu 1-2 saat öncesinde diyelim, yine arayıp bilgilendirme yapıyor ve buluşma saati geldiğinde kapıyı çalıyor isterseniz kapıda hemen halledebileceğinizi isterseniz ev müsaitse içeride yapıp bitirebileceğinizi söylüyor.

O an ev müsait olmadığı için kapı üzerinde halletmek zorunda kalmıştık, adama da çok mahçup olmuştum.

Beni affet K……. Bey! :(

Tabi dileyenler önceden randevulaşarak bir cafe de vesaire buluşma ayarlayabilirler. Sorun olmayacaktır.

Ve, sizin referansınız ile Enpara’ya kaydolan kişi başı için sizin adınıza bir fidan dikiliyor <3

2) Yapı Kredi Nuvo

Finansbank’tan sonra alternatif aramak geldi içimden ve Nuvo’yla karşılaştım biraz araştırdıktan sonra tamamen Enpara ile aynı konsepte sahip olduğunu kesinleştirince internet şubesi üzerinden başvurumu gerçekleştirdim.

Enpara’da olduğu gibi değil, kurye aracılığı ile geliyor dosyaları imzalayıp gidiyorlar. Enpara’ya göre biraz daha yavaş doğal olarak…

(Enpara’da kartı hızlı teslim etmek için üzerlerine isim yazmamaktalar. Nuvo’da isim soyisim yer alıyor)

3) KuveytTürk Senin Bankan

Benim bildiğim 3. ve son masrafsız bankacılığı olan firma, KuveytTürk.

Bunun için özellikle ***.net üzerinden konu açarak bilgi almıştım ve Yapı Kredi & Finansbank firmalarında olduğu gibi değil; direkt şube üzerinden başvuru yapıp hemen orada kartınızı teslim alabiliyorsunuz.

Sıralama yapacak olursak?

Müşteri hizmetleri açısından dersek, Enpara.

Web sitesi tasarımı olarak dersek, Enpara.

Mobil uygulama tasarımı olarak dersek, Senin Bankan.

Kart tasarımı olarak dersek, Nuvo.

Kaynak: http://tzengin.com/masrafsiz-bankacilik-hizmeti-arayanlar-icin-3-oneri/

wmaraci
reklam

Phantaso Phantaso İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Metin Yazarı &amp; Editörü
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1905
  • Beğeniler 843 / 842
  • Ticaret 119, (%100)
Yaklaşık 3 ay önce enparaya başvurduğumda, kurye ile kart gelerek üzerinde isim-soy ismi mim yazılı olduğunu görünce şaşırdım. Sözleşmelerinde kart üzerinde isim-soy isim dediğiniz gibi yazılı olmayacağı yönünde açıklama vardo

Dersimli Dersimli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 59 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
Benim kartımda yazmıyor :)

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
CepteTEB var birde. Kesinlikle öneririm. Tüm işlemler ücretsiz. Vadesiz hesabın da günlük faiz alıyor.
sergennaslan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)
Güzel konu olmuş hocam ellerinize sağlık çok işime yaradı konu.

ahmetce33 ahmetce33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek turizm
  • Konum -
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 1157
  • Beğeniler 257 / 264
  • Ticaret 150, (%100)
enpara kullanıyorum şu ana kadar havale eft masraflarından cebime kalan 700 tl civarı idi farklı banka olsa masraf olarak alacaklardı :)

Bir yalana inanmak sizi aptal yapmaz Saf olmak Şerefsiz olmaktan iyidir...

kenan3507 kenan3507 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğrafçı - Webmaster
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 1 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
En çok enpara kullanılıyor forumlarda ticaret yaparken kolaylık oluyor 1 senedir falan kullanıyorum çok memnunum herkese tavsiye ederim.. Bana kurye getirmemişti kartı direk banka görevlileri aradı o anda nerede olduğumu sordular 1 bayan 1 erkek gelip anlattı bütün ayrıntıları çok memnun kaldım..

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sağlıkçı Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
Bana da banka görevlileri getirmişti kart ve diğer ıvır zıvırları. Enpara'yı kalitesini aynı çizgide devam ettirdiği sürece kullanacağım.

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)

admin adlı üyeden alıntı

CepteTEB var birde. Kesinlikle öneririm. Tüm işlemler ücretsiz. Vadesiz hesabın da günlük faiz alıyor.

Tam olarak nasıl hocam? Kart çıkartma işlemi şubeden oluyor mu? Çıkartma ücreti, hesap işletim ücreti, eft havale ücreti yok sanırım dediğinize göre. Şubeden alınıyor mu kart aynı gün? KuveytTürk gibi yani?

Birde faiz hakkında dediğinizi merak ettim o işlemi biraz daha açıklayıcı şekilde yazabilir misiniz?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al